PODPOWIEDZI:

Który iPhone 7 Wybierają Polacy? Zobacz Zestawienie Sklepu x-kom.pl

Który iPhone 7 Wybierają Polacy? Zobacz Zestawienie Sklepu x-kom.pl

23 września odbyła się premiera nowych smartfonów Apple. Od tego dnia zainteresowanie flagowcami Apple nie osłabło ani odrobinę. Jesteście ciekawi, które modele cieszą się w naszym kraju największą popularnością? Sklep x-kom.pl uchyla rąbka tajemnicy, publikując wyniki sprzedaży iPhone 7 z pierwszych 10 dni.

Nowości na pokładzie iPhone 7

iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus otrzymały jeszcze jaśniejsze ekrany HD Retina. Producent wymienił też procesor na czterordzeniową jednostkę A10 Fusion i zainstalował głośniki stereo. Przeprojektowano również aparat 12 Mpix, dodając optyczną stabilizację obrazu oraz przysłonę F/1.8, wpuszczającą więcej światła.

iPhone 7

Skoro mowa o aparacie, to warto trzeba wspomnieć, że kamera iPhone 7 Plus przeszła prawdziwą rewolucję. Oprócz dobrze znanego, szerokokątnego obiektywu, producent zastosował teleobiektyw z 10-krotnym zoomem cyfrowym. W ten sposób powstał podwójny aparat – pierwszy taki moduł w historii Apple.

Nowy kolor? Tak, byle czarny

Premierowe modele zyskały nie tylko lepsze podzespoły, ale i nową oprawę kolorystyczną. W ofercie giganta z Cupertino, poza wersją srebrną, złotą i różowe złoto, znalazły się dwie nowości: matowa czerń, a także  lśniący onyks. „Odświeżenie szaty wizualnej było znakomitym posunięciem ze strony Apple, bo właśnie te kolory cieszą się największą popularnością wśród fanów marki” – mówi Rajmund Kosela, Product Manager firmy Apple w sklepie x-kom.pl.

Apple iPhone 7

W ciągu pierwszych 10 dni sprzedaży, iPhone 7 i 7 Plus w odsłonie czarnej wybrało aż 49% wszystkich zamawiających. Onyks plasuje się na drugim miejscu z wynikiem 31%. Rose Gold jest na trzecim miejscu z 10-procentowym rezultatem. Stawkę zamykają kolory złoty i srebrny, które wybrało odpowiednio 6 i 4% klientów naszego sklepu” – dodaje Kosela.

Jakie kolory iPhone 7 wybierają Polacy?

iPhone 7, czy może 7 Plus?

Zgodnie z zapowiedziami Apple, do sprzedaży trafiły dwie wersje nowego flagowca: iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus. Urządzenia różnią się przede wszystkim przekątną ekranu (iPhone 7 posiada wyświetlacz 4,7” HD, iPhone 7 Plus wyposażono w matrycę 5,5” o rozdzielczości Full HD). Jak wspomnieliśmy wyżej, modele z Plusem w nazwie mają też podwójny obiektyw. Oprócz tego iPhone 7 Plus otrzymał 3GB pamięci operacyjnej i wytrzymalszą baterię. Oczywiście lepsze parametry wpływają na cenę urządzenia, lecz mimo to aż 41% klientów x-kom.pl decyduje się właśnie na iPhone 7 Plus.

iPhone 7 czy iPhone 7 Plus wybierają Polacy?

Polacy wybierają 128GB

Kolejnym krokiem, na jaki zdecydowało się Apple, było zwiększenie pamięci flash. Dzięki temu smartfony iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus otrzymały 3 warianty pamięci: 32GB, 128GB lub 256GB. Ta ostatnia ilość jeszcze do niedawna była dostępna wyłącznie w komputerach i zewnętrznych dyskach przenośnych. Czy jednak tak duża pamięć przekłada się na sprzedaż? Rajmund Kosela z x-kom.pl stwierdza, że nasi rodacy najchętniej sięgają po wersję 128GB. „Na taką opcję zdecydowało się aż 56% kupujących. Smartfony z pamięcią 32GB zakupiło 34% klientów, z kolei odsłona 256GB spotkała się z zainteresowaniem jedynie 10%.” – mówi Product Manager.

Jakie wielkości pamięci iPhone 7 wybierają Polacy?

Jak wynika z danych, przedstawionych przez x-kom.pl, Polacy są otwarci na nowinki technologiczne oraz unikatowe rozwiązania. Chętniej sięgamy też po oryginalne kolory. Przy okazji cenimy sobie dużo miejsca na dane i aplikacje, ale nie przesadzamy z ilością pamięci flash. Ciekawi jesteśmy, czy w dalszej perspektywie ten informacje ulegną zmianie? A jeśli tak, to co się zmieni? Jak sądzicie?

Na koniec zestawienie 5 modeli, cieszących się największym zainteresowaniem w x-kom.pl. Oto one:

Odkryjmy pełnię możliwości nowych iPhone 7 i iPhone 7 Plus

blog comments powered by Disqus
Który iPhone 7 Wybierają Polacy? Zobacz Zestawienie Sklepu x-kom.pl