PODPOWIEDZI:

Najnowsze technologie w zmywarkach - To one ułatwią Ci życie!

Najnowsze technologie w zmywarkach - To one ułatwią Ci życie!

Technologie stosowane w sprzętach AGD coraz bardziej zaskakują. Najwięksi producenci zmywarek stosują nieszablonowe rozwiązania, wpływające na funkcjonalność i wygodę użytkowania. W dzisiejszym materiale dowiecie się, jakie nowoczesne technologie spotkacie w najlepszych zmywarkach. Zapraszam!

Zmywanie mocno zabrudzonych naczyń nie należy do najprzyjemniejszych zadań, warto zatem wybrać pomocnika, jakim jest niezawodna zmywarka.

Dzisiejsze urządzenia przeszły swojego rodzaju ewolucję, która skutkowała dużym postępem. Za moment poznacie pionierskie technologie w dobrych zmywarkach. Czy wszystkie nowe rozwiązania okażą się przydatne? Jakie korzyści wprowadzają ultranowoczesne funkcje?

Sprawdź również: Ranking zmywarek

kieliszki ułożone w zmywarce

Nowoczesne technologie w zmywarkach

Producenci sprzętów AGD kuszą nas ciekawymi pomysłami, jakie wprowadzają w swoich urządzeniach. Wśród nowych technologii możemy wymienić:

Technologia Zeolith

Nazwa technologii pochodzi od minerału, a dokładniej od zeolitu, który zamienia wilgoć w ciepłe powietrze. Stosowana jest przykładowo w zmywarkach Bosch czy Siemens i w połączeniu z systemem PerfectDry daje zaskakujące rezultaty suszenia. Odbywa się ono równomiernie w trzech kierunkach, co znacznie zwiększa wydajność. Wszystkie naczynia (bez wyjątku) będą idealnie suche.

Rozwiązanie jak najbardziej przydatne. Kupując zmywarkę, liczymy głównie na zapewnienie doskonałej czystości naczyń, ale równie ważny jest proces suszenia. W tym przypadku osiągniemy dwa rezultaty na wysokim poziomie, a ponadto gwarancję energooszczędności.

Tutaj wspomnę także o technologii AirDry, występującej na przykład w zmywarkach Electrolux i AEG. Wysuszeniu naczyń sprzyja naturalny przepływ powietrza (drzwi zmywarki zostaną uchylone pod koniec cyklu).

Technologia Active Water

Przed wyborem zmywarki często mamy obawy, czy nie będzie zużywała zbyt dużo wody i energii. Jeżeli chcemy liczyć na niskie rachunki, to warto postawić na model z tą technologią. Niesie ona wiele ważnych korzyści.

Innowacyjne rozwiązanie wpływa na szybkość nagrzewania, dokładność systemu rozprowadzania wody, a także niezwykłą wydajność pompy. Widzimy dbałość o szczegóły, odbijającą się na ekologiczności, z zachowaniem odpowiedniego rezultatu zmywania.

Technologia sensorowa

Kolejną bardzo istotną propozycją producentów jest sensor załadunku, na podstawie którego urządzenie samodzielnie dobiera poziom wody (według ilości brudnych naczyń). Dla osób, które często korzystają z pomocy zmywarki, to nie tylko praktyczna, ale śmiem twierdzić, że obowiązkowa funkcja.

Elektroniczny sensor gwarantuje optymalne zużycie wody. Istnieje również specjalny czujnik, oceniający stopień zabrudzenia. Sprzęt samodzielnie zadecyduje, czy jest konieczność wydłużenia procesu zmywania.

Technologia VarioSpeed Plus

A gdyby tak zmywanie mogło trwać nawet połowę krócej, a przy tym nadal być efektywne? Nic trudnego. Specjalna funkcja pozwoli na skrócenie czasu trwania programu. Rozwiązanie o tyle przydatne, że w razie niespodziewanych gości lub po większej imprezie, raz dwa i nasze naczynia będą czyste.

panel sterowania srebrnej zmywarki

Technologia EmotionLight

Niektóre zmywarki są wyposażone w diody LED, dzięki czemu ich wnętrza efektywnie świecą i podkreślają czystość naszych naczyń. Nie jest to zapewne opcja konieczna, ale dla osób zwracających dużą uwagę na kwestię estetyczne, będzie dodatkowym plusem. Oświetlone wnętrze jest udogodnieniem w trakcie wkładania czy wyjmowania naczyń.

Technologia EmotionLight w zmywarkach Bosch

Technologia Home Connect

Dobrą wiadomością dla niektórych z Was będzie system, za pomocą którego możemy zdalnie sterować danym modelem. Przy użyciu urządzenia mobilnego otrzymamy informację o aktualnym stanie programu zmywania, a także pomoc w jego doborze (co zapewni najlepsze efekty). Korzyści jak widać są, ale nie jest to technologia, bez której nie można się obejść.

Technologia Higiena Plus

Czystość naszych naczyń jeszcze nigdy nie była na takim poziomie. Podczas płukania i suszenia zostaje wykorzystana wyższa temperatura. To oznacza przestrzeganie perfekcyjnej higieny, pozbycie się wszelkich bakterii. Na pewno dla rodzin z małymi dziećmi lub alergików to niezwykle przydatna funkcja.

Technologia DuoPower

Marka Siemens wprowadziła do swoich urządzeń inteligentny system zraszania. Podwójne ramię rozprowadza wodę w każdy zakątek, dzięki czemu praca jest wydajna.

Technologia DuoPower w zmywarkach

To oznacza gwarancję najczystszych naczyń, warto zatem rozejrzeć się za zmywarką z tą technologią.

Dla porównania, w zmywarkach Amica zastosowano zmywanie 3D opierające się na 3-poziomowym natrysku.

Technologią, która dba o skuteczne usuwanie zabrudzeń. jest także WaterWall (w zmywarkach Samsung), czyli tak zwana ściana wodna. Otrzymujemy 8 dysz, które równomiernie rozprowadzają wodę pod wysokim ciśnieniem.

Technologia Water Safe

Każdy system dbający o nasze bezpieczeństwo i komfort jest przydatny. Nie inaczej jest w tym przypadku. W chwili ewentualnego wycieku wody, jej dopływ zostanie automatycznie odcięty. Co nam to daje? Przede wszystkim pewność, że nasze pomieszczenie nie zostanie zalane. Technologia jest stosowana nawet w tanich zmywarkach firmy Beko.

wysuwanie kosza w zmywarce

Technologia ochrony szkła

Kieliszki wymagają specjalnej ochrony. Producenci o tym wiedzą i podchodzą do tego z niebywałą troską. Zmywanie delikatnych naczyń jest poddane niskim temperaturom, z kolei suszenie ulega wydłużeniu.

W efekcie otrzymamy błyszczące szkło, zachowane w pierwotnej kondycji. Praktyczny program dla osób wielokrotnie korzystających z tego typu naczyń, na przykład podczas częstych spotkań rodzinnych.

Technologia bezszczotkowego silnika

iQdrive spotkamy w zmywarkach Siemens, układ EcoSilence Drive w produktach marki Bosch. Godne polecenia zmywarki posiadają nowoczesne silniki, które wyróżniają się nie tylko największą żywotnością, ale także energooszczędnością i cichą pracą.

Ten ostatni aspekt sprawia, że nawet jeżeli w domu są małe dzieci, urządzenia niemal nie słychać. To daje możliwość uruchamiania programu w nocy, a jak wiadomo niektórzy z nas mają wtedy tańszą taryfę prądu. Wybierając sprzęt do zmywania na lata, obowiązkowo należy wziąć pod uwagę silnik.

Dodatkowe ulepszenia

Ciekawym bajerem jest wyświetlanie pozostałego czasu programu na naszej podłodze. Wystarczy tylko rzucić okiem i wiemy, kiedy nasze naczynia będą czyste i suche. Dobre zmywarki przedstawiają go poprzez kolorowy wskaźnik światła. Czy jest to przydatne? Powiedziałabym, że w niewielkim stopniu. Z całą pewnością, jest to niebanalna technologia, ale zarazem niekonieczna.

Jeżeli zależy Wam na zachowaniu odpowiedniego wyglądu zmywarki, znajdźcie model z powłoką antiFingerprint. Czyszczenie zewnętrznej strony stanie się o wiele prostsze, nie będzie widocznych odbić palców. Nasze pociechy często lubią majstrować przy sprzętach domowych, więc jest to korzystne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.

powłoka antiFingerprint w zmywarkach

Dobrze wiemy, że użyty środek czyszczący często nie jest w pełni wykorzystywany. Pewność, że detergent zostanie w całości rozpuszczony zapewni Asystent Dozowania. Tabletka trafia wprost do pojemnika, zostaje tam rozpuszczona i tym samym równomierne rozprowadzona. Przydatna propozycja dla każdego posiadacza zmywarki.

Użytecznym systemem jest Flexi Space, czyli nic innego jak dostosowanie przestrzeni urządzenia według naszych potrzeb. Dostajemy możliwość regulacji górnego kosza czy też szuflady na sztućce. W razie pełnego załadunku to korzystne rozwiązanie.

Na koniec przedstawię krótko funkcję Strefy Intensywnej. W momencie, gdy musimy za jednym razem wyczyścić delikatne naczynia wraz z innymi (mocno zabrudzonymi) pojawia się problem. Opatentowany system pozbędzie się go. W dolnym koszu umieszczamy wówczas naczynia wymagające użycia wysokiego ciśnienia wody, natomiast w górnym te, z którymi należy obchodzić się łagodnie. Wiele osób spotyka się z taką sytuacją, więc warto mieć na względzie tę funkcję.

Podsumowanie

Szereg wprowadzonych zmian świadczy o progresie, jaki przeszły zmywarki wysokiej jakości. Zastosowane unikatowe technologie wpływają głównie na idealne suszenie naczyń, ich doskonałą czystość, oszczędność wody i energii, design urządzenia oraz możliwość sterowania naszym smartfonem.

Najnowsze rozwiązania pomogą zadbać o zmywanie w wysokich temperaturach, tak aby zachować najwyższą higienę lub w niskich, jeżeli mamy do czynienia z naczyniami typu kieliszki.

Z roku na rok, sprzęt do domu imponuje swoimi możliwościami. Dzisiaj poznaliście część z nich, ale jestem pewna, że niebawem pojawią się kolejne zaskakujące funkcje. Sekcja komentarzy należy do Was - jaka technologia w zmywarce jest Waszym zdaniem najprzydatniejsza?

blog comments powered by Disqus
Najnowsze technologie w zmywarkach - To one ułatwią Ci życie!