PODPOWIEDZI:
Zapraszamy do świata Götze & Jensen / Setti+ wraz z Małgorzatą Rozenek-Majdan

TOP 5 Premier Gier - Maj 2015 - Wiedźmin 3, Wolfenstein i Project CARS

TOP 5 Premier Gier - Maj 2015 - Wiedźmin 3, Wolfenstein i Project CARS

Dość wolno rozpędza się ten rok 2015. Maj ma być tym miesiącem przełomowym i kolejne premiery mają się posypać jak z kapelusza. Do tego czasu pojawiło się kilka znakomitych produkcji na komputerach i konsolach. Jakby komuś znudziło się już GTA 5, to w maju trafią się prawdziwe petardy. Jesteście ciekawi, jakie to gry, które są warte zagrania, oprócz Wiedźmina 3? Zapraszamy do dalszego oglądania!

1. Wolfenstein The Old Blood

Zaczynamy dość dynamicznie, bo od Wolfensteina. Rok temu pojawił się The New Order, na którego fani serii musieli czekać aż 5 lat. Zdania były bardzo podzielone, czy seria wróciła na właściwe tory. Oderwanie się od drugiej wojny światowej i przedstawienie nazistów, którzy to zdominowali świat, nie każdemu odpowiadał. Ortodoksyjni fani chcieli ponownie powrócić do Zamku Wolfenstein, a nie walczyć z nazistami na każdej linii frontu, czy nawet na księżycu. MachineGames słuchało i postanowiło wydać kolejną grę z Wolfensteinem w tytule. The Old Blood ma nawiązywać do korzeni serii. Akcja rozgrywa się w 1946, krok przed wygraniem wojny jest 3 rzesza. J. Blazkowicz przedostaje się do wcześniej wspominanego Zamku Wolfenstein. Znaleźć musi współrzędne ośrodka Trupiej Główki. Nie zabraknie także szukania tajemniczych artefaktów jak i okultyzmu. Ja już się nie mogę doczekać, aby zagrać w tą część. Premiera na PC i konsole nowej generacji (PS4, Xbox One) już 5 maja.

2. Project CARS

Szumnie zapowiadana gra wyścigowa, ma być pełnoprawnym symulatorem. Wszystko w Project CARS jest stworzone z rozmachem. Olbrzymia ilość grywalnych pojazdów, trybów rozgrywki, piękna grafika jak i niezwykle realistyczny model jazdy. Twórcy skorzystali z pomocy graczy, aby swój produkt dopracować, bądź zrezygnować z niektórych pomysłów na rzecz nowych, zaproponowanych przez społeczność. Dość dobra odskocznia, po wielu godzinach grania w Need for Speedy. Premiera 7 maja na Pecetach i konsolach (PS3, PS4, Xbox360, Xbox One).

3. Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon zdominował zestawienie gier na ten miesiąc. Ma to być największa gra w historii serii, a do tego Polska. Fani czekali naprawdę długo, sami twórcy mieli dość sporo problemów, podczas tworzenia gry. Kilka razy była przekładana premiera, trzeciego Wieśka. Tym razem wszystko jest na dobrej drodze, finalnie zanurzymy się w ten ogromny świat już 19 maja. Ponownie będziemy mogli zagrać Geraltem z Rivii. Wypełnimy masę zadań głównych jak i pobocznych. Walcząc z przeróżnymi potworami, jakie spotkamy na naszej drodze. Powrócą także znani bohaterowie z poprzednich odsłon. To ma być najlepszy RPG w tym roku, bo kto może konkurować z Geraltem? Należy uważać tylko na dość wysokie wymagania sprzętowe. Premiera na PC i konsolach nowej generacji.

4. Carmageddon: Reincarnation

Kolejna grą, którą warto zagrać w tym miesiącu jest Carmageddon: Reincarnation. Powstaje ona dzięki zbiórce pieniędzy na kickstarterze. Autorzy chcą powtórzyć sukces najlepszej części, i przywrócić Carmageddon na dobre tory serii. W tych kontrowersyjnych wyścigach, krew leje się na prawo i lewo. Nie jesteśmy karani za rozjeżdżanie przechodniów, a nawet zachęcani, aby to robić. Musimy siać jak największą demolkę podczas wyścigów. Od jakiegoś czasu gra jest dostępna w ramach wczesnego dostępu na Steam. Fani są zadowoleni z rozgrywki, jednak optymalizacja tytułu zostawia wiele do życzenia. Autorzy mają jednak jeszcze trochę czasu, aby doszlifować swój produkt na premierę, która to ma się odbyć 21 maja. Oprócz komputerów, zagrają także posiadacze konsol nowej generacji.

5. Earthcore: Shattered Elements

W maju ma także trafić polska gra karciana Earthcore: Shattered Elements. W pierwszej kolejności pojawi się wersja na platformę iOS. Finalnie gra ma trafić także na Androida i Peceta. Earthcore ma być odpowiedzią na zapomniane gry karciane. Heartstone pokazał, że można stworzyć wciągającą rozgrywkę, w którą grają codziennie miliony użytkowników. Polski projekt stawia na bardzo proste zasady, jak i na wyśmienity klimat dark fantasy. Rozgrywka przypomina dość znany model: kamień, pamier i nożycze. Wybieramy jedną kartę, z trzech dostępnych żywiołów, umieszczamy ją na stole i czekam na ruch przeciwnika. Oprócz kampanii fabularnej będą dostępne także potyczki z internetowymi oponentami. Earthcore: Shattered Elements ma być darmowy i oferować ma mikropłatności. Jeżeli chcecie więcej dowiedzieć się o tej grze. Zapraszamy do przeczytania artykułu z wczesnej wersji Earthcore: Shattered Elements na naszej stronie VideoTesty.pl.

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Premier Gier - Maj 2015 - Wiedźmin 3, Wolfenstein i Project CARS