PODPOWIEDZI:

10 Rzeczy Do Zrobienia Po Zainstalowaniu Windows 8.1

10 Rzeczy Do Zrobienia Po Zainstalowaniu Windows 8.1

Zainstalowałeś windows 8/8.1 i nie wiesz co dalej ? Przedstawimy Wam 10 niezbędnych rzeczy które należy zrobić po instalacji systemu.

1. Personalizacja


Windows 8.1 wprowadza nas w nowy interfejs, który głównie opiera się na "kafelkach" lecz mamy duże możliwości edycji ekranu. Aby spersonalizować ekran startowy należy nacisnąć PPM (prawym przyciskiem myszy) na wolne pole ekranu startowego, z dołu wysunie się pasek na którym mamy do wyboru tylko opcje "dostosuj".

Dodatkowo aby spersonalizować ekran główny oraz tryb Modern należy na ekranie głównym najechać przyciskiem myszy w prawy dolny róg, gdzie pojawi się pasek z opcjami, wybieramy ustawienia a następnie personalizacja.

2. Instalacja przeglądarki

Jak wiemy na start posiadamy przeglądarkę internet explorer, nie należy ona do najlepszych więc należało by pobrać inna. Polecane jest zainstalowanie jednej z trzech najpopularniejszych przeglądarek są to: Mozilla Firefox , Google Chrome oraz Opera

3. Sterowniki Graficzne

Sterowniki jest to jedna z najważniejszych czynności które musimy zrobić aby prawidłowo funkcjonował komputer. Pierwszą rzeczą jest sterownik karty graficznej, pobieramy go ze głównych stron producenta m. in. Nvidia orazAMD 

4. Sterowniki Kart Sieciowych oraz Dźwiękowych


Nie zależnie czy mamy oddzielną/wbudowaną kartę sieciową lub dźwiękowa, należy pobrać (ze strony producenta) najnowszy sterownik aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku czy poprawne funkcjonowanie łącza internetowego.

5. Wtyczka Java oraz Adobe Flash Player

Adobe Flesh Player jest to multimedialna wtyczka do przeglądarek internetowych i jednocześnie odtwarzacz animacji dzięki niej możemy np. Oglądać filmy na YouTube. Bardzo dużo stron tworzonych jest na JavaScript oprogramowanie te pozwala na prawidłowe ich wczytywanie.

6. Oprogramowanie Antywirusowe


Oprogramowanie Antywirusowe jest niezbędnym programem jakie należy pobrać aby zabezpieczyć swój komputer przed niechcianym oprogramowaniem ( wirusy ). W internecie coraz więcej się mówi o wykradaniu danych dlatego najlepiej aby antywirus posiadał zaporę sieciową ( Firewall ). Najpopularniejsze programy antywirusowe: AVG, KASPERSKY, AVAST,


 

7. Kodeki multimedialne

Często chcemy posłuchać muzyki czy obejrzeć film lecz jak wiemy posiadają one różne formaty audio i wideo, więc do działania multimedi należy pobrać kodeki. Polecanym i dobrze znanym jest K-Lite Codec Pack który również zawiera odtwarzacz Media Player Classic.

8. Biblioteki Redistributable

Jest to platforma oprogramowania, które pozwala na uruchamianie zawartości, co jest napisane w języku C + +. Często wymagane przy instalacji gier a wręcz nawet nie ma możliwości odpalenia gry bez tego oprogramowania.

9. Oprogramowanie Adobe Reader

Program Adobe Reader jest bezpłatnym, narzędziem służącym do wyświetlania i drukowania dokumentów PDF. Oprogramowanie obsługuje wszelakie dokumenty PDF z zachowaniem oryginalnego wyglądu, czcionki, kolorystyki i grafiki.

10. Aktualizacja Systemu Windows

Ważna rzeczą jest zainstalowanie najnowszych aktualizacji wydanych przez Microsoft, uzyskamy to dzięki funkcji Windows Update którą znajdziemy w panelu sterowania. Często nawet może usprawnić to działanie systemu.

blog comments powered by Disqus
10 Rzeczy Do Zrobienia Po Zainstalowaniu Windows 8.1