PODPOWIEDZI:

Jak przyspieszyć domowy Internet? Polecamy router Huawei AX3 z WiFi 6

Jak przyspieszyć domowy Internet? Polecamy router Huawei AX3 z WiFi 6

Ostatni rok wystawił na dość sporą próbę połączenia internetowe w naszych domostwach: praca zdalna, a także zajęcia czy lekcje online. To potrafiło wystawić połączenie internetowe na spore obciążenie i nie każdy router, szczególnie przestarzały, był w stanie sobie z tym poradzić. Jeśli jesteś w grupie tych nieszczęśliwców i poszukujesz zmiany, na pewno zainteresuje Cię fakt, że nowoczesny router Huawei, czyli WiFi AX3 z WiFi 6 jest w nowej, bardzo przystępnej cenie.

Huawei WiFi AX3 to router, który występuje w dwóch wersjach - różnią się one procesorem. W tym artykule mowa o szybszym urządzeniu, które cechuje 4-rdzeniowy procesor Gigahome 1,4 GHz. Ponadto oferuje dwa wzmacniacze częstotliwości 5 GHz.

AX3 wyposażony jest w 3 wejścia LAN i 1 wejście WAN do podłączenia z modemem. Do tego router charakteryzują 4 anteny do przesyłu sygnału, a także funkcja Huawei HiMesh. Ta pozwala na podłączenie kilku urządzeń Huawei rozsyłających WiFi w jednym ekosystemie, co będzie szczególnie przydatne w dużych domach, gdzie jeden router nie wystarcza.

Ustawienie takiego połączenia zachodzi automatycznie, wystarczy podpiąć do sieci kilka routerów. Ta funkcja działa również ze starszymi routerami firmy Huawei.

Oferuje także NFC, dzięki czemu połączysz smartfon z Androidem z routerem bez potrzeby ponownego podawania hasła, gdy tylko znajdzie się on w zasięgu urządzenia.

Zdjęcie promocyjne routera Huawei WiFi AX3 z WiFi 6

Co sprawia, że Huawei WiFi AX3 to dobry wybór?

Huawei WiFi AX3 Quad-Core oferuje szereg usprawnień względem standardowych routerów działających w standardzie WiFi 5.

Przede wszystkim to, co działa na korzyść tego standardu, to prędkość i przepustowość. To urządzenie oferuje nawet do 3000 Mb/s transferu. Dokładnie ta liczba to 542 Mb/s w częstotliwości 2,4 GHz i nawet 2402 Mb/s przy pracy w częstotliwości 5 GHz.

Lepiej jest także w przypadku opóźnień. Testy wewnętrzne wskazują, że może być ono nawet 3-krotnie niższe niż w przypadku starszych routerów - mowa oczywiście o sytuacji, gdzie podłączone jest wiele urządzeń.

Co do samego limitu podłączonych urządzeń, bez wyraźnej utraty przepustowości łącza Huawei WiFi AX3 jest 4-krotnie wydajniejszy względem routera w standardzie WiFi 5. To łącznie daje nawet do 128 hostów. Oczywiście ta liczba może się zmieniać przez wpływ wielu elementów zewnętrznych. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to znacząca poprawa. Wspiera to także technologia OFDMA, która pozwala na podłączenie nawet 16 urządzeń jednocześnie w paśmie 5 GHz.

Na dokładkę standard WiFi 6 jest bardziej energooszczędny, nawet do 30 procent.

Czym jest WiFi 6?

WiFi 6 to nic innego jak standard, w którym pracuje bezprzewodowa sieć internetowa. W tym przypadku bardziej rozbudowana nazwa to 802.11 ax. Można o tym myśleć również jako o WiFi 6. generacji.

Ten standard przede wszystkim pozwala na szybsze oraz bardziej stabilne łącze względem poprzednika, co dobitnie pokazuje przykład routera Huawei WiFi AX3. Poza tym oferuje możliwość podłączenia większej ilości hostów (urządzeń typu smartfon, laptop) bez utraty prędkości czy jest bardziej energooszczędna. Poprawa jest widoczna przy każdym aspekcie.

To sprawia, że WiFi 6. generacji świetne poradzi sobie z nowoczesnymi aplikacjami biurowymi wymagającymi połączenia internetowego czy zajęciami online.

Grafika promocyjna routera Huawei WiFi AX3 z WiFi 6

Technologia WiFi 6 Plus od Huawei

Autorska technologia WiFi 6 Plus opracowana przez Huawei zapewnia wiele korzyści. Wbudowany chipset doskonale wykorzystuje kanał o szerokości aż 160 Mhz, zapewniając optymalną wydajność i przepustowość przy współpracy z najnowszymi Smartfonami i laptopami z Wi-Fi 6.

Zasięg sygnału Wifi 6 plus

Dodatkowo dzięki technologii Dynamic Narrow Bandwidth, opartej na chipsecie Synergy, telefony Huawei z obsługą Wi-Fi 6 są w stanie wysyłać do routera AX3 sygnał mocniejszy o 6 dB w stabilnym wąskim paśmie o szerokości 2 MHz. Fale mogą łatwo przenikać stałe obiekty, takie jak ściany i podłogi. Oznacza to, że telefon będzie miał dobry odbiór sygnału Wi-Fi, nawet podczas łączenia z dala od routera, na przykład na piętrze.

Gdzie i za ile kupić Huawei WiFi AX3?

Huawei WiFi AX3 w nowej atrakcyjnej cenie 299 złotych jest dostępny od 7 maja przede wszystkim w oficjalnym sklepie internetowym Huawei, a także stacjonarnie w sklepie producenta w centrum handlowy Westfield Arkadia w Warszawie.

Gdzie kupić router Huawei AX3 - promocja

Podsumowanie

Huawei WiFi AX3 z WiFi 6 to dobry wybór do domu czy domowego biura, by polepszyć jakość i szybkość łącza internetowego, a także zwiększyć możliwości podłączania wielu urządzeń jednocześnie, w szczególności smartfonów, które są dzisiaj nieodłącznym elementem naszego życia. To wszystko jest możliwe za naprawdę nieduże pieniądze.

Materiał powstał we współpracy z Huawei.

blog comments powered by Disqus
Jak przyspieszyć domowy Internet? Polecamy router Huawei AX3 z WiFi 6