PODPOWIEDZI:

Lark Security System - Prezentacja Domowego Systemu Alarmowego

Lark Security System - Prezentacja Domowego Systemu Alarmowego

Szukacie domowego systemu ochrony? Bardzo prosty w obsłudze jest Lark Security System, który właśnie pojawił się w marketach sieci Carrefour. Zajrzyjcie poniżej, by dowiedzieć się o nim więcej!

Coraz szybciej rozwijająca się technologia sprawia, że na niegdyś drogą, skomplikowaną w montażu i trudną w obsłudze ochronę własnego domu lub mieszkania może sobie dziś pozwolić każdy. Oto bowiem w marketach sieci Carrefour pojawił się Lark Security System, czyli bezprzewodowy system ochrony, który możemy sobie sami łatwo zamontować w swoim miejscu zamieszkania. Z zakupów przychodzimy z takim oto pudełkiem, w którym znajdziemy panel sterowania, czyli serce całego systemu oraz całą resztę czyli akcesoria łączące się z nią bezprzewodowo, których zadaniem jest wykrywać niepożądaną obecność w naszym domu. Sama centralka, oprócz alarmu o głośności 100 dB, posiada moduł GSM, z którego korzysta, by zadzwonić do nas, gdy zostanie uaktywniony alarm, a także by móc sterować nią za pomocą telefonu komórkowego. By uzyskać tę funkcjonalność, wystarczy włożyć do niej kartę SIM.

Lark Security System

Lark Security System

Wszystkie elementy potrzebne do montażu centralki oraz akcesoriów znajdują się w zestawie. Czynność ta ogranicza się do przykręcenia śrubami wspornika i wsunięciu na niego urządzenie.
Akcesoria wykrywające niebezpieczeństwa montuje się równie łatwo - kontraktony po prostu przykleja się w odpowiednie miejsce, a czujkę ruchu instaluje się podobnie jak panel sterowania.

Lark Security SystemLark Security System

Zestaw zawiera wspomnianą już czujkę ruchu, która wykrywa ruch w pomieszczeniu, dwa kontraktony, reagujące na otwieranie drzwi lub okien oraz dwa tagi służące do szybkiego rozbrajania i dwa piloty do zdalnego rozbrajania i uzbrajania systemu. To jednak nie wszystko, ponieważ dostępne jest mnóstwo akcesoriów dodatkowych, takich jak czujniki dymu i czadu, zalania wodą, wewnętrzne i zewnętrzne syreny czy kamery IP. System obsługuje do 50 akcesoriów jednocześnie. Zapanowanie nad tym wszystkim nie powinno stanowić większego problemu, gdyż dostępna jest aplikacja na iPhony i Androidy, za pomocą której możemy nie tylko uzbrajać i rozbrajać system (co czyni naszego smartfona zamiennikiem pilota), ale również konfigurować wszystkie podłączone akcesoria.

Lark Security SystemLark Security System

Prawidłowo zamontowany i skonfigurowany system będzie strzegł naszego bezpieczeństwa, uruchamiając alarm za każdym razem, gdy do któregoś z czujników dotrą sygnały świadczące o zagrożeniu, a także dzwoniąc wtedy na podane przez nas numery telefonów. Oprócz stanu uzbrojonego i rozbrojonego dostępny jest jest również tryb domowy, który przydaje się na przykład w nocy, gdy chcemy, by alarm nie uruchamiał się, gdy będziemy chodzić po domu, ale wciąż strzegł nas, reagując na otwieranie drzwi wejściowych. Można także ustawić opóźnienie dla wybranych czujników, mogąc dzięki temu, przykładowo, rozbrajać alarm dopiero po wejściu do domu. To wszystko zrobimy za pomocą wspomnianej aplikacji na smartfony. Jeśli nie posiadamy smartfona, możemy robić za pomocą wiadomości SMS.

Lark Security SystemLark Security System

Możliwości nie kończą się jednak na samodzielnym dbaniu o bezpieczeństwo własnego domu. Wykorzystując ten system istnieje bowiem możliwość współpracy z popularnymi agencjami ochrony. Pamiętajmy również, że zastosowanie takiego rozwiązania, to inwestycja, która może nam się zwrócić - nie tylko dlatego, że unikniemy włamań i kradzieży, ale również z tego względu, że ubezpieczyciele, wiedząc że mamy dodatkowe zabezpieczenie, będą skłonni zaoferować niższą stawkę za ubezpieczenie domu.

blog comments powered by Disqus
Lark Security System - Prezentacja Domowego Systemu Alarmowego