PODPOWIEDZI:

Co zrobić aby zakupiony Prezent doszedł przed Świętami?

Co zrobić aby zakupiony Prezent doszedł przed Świętami?

Coraz bliżej Święta i coraz mniej czasu na prezent. Jeśli chcecie, by wymarzony podarunek pojawił się u Was przed pierwszą gwiazdką, sprawdźcie przygotowane przez nas porady!

Zamawianie z internetu może wiązać się z ryzykiem. Im mniej rozpoznawalny sprzedawca, tym większe ryzyko, że przy świątecznym nawale obowiązków nie wywiąże się z dostawy na czas. Przygotowaliśmy dla Was kilka szybkich porad, które pomogą uchronić przed logistyczną katastrofą. 

Przed zakupem sprawdź, skąd zamawiasz

To może wydawać się banalne, ale w przypadku świątecznego szału może mieć niebagatelne znaczenie. Zagraniczne sklepy nie zdążą z wysyłką. Należy wziąć pod uwagę, że w innych krajach także są święta i wysyłka za granicę nie będzie priorytetem. Jeśli jednak zależy Ci na unikatowej rzeczy np. z niemieckiego albo hiszpańskiego Amazona - wybierz międzynarodowego kuriera. No chyba, że rzeczy składowane są w Polsce, co też się zdarza, choć nie warto na to liczyć. 

Allegro podaje kraj wysyłki danego towaru

Jeśli zamawiasz rzeczy z naszego kraju, a w szczególności z Allegro - sprawdź miasto, w którym znajduje się sklep. Być może pojawi się możliwość odbioru osobistego, co usprawni wysyłkę. Jeśli nie, to warto uwzględnić to, że niejednokrotnie lepiej jest zapłacić kilkanaście złotych więcej, a otrzymać prezent na czas.

Magazyn w Polsce i gwarancja szybkiej wysyłki

Często bywa też tak, że sklep, choć działa w Polsce, swoje towary zakupuje, np. z Chin. To proceder, którego doświadczymy m.in. w przypadku telefonów komórkowych. O ile większość zamawia sprzęt partiami i powinien on być wysyłany bezpośrednio z kraju, to zdarzają się przypadki, gdy jest inaczej. Dodatkowo w szale świątecznych zakupów może się okazać, że... produktu już nie ma. Sprawdzajcie uważnie oferty, by nie tracić czasu. 

Dobre oferty szybko się kończą

Część sklepów oferuje także gwarancję dostawy. Jeśli zdecydujemy się zamówić prezent, najczęściej do godziny 14:00, jego wysyłka może się rozpocząć tego samego dnia. Oprócz tego coraz więcej sklepów informuje, kiedy możemy spodziewać się naszej przesyłki. Warto w tym miejscu zastanowić się nad tym, jaką metodę przesyłki wybrać. 

Zobacz sklepy internetowe gwarantujące szybką dostawę prezentów przed Świętami:

Zamówić do domu, czy do sklepu?

Kiedy wybierzemy nasz wymarzony prezent, warto zdecydować się na sposób wysyłki. Oczywiście, najlepiej byłoby jej uniknąć i odebrać towar osobiście w sklepie. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, korzystnym może okazać się wybranie kuriera. Przed dostarczeniem paczki otrzymacie telefon od kuriera, zyskacie także opcję śledzenia, by mieć pewność, że wszystko idzie w dobrym kierunku.
Tabela terminów zamówień przedświątecznych

Czasem jednak przed świętami bywa tak, że nie ma nas w domu ani w pracy i nie można się dogadać z kurierem. Jest kilka opcji, które pozwolą na zdobycie paczki na czas. Można liczyć na sąsiada, ale ten pewnie też pracuje częściej, niż jest w domu. W takim przypadku dobrą opcją mogą się okazać placówki zastępujące pocztę. Zarówno część stacji paliw, jak i sklepy pozwalają na dostarczenie przesyłki do nich. Pozwoli to na szybszy czas dostarczenia niż w przypadku poczty. Najczęściej bowiem za te usługi odpowiadają firmy kurierskie.

Jak zapłacić, by prezent dotarł na czas?

Odpuśćcie sobie tradycyjny przelew za pomocą strony waszego banku. Proces będzie wolny - większość banków przelewy księguje do godziny 14:30 (tak np. robi PKO, a o 14:45 Santander) i tylko od poniedziałku do piątku. Jeśli chcecie skorzystać z szybkiej płatności, pojawia się kilka możliwości: 

  • Zapłać za pomocą karty. Tutaj pomóc mogą MasterPass albo Visa Checkout, które błyskawicznie obsługują płatności z plastiku. Rejestracja płatności ma miejsce 24 godziny na dobę, siedem godzin w tygodniu. Bank nie jest pośrednikiem przy tej transakcji. 
  • Zapłać szybkim przelewem. Coraz więcej banków pozwala także na skorzystanie z szybkiego przelewu oraz przelewu w weekendy. Zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na komputerze możecie odznaczyć opcję ekspresowej płatności. Czasami wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale w większości scenariuszy za pierwsze przelewy nie płaci się więcej.
  • Zamów prezent z płatnością przy odbiorze. Tutaj dużo zależy od samego sklepu, natomiast prosta zasada jest taka - skoro nie mają twoich pieniędzy, to na pewno się postarają, by je mieć. A tak na poważnie - pominięte zostaną wszystkie procesy związane z procesem księgowania płatności i wysyłka powinna rozpocząć się szybciej. 

Poradniki zakupowe, czyli co warto ofiarować pod choinkę

Nie wiesz co kupić najbliższym na Święta... Zobacz nasze dedykowane zestawienia propozycji prezentów pod choinkę.

Jak nie dać się oszukać? 

Można pójść na łatwiznę i po prostu skorzystać z renomowanego sklepu. Wiadomym jest jednak, że część z nas będzie szukać jak najniższej ceny. Jeśli macie wątpliwości co do jakiegoś sklepu, przewińcie jego stronę na sam dół. Tam powinny znaleźć się informacje dotyczące tego, kto jest właścicielem firmy. W przypadku braku takiej notki można skorzystać z wyszukiwarki KRS. Krajowy Rejestr Sądownictwa pozwala zweryfikować, czy istnieje firma o danej nazwie i czy nie toczy się wobec niej postępowanie upadłościowe. 

Dla tych z was, którzy nie chcą zbłądzić podczas świątecznych zakupów, przygotowujemy rankingi sprzętu. Redakcja Videotestów zapewnia, że polecane przez nas sklepy i oferty są w pełni legalne. Staramy się przy tym znaleźć dla Was atrakcyjne ceny oraz dodatkowe promocje, by nic nie umknęło Waszej uwadze. 

blog comments powered by Disqus
Co zrobić aby zakupiony Prezent doszedł przed Świętami?