PODPOWIEDZI:

Videonews #82 Elektryczne Dachy od Tesli, Darmowy Minecraft dla Szkół

Videonews #82 Elektryczne Dachy od Tesli, Darmowy Minecraft dla Szkół

W dzisiejszym odcinku o dachach do domów od Tesli, planach Volvo na 2020 rok, nowych numerach od Play, tańszych aplikacjach na androida, jak google zamienia wasz telefon w różdżkę, Holonens od Microsoftu jako sprzęt wojenny, darmowym minecrafcie dla szkół oraz samojeżdżących autach od Blackbery. To będzie długi odcinek.

Dachówki od tesli

Elon Musk (właściciel Tesli) na konferencji swojej firmy zapowiedział dachówkę, która będzie źródłem energii dla całego domu! Koniec z ogromnymi rachunkami za prąd. Teraz będziesz mógł marnować dłużej życie na Youtube nie martwiąc się o rachunki własne lub rodziców. Wszystko działo się na Wisteria Lane czyli fikcyjnej ulicy w Universal Studios. Tesla wraz z SolarCity zaprojektowała oraz stworzyła Solarroof.

Solar Roof od Tesla

Przyszłościowe, ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie ma być wprowadzone do życia w 2017 roku. Co ciekawe na kilku domach na Wisteria Lane zamontowano tego typu rozwiązanie. Nikt z odwiedzających tego nie zauważył. Dachówka ta nie różni się prawie niczym od zwyczajnej. Co z ceną? Ponoć nie będzie różnić się mocno od standardowych rozwiązań. Może być nawet tańsze. Nie jedno gospodarstwo domowe będzie zadowolone.

Do 2020 nikt nie zginie w samochodach volvo

Volvo chwali się, iż w ich samochodach nikt nie zginie do 2020 roku. Skąd ta teza? Obecnie na amerykańskich drogach jeździ 9 samochodów w których nie zginęła żadna osoba od 4 lat. Wśród nich SUV Volvo XC90. Czym jest to spowodowane?

SUV Volvo XC90

Samochód ten jest wykonany ze stali borowej. Dodatkowo Volvo niemal perfekcyjnie ma zaplanowane strefy zgniotu i rozkład poduszek powietrznych, co minimalizuje ilość ofiar śmiertelnych. Jeżeli chodzi o plany na przyszłość firma chce rozwinąć autonomiczność aut. Zapewnia, że jeżeli ktoś zginie przez ich samochód, wszystkie oskarżenia przyjmie na siebie. Testy zaczynają się w 2017 roku. Jeździli byście? Ja do kościoła z chęcią ale na tor wyścigowy raczej już nie. Z resztą Volvo o nich nawet nie myśli. Zobaczcie ich spot reklamowy:

NOWE numery w sieci play

Operator wystąpił niedawno z prośbą do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) o przyznanie nowej puli numerów. Powód? Zużyli ją. Od teraz numery będą zaczynać się od 4500.

Dotychczasowe początki to: 50-, 51-, 52-, 53-, 57-, 60-, 66-, 69-, 72-, 73-, 78-, 79- oraz 88. 


 

NOWE NUMERY W SIECI PLAY

TAŃSZE APLIKACJE W GOOGLE PLAY

W jaki sposób będziemy mogli zaoszczędzić na kupnie aplikacji w Google Play? Wielkie G...(może zrezygnuję z tego stwierdzenia. Trochę źle się ludziom kojarzy. Od teraz tylko G) wprowadza abonament, który będzie kosztować 1$ za miesiąc.

APLIKACJE W GOOGLE PLAY

Zmniejszy to koszty kupna oraz subskrypcji aplikacji takich jak np: Youtube Red. Nie mylić z Redtube. Jest to dobre rozwiązanie biorąc pod uwagę duży przyrost zainteresowania abonamentami. Przez 3 lata wzrósł on 10x na tej platformie.

ZOSTAŃ HARRYM POTTEREM

...albo innym czarodziejem. Wraz z aktualizacją google'a na telefony, będziemy mogli za pomocą "ok google" użyć zaklęcia lumos. Zawsze o tym marzyłem. Teraz dzieciaki zamiast bawić się w Harrego Pottera kijkami będą rzucać się telefonami. Wracając do tematu.

Daydream VR

Po włączeniu opcji "Ok Google" i po powiedzeniu "lumos" nasza latarka się włączy. Google wraz z Warner Bros przygotowało oprócz tego inne smaczki takie jak np: zwiedzanie Magicznego Rządu USA w Street View czy rozwijanie gry na ich headset Daydream VR. 

OD GRY PO URZĄDZENIE MILITARNE

Ukraińska firma LimpidArmor rozpoczęła testy nad synchronizacją Hololens od Microsoft z czołgami. I to nie tymi z World of Tanks. Tym razem to nie jest clikbait. Na jakiej zasadzie działa ich modyfikacja? Urządzenie łączy się z kamerami przytwierdzonymi do wielkiej machiny wojennej. Użytkownik widzi obraz w 360 stopniach wraz z powiadomieniami oraz pozycjonowaniem celu w czasie rzeczywistym.

Hololens od Microsoft

Jak na razie na szczęście produkt jest w fazie testów, ale mam nadzieję, że Polskie wojsko również otrzyma podrasowany egzemplarz.

DARmowy minecraft dla szkół

Niestety nie do końca. Szkoła udostępnia narzędzie dla ucznia za darmo, lecz sama musi płacić abonament w wysokości 5$ miesięcznie. Dodatkowo MS nie udostępnia żadnych materiałów szkoleniowych. To nauczyciel musi wykorzystać odpowiednio grę do nauki.

MINECRAFT

Przykładowo stworzyć model gałki ocznej w grze, który uczeń będzie mógł zwiedzać. Czasochłonne i pracochłonne. Nawet dla wyjadaczy. Czy jest to dobre rozwiązanie? Co na ten temat uważacie? Napiszcie w komentarzu. Ceny minecraft'a w tym linku.

CENY Minecraft ▼

aUTONOMICZNE AUTA OD BLACK BERRY

Blackberry rezygnuje z produkcji telefonów na rzecz tworzenia oprogramowania. To nie jest tajemnicą. Ciekawy jest jednak kierunek drogi w którym zmierzają. Przy współpracy z Fordem będą tworzyć oprogramowanie do autonomicznych aut. Wszystkie systemy detekcji ruchu etc. będą napędzane przez ich skrypty. Przedtem Amerykański gigant samochodowy współpracował bardziej z Panasoniciem.

Blackberry w autach Ford

Obecnie sytuacja się zmienia i rozszerza współpracę z Kanadyjskim Blackberry. Już wcześniej korzystali z ich usług w samochodach, ale nie na taką skalę. Co ciekawsze For od 2021 roku planuje wprowadzać 100 tysięcy autonomicznych taksówek rocznie na rynek. Czy rynek zmierza w dobrą stronę? Powinniśmy poddawać się woli maszyn w tych sprawach, czy jednak jazdę oddać kierowcom? Napiszcie w komentarzu. Ciekawe, co się stanie z tak ogromną społecznością ubera oraz "złotów"...?

blog comments powered by Disqus
Videonews #82 Elektryczne Dachy od Tesli, Darmowy Minecraft dla Szkół