PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Test miniwieży Grundig M 3000 BT - Powrót legendarnej marki

Lark FreeBird 50.2 – nawigacja z 5-calowym ekranem

Lark FreeBird 50.2 – nawigacja z 5-calowym ekranem

Lark FreeBird 50.2 to najnowsza, cieńsza, obsługująca karty micro SD wersja popularnej w Polsce nawigacji GPS z 5-calowym ekranem dotykowym. Nawigacja ma nowy, szybki procesor Samsung S3C2451, funkcję nadajnika radiowego, umożliwiającą odsłuchiwanie komunikatów nawigacyjnych i muzyki poprzez głośniki samochodowego radia. W zestawie jest MapaMap Easy 6.2 z najnowszymi mapami Polski.

Najnowsza nawigacja GPS z popularnej linii Lark FreeBird zainteresuje zapewne wielu zmotoryzowanych. Powodem jest kilka nowych cech, którymi charakteryzuje się to urządzenie. Po pierwsze: bardzo duży, wyraźny i czuły na dotyk ekran (przekątna 5 cali) pozwala naprawdę komfortowo kontrolować trasę i obserwować okolicę, po której się poruszamy. Po drugie: gwarancja sprawnego przeliczania trasy za sprawą szybkiego procesora – w wersji FreeBird 50.2 jest to Samsung S3C2451. Po trzecie: superczuły, wielokanałowy odbiornik GPS, który bez względu na pogodę szybko lokalizuje satelity GPS i podtrzymuje sygnał. Po czwarte: elegancka, czarna, bardzo cienka obudowa oraz welurowy futerał dołączany do zestawu.

Lark FreeBird 50.2

Część czysto nawigacyjną uzupełnia MapaMap Easy w wersji 6.2, z najbardziej aktualnymi mapami Polski. Aplikacja MapaMap przygotowana jest w technologii „finger friendly”, umożliwiającej obsługę nawigacji palcem, bez konieczności używania rysika.

Lark FreeBird 50.2 ma wbudowany moduł nadajnika radiowego (transmiter FM), który pozwala na odtwarzanie komunikatów nawigacyjnych i muzyki przez samochodowy system audio. Funkcje multimedialne obejmują odczyt plików muzyczncyh (WMA), video (WMV), graficznych (JPG/GIF/PNG/BMP) oraz tekstowych (TXT, funkcja E-BOOK).

Nawigacja sprzedawana jest w postaci „ready-to-go”, czyli po wyjęciu z pudełka jest gotowa do użytku – równie szybko jak tradycyjna mapa czy atlas. Lark FreeBird 50.2 jest już dostępny w sklepach w sugerowanej cenie detalicznej 449 zł brutto. Urządzenie objęte jest 24 miesięczną gwarancją.

Lark FreeBird 50.2

Dane techniczne

  • Ekran: dotykowy, przekątna 5", rozdzielczość 480 x 272 piksele
  • Procesor: Samsung S3C2451
  • Pamięć: 64 MB SDRAM + wbudowana pamięć flash 1GB
  • Czytnik kart: microSD z obsługą kart SDHC o pojemności do 8 GB
  • Inne: transmiter FM, wbudowany głośnik 1,5 W, złącze USB 2.0, wyjście słuchawkowe 2,5 mm
  • System operacyjny: Windows CE 5.0 Core
  • Oprogramowanie: MapaMap Easy 6.2
  • Menu i komunikaty głosowe po polsku
blog comments powered by Disqus
Lark FreeBird 50.2 – nawigacja z 5-calowym ekranem