PODPOWIEDZI:

Prosty i Szybki Sposób Na Transfer Dużych Plików!

Prosty i Szybki Sposób Na Transfer Dużych Plików!

Przesyłasz bardzo dużo plików pomiędzy swoimi komputerami? Sprawdź jak w prosty i szybki sposób przesłać pliki z jednego do drugiego komputera poprzez sieć LAN.

Konfiguracja sieci

Pierwszym etapem będzie konfiguracja naszej sieci. Na samym początku podłączamy dwa komputery tym samym kablem RJ-45

Kolejnym krokiem jest poprawne ustawienie adresów IP na obydwu komputerach, aby to zrobić wchodzimy w panel sterowania a następnie wybieramy Centrum Sieci i udostępnienia.

Spowoduje to otwarcie okna w którym po lewej stronie wchodzimy do ustawień karty sieciowej.

Ukażą się nam wszystkie dostępne karty sieciowe w naszym komputerze, lecz nas interesuje jedna Local Area Connection (Połączenie Lokalne). Klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcje właściwości.

Pamiętajmy, aby reszta kart sieciowych była wyłączona !

Pokaże nam się 7 składników, wybieramy Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i zatwierdzamy przyciskając opcje właściwości. 

Teraz przechodzimy do najważniejszej z czynności, czyli do konfiguracji karty sieciowej. Wybieramy opcje Użyj następującego adresu IP oraz Użyj następujących adresów serwerów DNS i wprowadzamy następujące dane:

  • Adres IP: 10.0.0.1
  • Maska Podsieci: 255.255.255.0
  • Preferowany serwer DNS: 10.0.0.1

Po zatwierdzeniu powtarzamy tą czynność na drugim komputerze, lecz zmieniamy dane protokołów.

  • Adres IP: 10.0.0.2
  • Maska Podsieci: 255.255.255.0
  • Brama domyślna: 10.0.0.1
  • Preferowany serwer DNS: 10.0.0.1

Po wprowadzeniu wszystkich adresów przyszedł czas na sprawdzenie czy komputery "widzą" się wzajemnie. W tym celu odpalamy konsole CMD i wpisujemy następującą komendę: ping 10.0.0.2.

Jak widać pakiety poprawnie docierają do drugiego komputera co oznacza poprawne skonfigurowanie sieci. 

Transfer plików

Przyszła pora na przerzucenie naszych plików. Wchodzimy w Mój Komputer i z lewej strony rozwijamy zakładkę Sieć i wybieramy widoczny drugi komputer w tym przypadku Krzysiek25. 

Następnie przechodzimy do folderu Users->Publiczny->Dokumenty Publiczne.

Od teraz wszystkie skopiowane pliki do tego folderu zapiszą się na dysku drugiego komputera w folderze Dokumenty Publiczne.

Podsumowanie

Przesyłanie plików poprzez konfiguracje sieci LAN pozwoli na ich nawet 3-krotnie szybszy transfer niżeli byśmy robili to przez sieć internetową. W przypadku przesyłania dużych plików zaoszczędzimy na prawdę dużo czasu!

blog comments powered by Disqus
Prosty i Szybki Sposób Na Transfer Dużych Plików!