PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Ranking i Porównanie Ofert Komórkowych - Najlepsze Abonamenty i Prepaid - Luty 2018

  • Dodano: 3 tygodnie, 5 dni temu
  • Wyświetleń: 518
  • Ocena: (4) (0)
Ranking i Porównanie Ofert Komórkowych - Najlepsze Abonamenty i Prepaid - Luty 2018

Abonament czy Prepaid - co wybrać? Który operator sieci komórkowej oferuje najlepsze warunki? Na te podstawowe pytania znajdziesz odpowiedź poniżej. Przygotowaliśmy bowiem bardzo szczegółowe zestawienie najlepszych ofert z abonamentem lub prepaid. Dzięki temu wybierzecie dla siebie najkorzystniejszą opcję!

W naszym jakże świeżym zestawieniu, uwzględniliśmy przede wszystkim oferty bez telefonu w zestawie, gdyż to takie są obecnie najbardziej pożądane. Nie obawiajcie się jednak, bowiem w niedalekiej przyszłości pojawi się stosowny materiał z telefonami w tle! Tymczasem, zapraszam do rzucenia okiem na to:

ABOKARTADUET
OrangeOrangePlush
T-MobileT-MobilleNJU
PlusPlusVirgin
PlayPlayPlay

ABO

Dla kogo może być abonament? Jest to jedyna słuszna droga dla osób przede wszystkim ze stabilną sytuacją finansową. Tylko wtedy możemy pozwolić sobie na stałe opłaty, które konieczne są do spłaty… nie czuję jak rymuję? Tak czy inaczej, sprawdźmy czy warto!

Orange

ORANGE - Abonament

Nie wszyscy lubią Orange, ale prawie wszyscy mają w nim jakąś usługę. Tak przynajmniej wynika z ostatnio przeprowadzanych badań statystycznych. Co stoi za takim, a nie innym stanem rzeczy? Przywiązanie użytkowników czy może niebagatelna oferta? Cóż, dzięki temu materiałowi możemy się nieco temu przyjrzeć i dowiedzieć o paru rzeczach. Zawczasu mówię, że owe oferty będą zbliżone do siebie cenowo, by łatwiej było naświetlić obraz stanu rzeczy.

Optymalnym wyborem będzie abonament w cenie zbliżonej do kwoty 50 złotych. Orange oferuje nam plan taryfowy opiewający na kwotę 49,99 zł wraz z okresem umowy wynoszącym 24-mce. Co za to otrzymujemy?

Orange ABO

Dodatkowym atutem tej francuskiej firmy jest darmowy abonament przez 3-mce dla osób przenoszących numer oraz darmowy Spotify przez 3-mce. Warto jednak pamiętać, że na opłatę abonamentową 49,99 zł składają się:

  • terminowe opłacanie faktur - 5 zł

  • wyrażenie zgody marketingowej - 5 zł

Wiedzcie, że Wasza kwota nie obniży się o wymienione 10 złotych, a jedynie może wzrosnąć jeśli nie spełnicie tych kryteriów. To jest niestety, ale swego rodzaju haczyk… spójrzmy na konkurencję!

T-MOBILE - Abonament

T-Mobile

Cóż ciekawego może oferować nasz sąsiad zza Odry? Abonament tańszy o całe pięć groszy? Tak, to między innymi, ale przyjrzyjmy się nieco bliżej:

T-Mobile ABO

Przyznacie, że szału w przypadku pakietu danych nie ma, ale ten element jest rekompensowany pakietem wideo oraz nielimitowanym dostępem do usług: MyBox, Nawigacja, MyDysk, Radio internetowe, Tidal, OLX, OtoMoto, OtoDom, Migam, Mój T-Mobile oraz Usługi Bankowe. Ale, czy to wystarczy?

PLUS - Abonament

Plus

Czas nadszedł na obiekt naszych ostatnich badań, a dla niektórych nawet westchnień. Czy oferta Plusa jest nas w stanie jakkolwiek zaskoczyć? Cóż, koszt miesięczny jest identyczny jak w przypadku Orange. Spójrzmy na najważniejsze wyróżniki:

Plus ABO

Oferta jest mocno zbliżona do tego, co prezentuje u siebie Orange. Jednak, w tym przypadku mamy darmową aktywacje oraz darmowy dostęp do HBO GO przez miesiąc. Ponadto, Plus oferuje nielimitowany dostęp do LTE przez pełen okres umowy, Czasoumilacz przez 30-dni (2,02 zł./mc) oraz 2-mce darmowego dostępu do IPLA TV (10 zł/mc). Co ważne, Roaming liczony jest jak typowe połączenie krajowe. Ciekawa oferta, nieprawdaż?

PLAY - Abonament

Logo Play

Przed nami ostatni gracz w kwestii ofert abonamentowych, u którego “stołują się” najbardziej znani celebryci! Czy nikt nie chce oferty Play, że firma ucieka się do takich rozwiązań? Rzućmy okiem na ofertę SOLO w kwocie 50 zł:

Play ABO

Na pierwszy rzut oka, wszystko wygląda o niebo lepiej od pozostałych ofert. Czar może delikatnie prysnąć, gdy ujrzymy ofertę w nieco mocniejszym świetle. Wspomniany internet bez limitu GB to tak naprawdę pakiet 10 GB, którego przekroczenie spowoduje zmniejszenie się dostępnej prędkości. Dodatkowo, podstawowy pakiet danych jest pomniejszany o 3,15 GB na potrzeby “nielimitowanego” pakietu danych w obrębie UE. Cóż, jak widzimy, nie wszystko jest tak kolorowe, jakby mogło nam się wydawać. Kto wygrał tę rundę? Bezapelacyjnie Orange. Możecie nie lubić tej firmy, ale wygraną bitwę ma w kieszeni ;)

KARTA

Komu można polecić ofertę na kartę? Do takiej grupy zaliczyć można zarówno uczniów, studentów, jak i młodych, którzy dopiero co postanowili pójść na swoje, co bezpośrednio wiąże się z okresem stabilizacyjnym. Sprawdźmy co mają dla nas operatorzy!

ORANGE - Karta

Orange Karta

Nadszedł czas na część ofert, które nieco bardziej przypadną do gustu osobom, które nie chcą wiązać się z usługodawcą na kilka najbliższych lat. By nie owijać zbytnio w bawełnę, przejdźmy od razu do konkretów i spójrzmy na ofertę prezentowaną nam przez Orange. W przypadku ofert typu “pre-paid”, postanowiliśmy skupić się na możliwościach jakie dają nam pakiety kosztujące ok. 25 złotych. Co oferuje Orange?

Orange Karta

Ciężko jest zaprzeczyć temu, że Orange ma mocną ofertę, którą ciężko będzie przebić, czyż nie? Warto jeszcze pamiętać, że usługa cykliczna będzie się odnawiać automatycznie po upływie 31 dni.

T-MOBILE - Karta

T-Mobile Karta

Czym zaskoczą nas zachodni sąsiedzi? Czy mają coś ciekawego w zanadrzu, co rozniesie w pył, ofertę Orange? W kwocie 25 złotych miesięcznie otrzymamy to:

T-Mobile KARTA

Niestety, ale w porównaniu do francuskiego konkurenta, niemiecka blednie w oczach. Delikatnie krótszy okres ważności, ale co ważne, znacznie mniejszy pakiet danych może znacząco zniechęcić nas do wybrania właśnie tego operatora. Warto wiedzieć, że dodatkowy 1 GB danych kosztować nas może 5 złotych.

PLUS - Karta

Plus Karta

Czy jest coś porywającego w ofercie Plusa? Na tę chwilę, jedynie Orange może pochwalić się solidną ofertą w tej kwestii. W gruncie rzeczy, Plus nie ma najlepszej propozycji w porównaniu do francuskiego konkurenta. Zresztą, sprawdźcie sami!

Plus Karta

Skromna ta oferta, ale przynajmniej nasze konto może być aktywne przez co najmniej rok czasu. Nie mniej jednak, oferta ta nabiera kolorytu w formie “duetu”. ale to omówimy w nieco dalszej części materiału ;)

PLAY - Karta

Play LOGO

Za sobą mamy już prezentacje ofert Orange, T-Mobile oraz naszego rodzimego Plusa. Co na to wszystko powie Play? Cóż, w kwestii nielimitowanych rozmów oraz dużych pakietów danych może być nieprzyjemnie. Spójrzcie sami, co otrzymamy w kwocie (tym razem) 20 złotych:

Play Karta

Co prawda, możliwość posiadania aktywnych pakietów do ich wyczerpania jest pewnym atutem oferty Play, ale już sama wielkość pakietu danych bije po oczach pewnymi brakami. Konkurencja znacznie bardziej postarała się w tej kwestii. Czyżby w tej konkurencji bezapelacyjnie wygrało Orange i to ponownie? Zaraz… gdzie jest mój przelew z Orange...

DUET

Czy "duet" może być opłacalny? Oczywiście, bowiem oferta “Duet” może być dobrym rozwiązaniem zarówno dla młodych par jak i przyjaciół, którzy niekoniecznie śmierdzą przysłowiowym groszem. Gdzie znajdziemy najlepszą ofertę? Sprawdźmy!

PLUSH - Duet

Plush

Dobrze mieć swoją drugą połówkę i równie dobrze jest to zmyślnie wykorzystać! Duet, niezależnie od płci jest w modzie, gdyż takie rozwiązanie pozwala nam nieco zaoszczędzić. Na pierwszy ogień pójdzie oferta Plusha, którą mieliście już okazję poznać:

Plush Duet

To wszystko w cenie 40 złotych za dwa numery. Co jak co, ale dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy sobie dychę na przysłowiowe waciki! Jedyną wadą tego rozwiązania jest wiążąca nas umowa.

NJU - Duet

NJU

Rzeczą dość oczywistą jest świadomość, że NJU Mobile to submarka francuskiego potentata, Orange. Mówi się nawet, że NJU ma obecnie najlepszą ofertę spośród wszystkich, ale czy warto wierzyć tym opowieściom? Sprawdźmy!

NJU Duet

Przyznacie, że oferta ta bije na głowę konkurencję. Osobno płacimy maks. 29 złotych, ale w duecie już po 19 złotych na głowę. Pamiętajcie jednak, że obydwa numery wykorzystują tę samą pulę profitów. Co ciekawe, po roku pakiet internetowy zwiększy się do 25 GB, zaś po dwóch latach już do 30 GB!

VIRGIN - Duet

Znaki na niebie i ziemi mówią mi, że w przypadku tego usługodawcy może być nieco gorzej. Mogę się mylić, ale zerknijcie sami:

Virgin Duet

To wszystko w cenie 38,50 złotych, co daje po 19,25 zł na głowę. Powyżej zaprezentowana oferta konkurencji pokazała nam znacznie więcej, zatem ofertę Virgin można pozostawić jako ostateczną alternatywę.

PLAY - Duet

Sieć Play

Oto i ostatni Mohikanin….. znaczy się konkurent na szczeblu usługodawstwa telekomunikacyjnego. Czy firma spod znaku znanych gwiazd może zaoferować nam coś wyjątkowego?

Play Duet

Czyżby oferta Play była wisienką na torcie? Tak wiele (lub niewiele) za… tak… 40 złotych za osobę. Jeśli jednak przeniesiecie swój numer do Play, wówczas uzyskacie dodatkowy rabat w postaci 10 złotych i dobierając przy tym nowy telefon.

Abo Czy Karta

Za zwycięzcę w duecie uznać możemy ponownie… nie, nie będzie to Oragne, ale jego submarka - NJU Mobile ;) Asem w rękawie NJU jest staż, w ramach którego otrzymujemy dodatkowe gigabajty internetu. Od przysłowiowej biedy możemy zawsze wybrać ofertę Play. Tam otrzymamy 20 GB internetu, kanały TV Play Now no i rok nielimitowanego Showmaxa!

Ranking i Porównanie Ofert Komórkowych - Podsumowanie

Jak podoba Wam się nowa formuła porównawcza? Sprawa jest taka, że każdy lubi coś zgoła innego. Może to być zarówno pakiet internetowy, dodatkowe usługi lub też ogólne przywiązanie do operatora. Nie mamy zamiaru wcisnąć Wam konkretnej oferty, a jedynie pomóc w wyborze i przedstawić te najrozsądniejsze.

Ostatnie słowo zawsze należy do Was i to na waszą opinię właśnie stawiamy. Jeśli macie jakieś pytania lub ewentualne sugestie co do formy tego materiału to śmiało wbijajcie w strefę komentarzy, a my postaramy się jak najlepiej na owe komenty zareagować.

PS: Materiał ten będzie na bieżąco aktualizowany! Jeżeli interesują Cię najnowsze oferty największych operatów, to zaglądaj tu systematycznie.

blog comments powered by Disqus
Ranking i Porównanie Ofert Komórkowych - Najlepsze Abonamenty i Prepaid - Luty 2018