PODPOWIEDZI:

Premiery LG Electronics Targi CES 2012

Premiery LG Electronics Targi CES 2012

Firma LG Electronics podczas targów CES 2012 zaprezentuje nowe notebooki i innowacyjne rozwiązania. Targi CES 2012 to jedno z najważniejszych wydarzeń z branży elektronicznej w tym roku. Targi odbywają się w Las Vegas. Firma LG Electronics planuje zaprezentować na nich swoje nowe modele notebooków z serii Ultrabook, a także komputer All-in-One, zintegrowany razem z monitorem. Oprócz tego LG zaprezentuje nową generację urządzeń gdzie zastosowano technologię Smart ThinQ oraz nowy Domowy System Zarządzania Energią.

J.J. Lee - wiceprezes i szef działu urządzeń komputerowych firmy LG powiedział: „Na tegorocznych targach CES, LG pokaże produkty, które są nie tylko nowe, ale także wyznaczają nowe standardy w dziedzinie korzystania z komputerów osobistych. W naszych nowych produktach wykorzystaliśmy innowacyjne rozwiązania technologiczne stworzone przez LG, takie jak ekran IPS, technologia 3D niewymagająca korzystania ze specjalnych okularów oraz funkcja niezwykle szybkiego uruchamiania Super Speed Boot — wszystko to znacznie zwiększy komfort użytkowania komputerów. Technologie te odzwierciedlają nasz cel, jakim jest zaspokojenie zróżnicowanych potrzeb konsumentów oraz realizacja naszej agresywnej strategii na rok 2012”.

Seria notebooków Super Ultrabook

LG Super Ultrabook Z330

Jest to notebook który stanie się najbardziej kompaktowym produktem z najnowszej serii Super Ultrabook. Do tego sprzęt jest bardzo wydajny, lekki i poręczny. Przypadnie z pewnością do gustu wszystkim podróżującym. Model posiada ekran HD o przekątnej 13,3 cala. Dzięki zastosowaniu konstrukcji Super Compact Clutch do minimum zredukowano szerokość ramki wkoło ekranu. Urządzenie posiada grubość jedynie 14,7 mm i to w najszerszym miejscu. LG Ultrabook Z330 jest ultralekki, waży jedynie 1,21 kilograma. Urządzenie zyskało unikalny, elegancki wygląd dzięki metalicznej obudowie o szczotkowanej fakturze.

CES 2012

LG Super Ultrabook Z430

LG Super Ultrabook Z430 to notebook posiadający 14 calowy ekran. Sprzęt charakteryzuje się wysoką wydajnością połączoną z elegancką i kompaktową obudową. W urządzeniu zastosowano procesor Intel Core i7 oraz dyski SSD i HDD. Ciekawą funkcją jest Super Speed Boot, która pozwala uruchomić komputer w ciągu 12 sekund. W notebooku zastosowano pojemny dysk twardy o wielkości 500 GB. Doskonałe parametry notebooka udało się zamknąć w obudowie o grubości 19,9 mm. LG Super Ultrabook Z430 to najbardziej kompaktowy notebook posiadający ekran wielkości 14 cali na rynku. Waży on jedynie 1,5 kilograma.

LG Super Ultrabook P535

Notebook LG Super Ultrabook P535 to sprzęt w którym wykorzystano technologię CINEMA 3D. Produkt ten stworzono dla ludzi którzy przykładają uwagę do wyglądu urządzenia i jego licznych funkcji rozrywkowych. Notebook posiada smukłe, wyrafinowane wzornictwo. Notebook posiada niezwykle cienki ekran LED o przekątnej 15,6 cala. Sprzęt posiada jedynie 24,1 mm grubości i waży przy tym tylko 2,2 kilograma. Notebook ten jest więc nawet o 24% cieńszy i o 27% lżejszy od najbardziej konkurencyjnych notebooków 3D z ekranem o przekątnej 15 cali.

CES 2012

LG A540

Notebook LG A540 posiada cztero rdzeniowy procesor Intel Core i7 drugiej generacji. Produkt posiada ekran 3D, który nie wymaga korzystania ze specjalnych okularów. Sprzęt posiada doskonały system dźwiękowy SRS z dźwiękiem 3D 4.1. W notebooku zastosowano ekran Full HD LED o przekątnej 15,6 cala. Zapewnia on wyraźny obraz 3D, który nie męczy wzroku. W sprzęcie zastosowano kartę graficzną NVIDIA GT555M, która znacznie ułatwia oglądanie filmów, korzystanie z gier oraz edytowanie wideo HD.

LG V300

LG V300 to komputer typu All-in-One, który posiada technologię FPR (Film Patterned Retarder) 3D oraz ekran IPS. Dzięki wymienionym technologią komputer pozwala wyświetlić na ekranie Full HD o przekątnej 23 cali obraz, który jest niezwykle ostry i nie powoduje zmęczenia oczu. Ekran IPS pozwala zwiększyć kąt widzenia aż do 178 stopni oraz pozwala oglądać multimedialne treści cechujące się znakomitą jakością obrazu. W komputerze zastosowano aż trzy kamery zapewniające udoskonalony interfejs dotykowy.

CES 2012

Urządzenia z serii Super Ultrabook oraz nowe modele notebooków 3D pojawią się na światowym rynku w pierwszym kwartale 2012 r.

Nowa generacja inteligentnych urządzeń i rozwiązań

Na targach CES firma LG zaprezentuje również innowacyjne urządzenia z technologią Smart ThinQ. Dzięki tej technologii połączonej z systemem HeMS (Domowy System Zarządzania Energią) użytkownicy będą mogli wygodnie kontrolować stopień wykonania różnych prac domowych. Pozwoli to również zaoszczędzić energię,a to przełoży się na mniejsze rachunki za prąd.

CES 2012

Moon-bum Shin, dyrektor generalny działu sprzętu gospodarstwa domowego LG (LG Electronics Home Appliance Company) powiedział: „Nasze inteligentne urządzenia zostały po raz pierwszy zaprezentowane na ubiegłorocznych targach CES. Od tego czasu znacznie je udoskonaliliśmy Innowacyjne są nie tylko technologie zastosowane w poszczególnych produktach, lecz także w dużym stopniu zoptymalizowaliśmy komunikację między urządzeniami w całym domu. Oferując dodatkowe możliwości zarządzania pracami domowymi, jak choćby monitorowanie działania pralki za pośrednictwem telewizora lub smartfona, przedstawiamy naszym użytkownikom nowoczesny sposób myślenia o domowych obowiązkach”.

Inteligentna lodówka LG

Technologia LG Smart ThinQ pozwala na wygodne dostosowywanie do swoich potrzeb poziomu zużycia energii elektrycznej. Ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem w urządzeniach LG jest Smart Manager. Udostępnia on kompleksowy system zarządzania zawartością lodówki. Dzięki temu systemowi, będziemy mogli za pomocą smartfona lub panelu LCD, sprawdzić jakie produkty znajdują się w naszej lodówce oraz kiedy mija termin ich spożycia. LG przygotowała również funkcję Smart Diagnosis, która pozwoli na szybką i wygodną analizę ewentualnych problemów i podpowiada jak je rozwiązać.

CES 2012

Domowy System Zarządzania Energią

Jest to kolejna innowacja od LG, która zostanie zaprezentowana na targach CES 2012. System HeMS pozwala przy pomocy smartfona lub komputera uzyskać dostęp do danych dotyczących zużywanej energii przez inteligentne urządzenia w całym domu. Dzięki temu możemy monitorować koszty generowane przez te urządzenia w ciągu godziny, dnia, miesiąca czy roku. Dzięki temu system HeMS pozwala zachować kontrolę nad domowym budżetem, a nawet znacznie obniżyć rachunki.

CES 2012

blog comments powered by Disqus
Premiery LG Electronics Targi CES 2012