PODPOWIEDZI:

Rowerowo #12 - Czym Smarować Rower

Rowerowo #12 - Czym Smarować Rower

Każdy rower wymaga serwisu, konserwacji. Jeden z widzów prosił, bym poruszył temat smarów rowerowych. Postanowiłem przybliżyć Wam typy oleji do łańcuchów na podstawie produktów firmy Finish Line, którą kompletnie bezinteresownie polecam, gdyż sam smaruję łańcuch olejami tej firmy.

Oleje suche

Oleje suche są najczęściej stosowane do konserwacji napędu i najbardziej je polecam. Przede wszystkim bardzo dobrze smarują łańcuch, brud nie przykleja się nadmiernie do elementów naszego napędu, a co za tym idzie nasz łańcuch jest bardzo czysty. Niestety oprócz zalet są także wady. Największą z nich jest mała trwałość takiego smaru. Łańcuch w zależności od konkretnego rodzaju oleju, będziemy musieli smarować co ok.100km. Jeśli dodatkowo najdzie nas deszcz, to łańcuch nadaje się do smarowania już po jednej przejażdżce.

>>Finish Line Dry już od 15,50zł!

Szczególnie polecam oleje teflonowe oraz tworzące warstwę ceramiczną na naszym łańcuchu. Zapewnią one nie tylko znakomite smarowanie, ale także odpowiednio zabezpieczą nasz łańcuch i jednocześnie zachowają go w czystości.

>>Finish Line Ceramic Wax już od 19,90zł

Oleje mokre

Oleje mokre stosujemy, kiedy nasz rower częściej bywa w terenie niż na ulicy oraz w sytuacjach, kiedy często jest on narażony na jazdę w warunkach mokrych. W takim przypadku oleje tego typu charakteryzują się większą trwałością i co za tym idzie - rzadszym smarowaniem łańcucha, jednak tak czy inaczej nie powinniśmy o nim zapominać.

>>Finish Line WET i Ceramic WET już od 17zł!

Podobnie jak w przypadku olejów suchych polecam takie, które nanoszą na łańcuch warstwę ceramiczną, co dodatkowo zabezpieczy nasz łańcuch przed warunkami atmosferycznymi.

Inne smary

Prawie wszystkie części w rowerze możemy nasmarować olejami, które wymieniłem powyżej - oprócz łożysk. Do tych części proponuję popularny smar do łożysk typu ŁT-43.

>>Smar ŁT-43 tylko za 6,50zł!

blog comments powered by Disqus
Rowerowo #12 - Czym Smarować Rower