PODPOWIEDZI:

AGD dla Singla

AGD dla Singla

Z danych wynika że Polska zamieszkiwana jest przez około 5 milionów singli. Ich liczba w latach najbliższych będzie nadal rosnąć. Na rynku AGD większość produktów to sprzęty dla rodziny, jednak można coraz częściej napotkać na takie rozwiązania, które dedykowane są dla osoby mieszkającej samodzielnie.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy dotyczącej programu "Rodzina Na Swoim" dzięki czemu ze specjalnych kredytów będą mogły korzystać także single, do lat 35. Zobaczmy jakie rozwiązania sprzętów AGD mogą okazać się przydatne dla osób które chcą lub już mieszkają samotnie.

Singiel nie potrzebuje ogromnej lodówki przeznaczonej dla rodziny, wydajnej pralki na 10 kg wsadu czy zmywarki która pomieścić może 15 kompletów naczyń. Dla singli dobrym rozwiązaniem są kompaktowe urządzenia AGD, dzięki czemu oszczędzamy miejsce i energię. Ważny jest także nowoczesny design i wygodne użytkowanie, bo singiel należy do świadomych i wymagających konsumentów.

Zmywarka w wersji mini

Zastanówmy się czy warto kupować zmywarkę tylko dla jednej osoby? Oto jak na to pytanie odpowiedziała Alina Chemperek-Gumiela, przedstawicielka Candy Polska, producenta urządzeń AGD. "Oszczędności w przypadku używania zmywarki, w porównaniu z myciem ręcznym, są znaczne. Czy ktoś z nas zastanawiał się, ile wody wylatuje z kranu w ciągu minuty? Średnio jest to ok. 6 litrów. Oczywiście możemy nalać wodę np. do miski, ale wtedy stawiamy pod znakiem zapytania higieniczność takiego zabiegu oraz efektywność usuwania zabrudzeń oraz tłuszczu w letniej wodzie. A co z czasem poświęconym na zmywanie ręczne? Aby umyć pod bieżącą wodą 6 kompletów naczyń będziemy musieli poświęcić ok. 15 minut Ponadto zużyjemy 90 litrów wody! Podczas gdy zmywarka kompaktowa na 6 kompletów naczyń zużyje tylko 9 litrów na cykl”.

AGD dla singla3

Jednoosobowa pralka

Osoby mieszkające samotnie mogą się zainteresować pralką Aquamatic, która należy do najmniejszych na rynku. Wymiary tej pralki wynoszą 9,5 cm x 51 cm x 44 cm. Pralka ładowana jest od frontu, pozwala wyprać 3,5 kilograma rzeczy. Pralka pracuje w klasie energetycznej A. Pralka oferuje 18 programów takich jak: pranie wełny, ręczne, program sport do tkanin syntetycznych, pranie szybkie. Pralka ma kompaktowe wymiary, zmieści się w łazience, pod zlewem, w kuchni lub pod blatem.

AGD dla singla2

AGD dla singla1

Siła połączeń

Osoby mieszkające samotnie, lubiące wygodę a zarazem dysponujące kuchnią o niezbyt dużej powierzchni, mogą też być zainteresowane rozwiązaniami umożliwiającymi łączenie w ramach jednej powierzchni funkcjonalności kilku urządzeń. Przykładem takiego urządzenia może być kuchenka mikrofalowa, która posiada funkcję piekarnika albo zestawy zintegrowane, które zajmują powierzchnię standardowej kuchenki, oferując funkcję aż 3 urządzeń - płyty grzejnej, piekarnika i zmywarki.

Jeszcze niedawno decyzję o zakupie sprzętu AGD podejmowały głównie młode małżeństwa, podczas urządzania własnego mieszkania. Jednak takie czasy się teraz zmieniły. Dziś także osoby niepozostające w związkach małżeńskich kupują i wyposażają mieszkania. Singli jako potencjalnych klientów dostrzegają już biura podróży, deweloperzy, a także agencje nieruchomości. Także rynek produktów AGD powoli dostosowuje się do tych zmian socjologicznych. Producenci coraz częściej oferują obok rozwiązań rodzinnych także produkty, które spełnią oczekiwania osób decydujących się zamieszkać samodzielnie.

blog comments powered by Disqus
AGD dla Singla