PODPOWIEDZI:

Rowerowo #16 - Picie i Jedzenie Na Rowerze

Szybki spis treści:
Rowerowo #16 - Picie i Jedzenie Na Rowerze

Szczególnie podczas lata nasz organizm potrzebuje bardzo dużo energii, tym bardziej przy wysiłku. Odpowiednie nawodnienie oraz dostarczenie odpowiedniego posiłku jest bardzo ważne podczas jazdy rowerem. Co jeść i pić? Tego dowiecie się w tym odcinku Rowerowo!

Picie

Przede wszystkim PIĆ! Najlepiej jeśli będzie to najzwyklejsza woda. Słodkie napoje gazowane oraz soki tylko wzmogą Wasze pragnienie, a chcemy doprowadzić do skutku całkowicie odwrotnego. Nie dajcie się też nabrać na pseudoizotoniczne napoje. Często są one również słodkie, przez co zamiast pozbyć się uczucia pragnienia, również je zwiększymy. 

Bardzo dobre opinie słyszałem o izotonikach w proszku oraz w tabletkach, a także takich domowej roboty, lecz sam ich nie testowałem, zatem nie będę się wypowiadał szerzej na ich temat.

Jedzenie

Jedzenie na rowerze jest niczym wróg! Wasz żołądek przy wysiłku nie pracuje, dlatego należy unikać dużych, sycących posiłków, a skupić się na bombach energetycznych! Taką jest banan czy jakikolwiek baton czekoladowy, który da Wam zastrzyk energii.

Jeśli potrzebujecie większego posiłku to pamiętajcie, żeby po nim dobrze wypocząć (min. 30 minut), w przeciwnym wypadku możecie złapać kolkę, która może Wam nieco unieprzyjemnić jazdę rowerem.

blog comments powered by Disqus
Rowerowo #16 - Picie i Jedzenie Na Rowerze