PODPOWIEDZI:

Epson: Cyfrowe technologie interaktywne wspomagające sztukę

Epson: Cyfrowe technologie interaktywne wspomagające sztukę

Interaktywne projektory, technologię wydruków kolekcjonerskich Digigraphie oraz inne cyfrowe technologie w zastosowaniach wystawienniczych i muzealnych prezentował będzie Epson na XII konferencji z cyklu Nowoczesne Muzea i Galerie Interaktywne medialne.

Na organizowanej przez Centrum Promocji Informatyki konferencji przedstawione będą m.in.: realizacja Koncepcji Muzeum II Wojny Światowej, Koncepcja interaktywności Muzeum Teatru Starego, projekcje teatralne w muzeach na przykładzie Muzeum Teatralnego w Warszawie oraz narzędzia informatyczne i cyfrowe technologie wspomagające realizacje tych koncepcji.

Epson prezentować będzie m.in. Epson Digigraphie - technologię wydruków dzieł sztuki zapewniającą zgodność z oryginałem i powtarzalność. Umieszczona na pracy tłoczona pieczęć Digigraphie by Epson oraz dołączony drukowany certyfikat są potwierdzeniem, że przy jej drukowaniu zachowano wszelkie procedury i wykorzystano materiały pozwalające spełnić wymagania jakie stawiane są wydrukom kolekcjonerskim i archiwizacyjnym przyjętym na światowym rynku sztuki i muzealnictwa. Digigraphie to doskonałe narzędzie wspomagające popularyzację sztuki.

Stulus pro Epson

Epson przedstawi również sprzęt – szeroką gamę projektorów w technologii 3LCD zapewniającą, tak istotną w przypadku dzieł sztuki, wierność kolorów wyświetlanego obrazu z oryginałem. Pokazane zostaną również projektory interakywne, zmieniające dowolną powierzchnię ekranu, ściany czy stołu w interaktywną tablicę umożliwiającą jednoczesną pracę dwóch osób. Narzędzia te otwierają nowe możliwości nie tylko prezentowania sztuki ale i jej nauczania wśród dzieci i młodzieży – np. poprzez zabawę.
blog comments powered by Disqus
Epson: Cyfrowe technologie interaktywne wspomagające sztukę