PODPOWIEDZI:

Nokia Lumia 520 [RECENZJA]

Nokia Lumia 520 to aktualnie najsłabszy z serii smartfon produkowany przez znanego fińskiego producenta. Mimo wszystko „520” ma sporo do zaoferowania swoim użytkownikom. Markowe podzespoły, nietuzinkowy wygląd oraz cena powodują, że Nokia wyrasta na lidera segmentu budżetowego.

Nokia Lumia 520

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Specyfikacja
  • Wygląd
  • Cena
WADY
  • Aparat

Nokia stworzyła kontynuacje znanej serii smartfonów z Windowsem Phone 8. Oprócz omawianej „520” mamy do dyspozycji jeszcze smartfony w kolejności: 620, 720, 820, 920. Wszystkie charakteryzują się bardzo podobną specyfikacją oraz ciekawym dizajnem, którego nie można pomylić z żadnymi innymi produktami różnych producentów.

Rankingi najlepszych telefonów i smartfonów >>>

lumia 520

Lumia 520 rozmiarami na pierwszy rzut oka nie zachwyca. Typowo kompaktowy smartfon o przekątnej ekranu 4 cale, gdzie sama wielkość ekranu roboczego jest jeszcze mniejsza. Wykonana jest z typowego dla Nokii tworzywa, które w dotyku jest dość cierpkie. Pozwala to na dobry chwyt smartfona. Nokia zaoferowała też różne wersje kolorystyczne obudowy. Mamy do dyspozycji kolory czarny, czerwony, żółty, niebieski, oraz biały. Każdy znajdzie coś dla siebie. Całość spasowana jest należycie, choć zdarzają się pewne trzaski podczas naciskania narożników urządzenia.

Specyfikacja Nokii Lumia 520 to niewątpliwy plus. Siła napędową jest dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 o taktowaniu 1 GHz. Jest to bardzo wydajny procesor, montowany w dużo droższych urządzeniach. Dodatkowo do dyspozycji mamy 512 MB RAM co na system Windows jest wystarczającą ilością do swobodnej, komfortowej pracy. Podobną specyfikację mają droższe modele Nokii 620 oraz 720. Ekran to, IPSowy 4 calowy panel o rozdzielczości 480x800 pix, który mimo rozmiarów bardzo dobrze się sprawdza w codziennym użytkowaniu.

lumia 520

lumia 520

Najsłabszym ogniwem w Lumii 520 są multimedia. Aparat, choć 5 mpix nie jest wyposażony w diodę doświetlającą LED. Co prawda posiada wbudowany autofocus (co w dzisiejszych czasach jest standardem) to jednak zdjęcia zrobione „520” nie zachwycają. Dość duże ziarno oraz mała szczegółowość jak i praktycznie brak możliwości robienia zdjęć przy słabym oświetleniu, dyskwalifikują ten aparat. Trochę inaczej wygląda to z muzyką. Co prawda tylny głośnik gra dość cicho oraz bez słyszalnego „kopa” to na słuchawkach (zwykłych, lub dołączonych do zestawu) będziemy mogli się „zasłuchać” w swoich ulubionych utworach. Tym bardziej, że producent zapewnił nam 8 GB wbudowanej pamięci oraz możliwość powiększenia pamięci o kartę SD o pojemności 64 GB.

Przykładowe zdjęcia:

lumia 520

lumia 520

lumia 520

lumia 520

Nokia Lumia 520 działa pod kontrola systemu Microsfotu – Windows Phone 8. Jak wiadomo, Nokia wyposaża „swoją” wersję systemu w unikalne aplikacje. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na darmową nawigację HERE maps, która działa również w trybie offline, jak i aplikacje wspomagające aparat np. „Kingraf” czy „Sprytne Zdjęcie”.

lumia 520

Podsumowując Noki Lumia 520 to bardzo udany model. Po raz pierwszy producent zastosował podzespoły z droższych modeli. Pozwala to na komfortową pracę oraz wykorzystanie pełnych możliwości systemu. Zaoszczędzono na multimediach (aparacie) oraz funkcjach typu NFC czy DLNA, ale aktualnie nie jest tak rozpowszechnione aby stanowiło to decydującą o ocenie wadę. Cena za to jest zdecydowanym plusem, w granicach 500 zł dostaniemy urządzenie dobrej klasy z nieprzeciętnym, ciekawym wyglądem i na dopracowanym systemie operacyjnym. Osobiście polecam mniej zamożnym użytkownikom oraz ludziom, którzy cenią sobie towar, w którym jakość jest nader odpowiednia do ceny!

blog comments powered by Disqus