Tablet, więcej niż gadżet

Tablet, więcej niż gadżet

Według prowadzonych badań, do 2014 roku tablety będą w posiadaniu około 180 milionów klientów na całym świecie. Tablety podbijają serca konsumentów dzięki dotykowemu wyświetlaczowi i ogromnej funkcjonalności. Tablet stał się synonimem wygody. Nastała tabletomania!

Według prowadzonych badań, do 2014 roku tablety będą w posiadaniu około 180 milionów klientów na całym świecie. Tablety podbijają serca konsumentów dzięki dotykowemu wyświetlaczowi i ogromnej funkcjonalności. Tablet stał się synonimem wygody. Nastała tabletomania

Tablet, więcej niż gadżęt

Tablet nie jest tylko i wyłącznie gadżetem. Wszyscy pasjonujący się w nowinkach technologicznych znajdują przyjemność w samym posiadaniu i pracy z urządzeniem. Znawcy rynku elektronicznego zauważają jeszcze większe możliwości jakie daje tablet.

Do zalet tabletów możemy zaliczyć dużą przekątną ekranu dającą większy komfort pracy, możliwość przeglądania stron www, dostęp do e-maila, możliwość czytania e-gazet i e-booków. Dodatkowo zastosowanie systemu Android zwiększa mobilność tabletu i sprawia, że urządzenie jest znacznie bardziej funkcjonalne w podróży niż wyposażony w Windows netbook.

Tablet, więcej niż gadżęt

Tabletomania

Analityk RBC Mike Abramsky przedstawił raport z którego wynika, że rynek tabletów ma gigantyczny potencjał. Przewiduje on że w niedługim czasie na świecie będzie aż 180 mln użytkowników tabletów, a urządzenia z Androidem osiągną 40 proc. udział w rynku.

Tablet, więcej niż gadżęt

Największy potencjał kryje się wśród tabletów ze średniej półki cenowej. W takim założeniu tablet ma stawać się bardziej dostępny, popularny i wykorzystywany na co dzień, na równi z telefonem komórkowym.

"Tablet powinien być gadżetem osiągalnym cenowo dla przeciętnego Polaka, tak jak ma to miejsce w przypadku rynków zachodnich. - Naszym klientom oferujemy wysokiej jakości tablety wyposażone w najpopularniejszy obecnie na rynku system Android. Ceny urządzeń zaczynają się już od 550 zł" - przekonuje przedstawiciel marki Kiano.

System android

Za systemem Android kryje się duży potencjał. System rozwija się bardzo szybko i pozwala na duży komfort użytkowania sprzętu w każdej sytuacji. System posiada prostu interfejs, charakteryzuje się dużą szybkością, energooszczędnością i pozwala na dostęp do ogromnej liczby aplikacji.

"Android Market przypomina wielki sklep wielobranżowy z całym szeregiem półek przepełnionych aplikacjami. Rozrywka, edukacja i sieci społecznościowe w jednym miejscu. Android doskonale wpisuje się w filozofię urządzeń mobilnych" – podkreśla Tomasz Szacoń, przedstawiciel marki Kiano.

POLECAMY: Recenzja tabletu Kiano Blade Core

Szansa dla e-czasopism

W Polsce zauważalny jest nowy trend w postaci migracji prasy do mobilnych urządzeń. Według analityków jest to szansa dla producentów tabletów jak i samych mediów. E-gazety mogą być wzbogacane elementami filmowymi i dźwiękowymi. Zyskują więc one nowy multimedialny charakter. Artykuły mogą być również szybko aktualizowane, dlatego użytkownicy mogą dostawać najgorętsze treści.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus

Szykuje Się Następca Nexusa 5X?

Szykuje Się Następca Nexusa 5X?

Jak już zaczęliśmy poruszać temat Nexusów i ich roli w świecie mobilnym, warto by powiedzieć kilka słów o nadchodzących modelach, które zostaną przygotowane przez tajwańskiego producenta elektroniki, HTC! Plotki głoszą o rychłym pojawieniu się dwóch modeli o nazwie kodowej: S1 Sailfish oraz M1 Merlin. Sprawdźmy!

Jak zapewne doskonale pamiętacie, za stworzenie kolejnych smartfonów z logiem Google’a zajmie się również Huawei. Ostatnimi czasy współpraca pomiędzy Google a Chińczykami układała się całkiem pozytywnie, dlatego też zostanie ona przedłużona na pewien okres. Dziś jednak, powiemy sobie co nieco o jednej z przyszłych słuchawek przygotowanych przez Tajwańskie HTC. Tym modelem jest S1 Sailfish, który może stanowić bezpośrednią kontynuację Nexusa 5X!


PROMOCJA na Telewizory SAMSUNG SUHD. Sprawdź sam >> 

Skąd takie spostrzeżenie? Otóż, ów model jest najmniejszym spośród planowanych obecnie smartfonów, a dobrze wiemy, że Nexus 5 oraz 5X nie wykraczały poza granicę 5 - cali! Także w tym przypadku będziemy mieć do czynienia z 5 - calową matrycą oraz rozdzielczością Full HD 1080p. Zatem, możemy mówić o tej słuchawce, jak o duchowym spadkobiercy modelu “5X”. Czy coś jeszcze wiadomo na temat HTC “Sailfish”? Wiemy, że model ten otrzyma bliżej nieokreślony procesor 64 - bit o taktowaniu 2 GHz. Najprawdopodobniej będzie on wyposażony w 4 - rdzeniowy układ.

Chcesz kupić PowerBank, ale nie wiesz jaki? My Ci w tym trudnym wyborze pomożemy!


Zaskoczeniem nie powinno być, jeśli do tego dorzucimy jeszcze 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci dla potrzeb użytkownika, gdyż to powoli staje się niejako standardem wśród smartfonów. Ponadto, ów model zostanie wyposażony w ogniowo akumulatorowe o pojemności 2770 mAh, czytnik linii papilarnych, Bluetooth 4.2 oraz gniazdo USB typu C! Jeśli chodzi o pierwszy element, to twórcy mogli by się nieco bardziej postarać. Jednakże, miejmy na uwadze, iż są to dopiero spekulacje odnośnie specyfikacji!

Chcesz kupić smartfon  z dużym ekranem, ale koniecznie musi być to Nexus? Sprawdź to!


Jeżeli chodzi o walory fotograficzne, to tutaj również nie będzie niespodzianek, bowiem główny obiektyw charakteryzować ma się 12 mpix rozdzielczością. Do kolekcjonowania tzw. “samojebek” przyczyni się pośrednio frontowa kamerka o rozdzielczości 8 mpix. Nie da się zaprzeczyć, iż szału nie ma! Pamiętajmy jednak, że dane te mogą jeszcze ulec diametralnej przemianie! Ten fakt podsyca ciekawość o to, jak będzie prezentował się model o wdzięcznej nazwie “Merlin”? Czy będzie można mówić o nim, jako następcy Nexusa 6P? Czas pokaże, a tym czasem zapraszam was do dyskusji w strefie komentarzy poniżej materiału! Co powinien mieć następca Nexusa 5X? Czego zabrakło, a co nie powinno pojawić się w kolejnym Nexusie? Zapraszam! ;)

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
more

Rozwijamy sie dla was od 2009 roku