PODPOWIEDZI:

Monitor i pobór prądu w różnych trybach i ustawieniach

Monitor i pobór prądu w różnych trybach i ustawieniach

Zgodnie z Waszymi prośbami prezentujemy następny test. Tym razem na warsztat bierzemy monitor i watomierz. Sprawdzimy ile prądu pobiera typowy monitor LCD z podświetlaniem LED w różnych ustawieniach i w różnych sytuacjach.

Sprzęt

Do testów wykorzystaliśmy monitor Benq model XL2420T. Konstrukcja ta posiada podświetlanie LED, rozdzielczość FullHD (1920x1080pix) oraz odświeżanie 120Hz.

Do pomiaru poboru prądu z gniazdka użyliśmy watomierza LEDSystems model 6907C.

Metoda testu

W sumie sprawdziliśmy sześć ustawień monitora.

Na pierwszy ogień poszedł tryb ECO - ustawienia predefiniowane przez producenta. Tutaj wyświetlany był pulpit i dwa okna z informacjami o parametrach pracy monitora - rozdzielczość oraz odświeżanie. Pomiarów dokonaliśmy przy ustawionym czasie odświeżania 60Hz oraz 120Hz za każdym razem czekając na ustabilizowanie poboru prądu. Kolejne tryby były testowane już przy odświeżaniu tylko 120Hz a były to: - Tryb Standard podczas gry w MOHW - Tryb GRY podczas gry w MOHW

Ostatnie dwa pomiary zostały wykonane w trybie Standard i odświeżaniu 120Hz. Pierwszy polegał na pełnoekranowym wyświetlaniu białego ekranu a drugi czarnego.

Wyniki testów

test

Film z testów

blog comments powered by Disqus
Monitor i pobór prądu w różnych trybach i ustawieniach