PODPOWIEDZI:

FSP Walk5200WS oraz Walk220WS test Power Banków

Urządzenia typu Power Bank to coraz popularniejsze gadżety zwłaszcza wśród posiadaczy telefonów komórkowych oraz tabletów. Do puli producentów swoje nowe produkty dorzuca także FSP – lider w produkcji zasilaczy komputerowych. Jak sprawdzi się jako producent takich gadżetów?

FSP Walk5200WS

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niewielkie rozmiary i waga
  • Wykonanie
  • Różne wersje kolorystyczne do wyboru
WADY
  • Brak innych końcówek w zestawie (ubogie wyposażenie dodatkowe)
  • Brak możliwości ładowania sieciowego

Do testów w naszej redakcji trafił jeden model Power Banków Walk w dwóch wersjach pojemnościowych. Pierwszy o pojemności 5200mAh oraz drugi mniejszy i o mniejszej pojemności, bo 2200mAh. Pełna nazwa tych modeli to: Walk5200WS oraz Walk2200WS. Dwie ostatnie litery oznaczają wersje kolorystyczną urządzeń.

FSP Walk5200WS fot1

Na początek garść informacji technicznych:

  • pojemność: Walk5200WS – 5200mAh, Walk2200WS – 2200mAh
  • rodzaj zastosowanych ogniw: Litowo-Jonowe
  • ilość cykli ładowania: powyżej 500
  • zabezpieczenia: OCP, ODP oraz SCP
  • czas ładowania: dla Walk5200WS pomiędzy 12 a 13 godzin, dla Walk2200WS od 4 do 5 godzin
  • gwarancja: 1 rok

W zestawie otrzymujemy poza samym Power Bankiem tylko przewód USB-microUSB o długości niecałych 17cm. Jest do bardzo ubogie wyposażenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co oferuje w podobnej cenie konkurencja.

FSP Walk5200WS fot2

Na pochwałę zasługuje natomiast wykonanie Walk5200WS oraz Walk2200WS. Obudowa wykonana jest z białego matowego plastiku. Jedynym ozdobnikiem są gumowe kolorowe linie (w naszym przypadku niebieskie) oraz logo producenta.

FSP Walk fot6

W zależności od wersji pojemnościowej na urządzeniu znajdziemy dwa lub jeden port USB służący do ładowania każdego urządzenia, jakie da się przez port USB naładować (telefon, tablet, smartphone, przenośne konsole itd.), port microUSB, którym ładujemy sam Power Bank, włącznik/wyłącznik ładowania oraz diodę sygnalizującą prace urządzenia lub jego ładowanie. Jeżeli Power Bank jest ładowany, dioda świeci się na czerwono, jeżeli to my ładujemy jakieś urządzenia - dioda zmienia kolor na zielony.

FSP Walk fot3

Procedura testowa była bardzo prosta. Na początku należało całkowicie rozładować Power Banki, a następnie je naładować (mierząc przy okazji rzeczywisty czas ładowania). Dokładnie tak samo postąpiliśmy z dwoma testowanymi telefonami: Nokii C3-01 oraz Lumii 520. Następnie podczas testów Walk5200WS, jak i Walk2200WS telefony były ładowane tylko i wyłączeni z Power Banków. My liczyliśmy ile razy naładujemy telefony całkowicie, a w ostatnim cyku ile % baterii zostanie naładowanych przez Power Bank zanim ten się rozładuje.

I tak w przypadku Lumii 520, która to dysponuje baterią o pojemności 1430mAh mocniejszy z Power Banków pozwala na 3 pełne cykle ładowania oraz x%. Niestety ale nie byliśmy w stanie zmierzyć na ile więcej pozwoli Walk5200WS – ponieważ podczas testów okazało się, że mimo wciąż świecącej diody zielonej (która ma sygnalizować nie tylko ładowanie jakiegoś urządzenia, ale i stan naładowania samego Power Banku), telefon zamiast ładowany, był rozładowywany. Sytuacja ta miała miejsce prawdopodobnie z powodu nie wystarczającego napięcia prądu ładowania i choć telefon widział „ładowarkę”, pracował i się rozładowywał normalnie. Taka sytuacja nie miała miejsca podczas ładowania Noki C3-01. Telefon mógł być naładowany w pełni dwukrotnie, a w ostatnim cyku niepełnym na około 80%. Po rozładowaniu Power Bank wyłączał ładowanie, a zielona dioda gasła.

FSP Walk fot4

Faktyczny czas ładowania urządzeń okazał się nieco dłuższy jak podaje producent. W przypadku portów USB pozwalających na szybkie ładowanie czas podawany przez FSP jest jak najbardziej realny, jednak normalne ładowanie w przypadku modelu Walk5200WS trwa nie do 13 godzin, a do 15.

FSP Walk fot5

Podsumowując: FSP wypuściło na rynek produkt ciekawy. Seria Power Banków Walk jest dobrze wykonana, jednak brak w nich akcesoriów pozwalających na ładowanie innych urządzeń, niż te wyposażone w port microUSB. Użytkownicy nie mają również możliwości ładowania akumulatorków z sieci. Nie znamy jeszcze ceny tych urządzeń w naszym kraju i trudno mówić w takim kontekście o jakiejkolwiek opłacalności tego produktu, bądź też nie. Jeżeli cena będzie oscylowała w granicach 70zł lub mniej za wersję mocniejszą, jest to produkt do rozważenia.

blog comments powered by Disqus
FSP Walk5200WS oraz Walk220WS test Power Banków