Jak Wyczyścić Obiektyw i Smartfona? Zestawy Czyszczące Vanguard!

Jak Wyczyścić Obiektyw i Smartfona? Zestawy Czyszczące Vanguard!

Niedawno odezwała się do nas firma Vanguard z dość nietypowym problemem. Otóż produkują oni zestawy czyszczące do sprzętu foto, wideo czy urządzeń mobilnych. Okazuje się, że klienci, którzy oglądają zestawy czyszczące firmy Vanguard w sklepie, zupełnie nie wiedzą, jak ich używać. Z tego powodu dzisiaj opowiemy Wam o trzech różnych zestawach, które przydadzą się każdemu adeptowi filmowania czy fotografii.

Zestaw czyszczący 2w1

Jako pierwszy prezentujemy najtańszy, a zarazem najuboższy pakiet 2w1, co nie znaczy, że nieprzydatny. Znajduje się w nim niezwykle smukła ściereczka z grubej mikrofibry o rozmiarze 30 x 30 cm, a także narzędzie, które z jednej strony ma miękką końcówkę polerującą z zasobnikiem aktywnego węgla, natomiast z drugiej pędzelek do sprawnego usuwania kurzu. Co to jest aktywny węgiel? Podczas niekompletnego spalania paliw kopalnianych, powstaje czarny węgiel, który umieszczono w zasobniku. Potrafi on np. odbijać promienie słoneczne, ale również ma zdolność przyłączenia cząsteczek tłuszczu, a tym są właśnie nasze odciski palców. Warto także podkreślić, że ta ściereczka jest naprawdę sporo większa od takiej, którą czyścimy np. okulary.

Vanguard CK2N1

No dobrze, a do czego przyda się właściwie taki zestaw? Lista zastosowań jest szeroka, na potrzeby testu przedstawię Wam tylko kilka z nich.

Cena tego zestawu >>>

Sucha ściereczka idealnie sprawdzi się do usuwania kurzu i niewielkich zabrudzeń z płaskich powierzchni np. ekranu laptopa, tabletu czy smartfona. Jak widzicie, smartfon po chwili nie ma żadnych smug na wyświetlaczu, zniknęły one także z powierzchni notebooka, chociaż nie w całości – do trudnych zabrudzeń przyda się jeszcze specjalny płyn czyszczący. Pędzel z kolei pozwoli na niemal idealne wyczyszczenie mniejszych i nieregularnych powierzchni, na których osiadł się kurz i inne drobinki. Po oczyszczeniu obiektywu z pyłu, można użyć końcówki polerującej, ówcześnie wkładając ją do pojemnika z aktywnym węglem. Kilka wprawnych ruchów i nawet najbardziej „zapalcowana” optyka będzie wyglądać, jak nowa. Sugerowana cena zestawu czyszczącego Vanguard 2w1 wynosi 59 zł.


Mega Promocje na Smartfony

Zestaw czyszczący 3w1

Zestaw 3w1 jest droższy jedynie o 20 zł, a możliwości czyszczenia sporo się poszerzają. Do pakietu oprócz dużej ściereczki z mikrofibry  dorzucono bowiem dozownik z płynem czyszczącym o pojemności 30 ml, a także dmuchawę powietrzną, przypominającą dawne ciśnieniomierze. Ona również zakończona jest dwiema końcówkami – z pędzelkiem oraz z materiałem polerującym, który możemy wsunąć do pojemnika z aktywnym węglem, wiążącym cząsteczki tłuszczu. Płyn pozwoli na usunięcie trudnych osadów na ekranie laptopa czy smartfona, jak widać po chwili przecierania wyświetlacz nie ma już żadnych niedoskonałości. Dmuchawka przyda się z kolei, kiedy nasze szkła używamy w terenie. Drobinki piasku i kurzu, które lądują na optyce można bardzo łatwo usunąć, zwyczajnie wydmuchując je z powierzchni. Pozostałości sprzątniemy miękkim pędzelkiem. Cały czas jednak na krawędziach, wewnątrz obiektywu i w innych trudno dostępnych zakamarkach kryją się zabrudzenia.

Vanguard CK3N1

Cena zestawu 3w1 >>>

Zestaw czyszczący 6w1

Receptą na zanieczyszczenia w trudno dostępnych miejscach będzie zestaw czyszczący Vanguard 6w1. Zawartość opakowania jest tutaj dużo bardziej obszerna, co również widać w cenie wynoszącej około 100 zł. W zestawie znajdziemy:

  • Dużą ściereczkę z grubej mikrofibry (ok 30 cm x 30 cm)
  • Dozownik z  płynem czyszczącym o pojemności 60ml
  • Patyczki z bawełnianymi końcówkami do czyszczenia szczelin i trudno dostępnych miejsc
  • Dmuchawę z miękka końcówką polerującą z zasobnikiem aktywnego węgla, która wiąże cząsteczki tłuszczu i miękkim pędzelkiem, który można odkręcić
  • 6 zestawów bibułek czyszczących, w wersji mokrej oraz suchej
  • Dodatkowy pakiet bardzo delikatnych bibułek do czyszczenia wrażliwych miejsc
  • A także Etui na patyczki, ściereczkę z mikrofibry i bibułki czyszczące

Trzeba zwrócić uwagę na to, jak smukłe są pałeczki dołączone w zestawie Vanguarda. Z jednej strony zakończone szpiczastą końcówką, z drugiej okrągłą. Porównując je ze zwykłymi patyczkami higienicznych widać sporą różnicę. Te kupione w drogerii często też puszczają włókna, natomiast z tymi przeznaczonymi do czyszczenia sprzętu fotograficznego nie będzie się tak dziać. Za ich pomocą łatwo doprowadzimy do czystości krawędzie w ramce laptopa czy tabletu, a także brzegi optyki. Spójrzcie ile brudu się tam kryło.

Cena zestawu 6w1 >>>

Często wybieramy się gdzieś poza nasze mieszkanie czy studio, przy pracy w terenie czystość sprzętu nie może być zaniedbana. Do etui dołączonego w zestawie łatwo zapakujemy zarówno patyczki, jak i bibułki czy ściereczkę. Bibułki nasączone płynem to idealne rozwiązanie, kiedy pod ręką nie mamy dozownika. Szybko możemy wyczyścić dany element najpierw na mokro, a później na sucho, tak żeby nie pozostały żadne smugi. Dodatkowy plik suchych delikatnych bibułek idealnie sprawdzi się w czyszczeniu niewielkich detali.

Vanguard CK6N1

Pozostałe elementy zestawu działają tak samo, jak w wersjach 2 i 3w1. Ściereczka idealnie sprawdzi się w usuwaniu zabrudzeń z ekranu np. kamery czy lustrzanki oraz większych powierzchni, płyn pozwoli na pozbycie się trudniejszych zanieczyszczeń, z kolei pędzelek z pompką pozbędą się kurzu, a końcówka polerująca usunie wszelkie tłuste ślady.

TOPowe smartfony na rynku >>>

Podsumowanie

Sami zdziwiliśmy się, że wiele osób, nie wie, jak czyścić swoje urządzenia czy obiektywy za pomocą zestawów czyszczących. Reasumując warto podkreślić, że rozwiązanie z aktywnym węglem łączącym drobinki tłuszczu jest rzeczą unikalną w zestawach firmy Vanguard. Dodatkowo ściereczka z mikrofibry wykonana jest w najwyższej jakości, tzn. po kilkurazowym użytkowaniu nie pojawią na niej się tzw. okruchy i paprochy. Sama ściereczka jest też stosunkowo duża, a to też spora zaleta. Zestaw czyszczący musicie dobrać do własnych potrzeb, ale naszym zdaniem najlepszy w stosunku ceny do jakości jest zestaw 3w1.

Jakie telefony komórkowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu telefonów komórkowych z 8/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które telefony komórkowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Doogee Mix 4GB/64GB Dual Sim Czarny Doogee Mix 4GB/64GB Dual Sim CzarnyBest of the best!
2Xiaomi Mi Mix 128GB Dual Sim Czarny Xiaomi Mi Mix 128GB Dual Sim Czarny Sprawdź sam
3Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Samsung Galaxy S8 G950F 64GB Czarny Ten ma niezłą cenę!
4Philips V377 Philips V377 Polecany model
5Apple iPhone 7 32GB czarny Apple iPhone 7 32GB czarny Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Wyjątkowy Ranking TOP 30 Smartfonów!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more