PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie karty graficzne | 400-1100 złotych | TOP 6 |

[PREMIERA] AMD Radeon HD 7950 - nowa broń w arsenale kart graficznych nowej generacji

[PREMIERA] AMD Radeon HD 7950 - nowa broń w arsenale kart graficznych nowej generacji

Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła dzisiaj ogólnoświatową dostępność karty graficznej przeznaczonej do desktopów AMD Radeon HD 7950. Dzięki tej premierze, na rynku dostępne są już dwie karty graficzne wyprodukowane w najnowocześniejszym 28nm procesie technologicznym. Pierwszą z nich była karta AMD RadeonTM HD 7970 – uznana za kartę o najlepszej wydajności w swojej klasie i uhonorowana przez media technologiczne na całym świecie ponad 150 nagrodami.

Dostarczające mocy obliczeniowej rzędu 2,8 TFLOPS i ponad dwukrotnie wyższej wydajności w trybie CrossFire dla dwóch kart AMD RadeonTM HD 7950, karty graficzne AMD Radeon HD Serii 7900 są przeznaczone dla graczy poszukujących doskonałych rozwiązań. Karty graficzne AMD Radeon HD 7950 dostępne są w sprzedaży detalicznej na całym świecie, a ich cena wyjściowa zaczyna się od 449 USD.

AMD Radeon HD Serii 7900

„Wraz z pojawieniem się karty graficznej AMD Radeon™ HD 7950, firma AMD wysoko postawiła poprzeczkę dla przyszłych kart graficznych, produkowanych w 28nm procesie technologicznym

„Od możliwości, jakie daje nam technologia umożliwiająca wyświetlanie na wielu monitorach AMD Eyefinity i technologia AMD HD3D stereo 3D, aż po niesamowity realizm najnowszych gier wykorzystujących biblioteki DirectX 11, dostarczamy graczom bezkonkurencyjnych wrażeń. Karty graficzne AMD Radeon HD Serii 7900 to klasa sama dla siebie.”powiedział Matt Skynner, corporate vice president i general manager, GPU Division, w firmie AMD.

Wyposażona w architekturę Graphics Core Next i najnowszą technologie AMD PowerTune i AMD ZeroCore Power, karta graficzna AMD Radeon HD 7950 jest rozszerzeniem innowacyjnych rozwiązań inżynieryjnych zapoczątkowanych w grudniu 2011 roku wraz z pojawieniem się karty AMD RadeonTM HD 7970. Co więcej, pozwala na grę z doskonałymi wrażeniami wizualnymi i niesamowitą wydajnością dzięki technologii DirectX 11, a także posiada złącze PCI Express 3.0 i wspiera technologie AMD CrossFire™ oraz AMD HD3D.

Karta graficzna AMD Radeon HD 7950 jest dostępna na całym świecie dzięki partnerom takim jak Sapphire, TUL, HIS, XFX, ASUS, Gigabyte, oraz MSI i można nabyć u sprzedawców detalicznych i internetowych na całym świecie.

blog comments powered by Disqus
[PREMIERA] AMD Radeon HD 7950 - nowa broń w arsenale kart graficznych nowej generacji