Kruger&Matz Move [RECENZJA]

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
269 ZŁ
OleOle
Zobacz ofertę
24.99 ZŁ
Ceneo.pl
Zobacz ofertę
299.0000 ZŁ
Ocena VideoTesty.pl
0 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
  • Cena
  • Specyfikacja
WADY
  • Multimedia
  • Panel LCD

Kruger&Matz Move to dość mały smartfon, posiadający ekran o przekątnej 4 cali. Całość urządzenia wykonana jest z dość dobrej jakość plastiku. Tylna klapka smartfona jest perforowana, co potęguje wrażenie solidności. Mimo wszystko po pierwszym zetknięciu ze smartfonem, mamy wrażenie, że trzymamy zabawkę. Move jest bardzo lekki i mały. Waży zaledwie 113 g oraz mierzy dokładnie 118.6x63.2x11 mm. Całość spasowana jest należycie, nie usłyszymy niepożądanych skrzypień oraz trzasków.

kruger&matz move

Czy można stworzyć wydajnego smartfona za mniej niż 500 zł? Jak widać tak. Kruger&Matz Move posiada czterordzeniową jednostkę Qualcomm MSM8225Q o taktowaniu 1,2 Ghz. Razi trochę mała ilość pamięci RAM – 512 MB to niewiele jak na dzisiejsze warunki. Za grafikę odpowiada procesor Adreno 203. Po pierwszych testach Move nie zawiódł mnie. Wszystkie gry odpalają się bez problemów a w benchmarkach Quadrant oraz Antutu smartfon osiągnął bardzo przyzwoite wyniki, wyprzedzając przy tym wiele innych smartfonów, które są dwa razy droższe. Wyniki: Antutu : 11137, Quadrant: 4597.

kruger&matz move

Niestety, plusy urządzenia na tym się kończą. Reszta aspektów smartfona wypada co najwyżej przeciętnie. Dźwięk w smartfonie, odtwarzany jest stanowczo za cicho, jednak w miarę czysto. Na uwagę zasługuje rozbudowany equalizer, który w bardzo prosty sposób pozwoli nam dostosować dźwięk do własnych potrzeb. Nie lepiej jest z aparatem. Zdjęcia, mimo że smartfon ma wbudowany aparat 5 mpix z autofocusem, wychodzą dość mizernie. Brak szczegółowości oraz odzwierciedlenia kolorów. Na plus możemy przypisać wspomniany wyżej autofocus, który dobrze radzi sobie z fotografowanym tekstem.

Przykładowe zdjęcia:

kruger&matz move

kruger&matz move

kruger&matz move

kruger&matz move

Kruger&Matz Move działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.1.2 Jelly Bean. Nie zastosowano tutaj jakiś autorskich nakładek, mamy do czynienia z właściwie czystym Anroidem. Dodano tylko kilka aplikacji oraz funkcji, takich jak radio FM, kalendarz, notatnik. Smartfon obsługuje również dwie karty SIM. Na jednej możemy korzystać z szybkiego internetu, na drugiej za to z trybu GSM. Szkoda, że nie zastosowano dwóch takich samych szybkich złącz.

kruger&matz move

Spory zaskoczeniem, była bateria o pojemności 1450 mAh. Move spokojnie wytrzymywał 2 dni. Zadawalający był tryb oszczędzania energii. Bez kart sim smartfon działał nawet 9 dni!

kruger&matz move

Podsumowując, smartfon Kruger&Matz Move jest jednym z lepszych urządzeń na rynku w stosunku cena/jakość. Za kwotę około 450 zł otrzymamy wydajne urządzenie, dopracowane z obsługą dwóch kart SIM. W przyszłości przydałoby się większe wsparcie producenta, który wyeliminuje ewentualne błędy. Osobiście polecam. Ocena 4.

blog comments powered by Disqus