PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Jak Wyczyścić Obiektyw i Smartfona? Zestawy Czyszczące Vanguard!

Jak Wyczyścić Obiektyw i Smartfona? Zestawy Czyszczące Vanguard!

Niedawno odezwała się do nas firma Vanguard z dość nietypowym problemem. Otóż produkują oni zestawy czyszczące do sprzętu foto, wideo czy urządzeń mobilnych. Okazuje się, że klienci, którzy oglądają zestawy czyszczące firmy Vanguard w sklepie, zupełnie nie wiedzą, jak ich używać. Z tego powodu dzisiaj opowiemy Wam o trzech różnych zestawach, które przydadzą się każdemu adeptowi filmowania czy fotografii.

Zestaw czyszczący 2w1

Jako pierwszy prezentujemy najtańszy, a zarazem najuboższy pakiet 2w1, co nie znaczy, że nieprzydatny. Znajduje się w nim niezwykle smukła ściereczka z grubej mikrofibry o rozmiarze 30 x 30 cm, a także narzędzie, które z jednej strony ma miękką końcówkę polerującą z zasobnikiem aktywnego węgla, natomiast z drugiej pędzelek do sprawnego usuwania kurzu. Co to jest aktywny węgiel? Podczas niekompletnego spalania paliw kopalnianych, powstaje czarny węgiel, który umieszczono w zasobniku. Potrafi on np. odbijać promienie słoneczne, ale również ma zdolność przyłączenia cząsteczek tłuszczu, a tym są właśnie nasze odciski palców. Warto także podkreślić, że ta ściereczka jest naprawdę sporo większa od takiej, którą czyścimy np. okulary.

Vanguard CK2N1

No dobrze, a do czego przyda się właściwie taki zestaw? Lista zastosowań jest szeroka, na potrzeby testu przedstawię Wam tylko kilka z nich.

Cena tego zestawu >>>

Sucha ściereczka idealnie sprawdzi się do usuwania kurzu i niewielkich zabrudzeń z płaskich powierzchni np. ekranu laptopa, tabletu czy smartfona. Jak widzicie, smartfon po chwili nie ma żadnych smug na wyświetlaczu, zniknęły one także z powierzchni notebooka, chociaż nie w całości – do trudnych zabrudzeń przyda się jeszcze specjalny płyn czyszczący. Pędzel z kolei pozwoli na niemal idealne wyczyszczenie mniejszych i nieregularnych powierzchni, na których osiadł się kurz i inne drobinki. Po oczyszczeniu obiektywu z pyłu, można użyć końcówki polerującej, ówcześnie wkładając ją do pojemnika z aktywnym węglem. Kilka wprawnych ruchów i nawet najbardziej „zapalcowana” optyka będzie wyglądać, jak nowa. Sugerowana cena zestawu czyszczącego Vanguard 2w1 wynosi 59 zł.

Zestaw czyszczący 3w1

Zestaw 3w1 jest droższy jedynie o 20 zł, a możliwości czyszczenia sporo się poszerzają. Do pakietu oprócz dużej ściereczki z mikrofibry  dorzucono bowiem dozownik z płynem czyszczącym o pojemności 30 ml, a także dmuchawę powietrzną, przypominającą dawne ciśnieniomierze. Ona również zakończona jest dwiema końcówkami – z pędzelkiem oraz z materiałem polerującym, który możemy wsunąć do pojemnika z aktywnym węglem, wiążącym cząsteczki tłuszczu. Płyn pozwoli na usunięcie trudnych osadów na ekranie laptopa czy smartfona, jak widać po chwili przecierania wyświetlacz nie ma już żadnych niedoskonałości. Dmuchawka przyda się z kolei, kiedy nasze szkła używamy w terenie. Drobinki piasku i kurzu, które lądują na optyce można bardzo łatwo usunąć, zwyczajnie wydmuchując je z powierzchni. Pozostałości sprzątniemy miękkim pędzelkiem. Cały czas jednak na krawędziach, wewnątrz obiektywu i w innych trudno dostępnych zakamarkach kryją się zabrudzenia.

Vanguard CK3N1

Cena zestawu 3w1 >>>

Zestaw czyszczący 6w1

Receptą na zanieczyszczenia w trudno dostępnych miejscach będzie zestaw czyszczący Vanguard 6w1. Zawartość opakowania jest tutaj dużo bardziej obszerna, co również widać w cenie wynoszącej około 100 zł. W zestawie znajdziemy:

  • Dużą ściereczkę z grubej mikrofibry (ok 30 cm x 30 cm)
  • Dozownik z  płynem czyszczącym o pojemności 60ml
  • Patyczki z bawełnianymi końcówkami do czyszczenia szczelin i trudno dostępnych miejsc
  • Dmuchawę z miękka końcówką polerującą z zasobnikiem aktywnego węgla, która wiąże cząsteczki tłuszczu i miękkim pędzelkiem, który można odkręcić
  • 6 zestawów bibułek czyszczących, w wersji mokrej oraz suchej
  • Dodatkowy pakiet bardzo delikatnych bibułek do czyszczenia wrażliwych miejsc
  • A także Etui na patyczki, ściereczkę z mikrofibry i bibułki czyszczące

Trzeba zwrócić uwagę na to, jak smukłe są pałeczki dołączone w zestawie Vanguarda. Z jednej strony zakończone szpiczastą końcówką, z drugiej okrągłą. Porównując je ze zwykłymi patyczkami higienicznych widać sporą różnicę. Te kupione w drogerii często też puszczają włókna, natomiast z tymi przeznaczonymi do czyszczenia sprzętu fotograficznego nie będzie się tak dziać. Za ich pomocą łatwo doprowadzimy do czystości krawędzie w ramce laptopa czy tabletu, a także brzegi optyki. Spójrzcie ile brudu się tam kryło.

Często wybieramy się gdzieś poza nasze mieszkanie czy studio, przy pracy w terenie czystość sprzętu nie może być zaniedbana. Do etui dołączonego w zestawie łatwo zapakujemy zarówno patyczki, jak i bibułki czy ściereczkę. Bibułki nasączone płynem to idealne rozwiązanie, kiedy pod ręką nie mamy dozownika. Szybko możemy wyczyścić dany element najpierw na mokro, a później na sucho, tak żeby nie pozostały żadne smugi. Dodatkowy plik suchych delikatnych bibułek idealnie sprawdzi się w czyszczeniu niewielkich detali.

Vanguard CK6N1

Pozostałe elementy zestawu działają tak samo, jak w wersjach 2 i 3w1. Ściereczka idealnie sprawdzi się w usuwaniu zabrudzeń z ekranu np. kamery czy lustrzanki oraz większych powierzchni, płyn pozwoli na pozbycie się trudniejszych zanieczyszczeń, z kolei pędzelek z pompką pozbędą się kurzu, a końcówka polerująca usunie wszelkie tłuste ślady.

Podsumowanie

Sami zdziwiliśmy się, że wiele osób, nie wie, jak czyścić swoje urządzenia czy obiektywy za pomocą zestawów czyszczących. Reasumując warto podkreślić, że rozwiązanie z aktywnym węglem łączącym drobinki tłuszczu jest rzeczą unikalną w zestawach firmy Vanguard. Dodatkowo ściereczka z mikrofibry wykonana jest w najwyższej jakości, tzn. po kilkurazowym użytkowaniu nie pojawią na niej się tzw. okruchy i paprochy. Sama ściereczka jest też stosunkowo duża, a to też spora zaleta. Zestaw czyszczący musicie dobrać do własnych potrzeb, ale naszym zdaniem najlepszy w stosunku ceny do jakości jest zestaw 3w1.

blog comments powered by Disqus
Jak Wyczyścić Obiektyw i Smartfona? Zestawy Czyszczące Vanguard!