PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Soundbary do 2000 zł |TOP 5|

NorhTec Gecko Surfboard – tani komputer w obudowie z klawiaturą

NorhTec Gecko Surfboard – tani komputer w obudowie z klawiaturą

Miniaturyzacja komputerów ma różne oblicza – na rynku pojawiają się nie tylko netbooki czy różnego rodzaju urządzenia MID, ale także konstrukcje, które niegdyś były synonimem komputera. Mowa o sprzęcie, który był zintegrowany z klawiaturą i wymagał jedynie podłączenia do telewizora lub monitora. Do znanego już modelu Asus Eee Keyboard dołącza teraz Gecko Surfboard, który w wersji z Linuksem ma kosztować 99 dolarów.

Produkt firmy NorhTec bazuje na półprodukcie, jakim jest XCore86, czyli system SoC (System-on-Chip) mieszczący w jednym układzie niemalże wszystkie elementy niezbędne do funkcjonowania komputera. Gecko Surfboard ma procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz, pamięć RAM o objętości 512 MB, wyjście VGA i kompozytowe oraz dwa porty USB 2.0 i czytnik kart SD/SDHC. Nie zapomniano o wejściu i wyjściu audio.

NorhTec Gecko Surfboard

Urządzenie nie ma wentylatorów i może być uruchamiane albo z karty flash, albo z dysku twardego. Interfejs komunikacyjny stanowi karta sieciowa Ethernet 100 Mbit/s; opcjonalnie dostępna jest karta Wi-Fi i modem 3G. Atutem Gecko Surfboard jest bardzo mały pobór mocy – sięga on bowiem zaledwie 5 W.

Sprzedaż Gecko Surfboard rozpocznie się w styczniu 2010 roku. Cena podstawowego modelu z Linuksem została ustalona na 99 dolarów, zaś model z Windows XP będzie kosztował ok. 150 dolarów.

blog comments powered by Disqus
NorhTec Gecko Surfboard – tani komputer w obudowie z klawiaturą