PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Ace [TEST]

Samsung Galaxy Ace z wyglądu przypomina iPhone'a, pracuje na systemie Android, ma duży 3,5 calowy ekran i procesor 800 MHz.

Samsung Galaxy Ace

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • smukły design
  • system Android
WADY
  • jak zwykle cena

Nazwa „Galaxy Ace” nie jest przypadkowa. Angielska wymowa „Ace” brzmi bardzo podobnie do „S”. Samsung’owi zależało by nowy model kojarzono z topowym Galaxy S. Prawdę mówiąc, Ace również jest modelem topowym, jednakże w klasie średniej, zbliżonej do Wave/Wave II. Różnica polega na tym, że pracuje on na systemie Android, a nie Bada OS. Celem i powodem powstania Galaxy Ace jest konkurowanie z podobnymi produktami firmy HTC, jak na przykład Legend. Przewagą Samsung’a jest w tym wypadku cena.

Zawartość pudełka:

  • Telefon
  • Bateria 1350 mAh Li-Ion
  • Zestaw słuchawkowy
  • Karta pamięci 2GB microSD
  • Ładowarka
  • Instrukcja

Patrząc przez pryzmat ceny smartfona, dedykowany jest on jest osobom dla których liczy się design. Trudno oprzeć się wrażeniu, że przypomina on iPhone’a 4. Ace jest oczywiście telefonem niższej klasy, świadczy o tym chociażby obudowa - wykonana z plastiku. Mimo to, jest to w pełni multimedialny telefon z systemem Android i jeżeli preferujecie produkty firmy Samsung, docenicie jego funkcjonalność. Jest to zdecydowanie dobra propozycja by zacząć swoją przygodę z tym systemem operacyjnym.

Galaxy Ace

Design, wymiary i obsługa

Urządzenie jest prostokątne, o zaokrąglonych rogach, przypominające iPhone’a 4. Wymiary Galaxy Ace to 112.4 x 59.9 x 11.5 mm. Materiały użyte do wykonania obudowy są typowe dla Samsung’a, błyszczący plastik od frontu i srebrny po bokach. Z lewej strony znajduje się podwójny przycisk głośności, jest to wygodne rozwiązanie dla osób praworęcznych. U góry urządzenia znajduje się port micro USB (pod zaślepką) i złącze audio 3,5 mm mini Jack. Prawy bok posiada slot kart pamięci microSD oraz przycisk On/Off, odpowiedzialny również za blokadę ekranu. U dołu ekranu znajdują się trzy przyciski: Menu, „główny” i „cofnij”, przy czym przycisk centralny nie jest dotykowy. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest tył urządzenia. W Galaxy Ace wykorzystano chropowatą, plastikopodobną matową powierzchnię. Dzięki temu telefon świetnie leży w dłoni i nie ślizga się po stole podczas wibracji. Z tyłu znajduje się też 5 Mpix aparat fotograficzny z lampą błyskową.

Galaxy Ace

back

Ekran

Model posiada multidotykowy ekran pojemnościowy, o przekątnej 3,5”. Rozdzielczość wynosi 320 x 480 pikseli. Wyświetlacz wykonany w technologii TFT pozwala na wyświetlenie 16 mln kolorów. Przy intensywnym świetle słonecznym ekran jest ciemny i słabo czytelny, aczkolwiek jest to typowe dla tej klasy smartfonów.

Galaxy Ace

Bateria

Bateria Galaxy Ace ma pojemność 1350 mAh. W typowych warunkach (30-40 minut rozmowy i 10-15 smsów dziennie) telefon pracuje około 24 godzin. Przy mniejszym użytkowaniu powinien wytrzymać 2 do 3 dni.

Aparat/Kamera

Smartfon posiada standardowy aparat o matrycy 5 Mpix z autofokusem i lampą błyskową LED. Jakoś zdjęć jest przeciętna. Kamera nagrywa w formacie 3gp, z prędkością 15 klatek na sekundę i rozdzielczości 320 x 240 pikseli.

USB, Bluetooth, Wi-Fi

Urządzenie obsługuje transter danych HSDPA. Posiada moduł Bluetooth 2.1 i Wi-Fi w standardize b/g/n.

Pamięć

Telefon posiada 512 MB wbudowanej pamięci i obsługuje karty microSD o pojemności do 32 GB. Uwzględniając wielkość ekranu, 800 MHz procesor pracuje sprawnie i szybko.

System operacyjny

Galaxy Ace działa w systemie Android 2.2.1 Froyo. Ważną cechą tej wersji jest możliwość instalacji aplikacji na karcie pamięci.

Galaxy Ace

Podsumowanie

Samsung Galaxy Ace działa sprawnie i szybko, ekran jest duży i czytelny, a design może się podobać (podobnie jak w przypadku iPhone’a 4). Jakość i głośność dzwonków jest na zadowalającym poziomie. Siła wibracji również. Na dany moment można znaleźć na rynku kilka alternatyw dla tego modelu, chociażby z puli wcześniej wspomnianego HTC. Naszym zdaniem jest on skierowany do fanów Samsung’a i systemu Android.

blog comments powered by Disqus