PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Niedrogie projektory za 2000 zł | TOP 5 |

BenQ: pierwszy na świecie laserowy projektory BlueCore

BenQ: pierwszy na świecie laserowy projektory BlueCore

Już w kwietniu br. trafi na polski rynek pierwszy na świecie projektor z bezrtęciowym, laserowym źródłem światła BlueCore - BenQ LW61ST (WXGA). Projektory przeznaczony jest dla edukacji, ma obiektyw krótkoogniskowy (tzw. Short Throw), jasność 2.000 ANSI lumenów, kontrast 80.000:1. Żywotność laserowego, bezrtęciowego źródła światła BlueCore to 20.000 godzin, dzięki BlueCore i SmartEco obniżono pobór mocy o nawet 90%. Możliwe jest natychmiastowe włączenie/wyłączenie projektora. W Polsce już od kwietnia br. Sugerowana cena detaliczna 8.259 zł (z VAT). Gwarancja 3 lata door-to-door.

Poznanie rozwiązania technicznego jest dla użytkowników często kluczem do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego dla siebie projektora. Firma BenQ wprowadza na rynek zupełnie nowe rozwiązanie techniczne w modelu LW61ST (WXGA). Nowy model to pierwsze na świecie urządzenie wyposażone w laserowe, bezrtęciowe źródło światła BlueCore, które jest przyjazne dla środowiska ponieważ, po pierwsze w procesie produkcji nie używa się śladowych nawet ilości rtęci, oraz po drugie, jest energooszczędna w eksploatacji.

BlueCore pozwala na zmniejszenie nawet o 90% poboru energii potrzebnej do pracy w porównaniu z tradycyjnymi projektorami opartymi na lampach rtęciowych. Dodatkowo cechy BlueCore pozwalają na:

· Pracę do 20.000 godzin w trybie Eco

· Ultra wysoki kontrast 80000:1

· Natychmiastowe wyłącznie i gotowość do pracy lub włączenie projektora

· Ręczne ustawienie poziomu jasności

· Bezrtęciowe źródło światła, które jest przyjazne dla środowiska

projektor

Nowy projektor wyposażony jest również w rozwiązanie SmartEco Advanced dostosowujące moc źródła światła i zużycie energii do treści wyświetlanego obrazu. Optymalizacja polega na dostosowaniu jasności źródła światła tak by dawała ona jak najlepszy obraz przy jak najmniejszym zużyciu energii.

Nowe tryby pracy:

· Tryb SmartEco: automatycznie ustawia optymalny poziom jasności w zależności od źródła sygnału i generuje najlepszy kontrast;

· Tryb detekcji źródła sygnału: automatycznie obniża jasność projektora do 10% jeżeli w ciągu trzech minut nie nastąpi podłączenie sygnału źródłowego;

· Tryb Eco Blank: pozwala prowadzącym prezentację na przełączenie projektora w tryb blank w czasie przerwy w prezentacji

Projektor LW61ST BlueCore ma jasność 2.000 ANSI lumenów, rozdzielczość WXGA współczynnik projekcji 0.6/0.49, dwa wbudowane głośniki 10W, wejście mikrofonowe, pobór mocy <0,5W w trybie oczekiwania, bezprzewodowe podłączenie do Apple iPhone/iPad, pracują w trybie LAN z możliwością prezentacji bez komputera – bezpośrednio z pamięci podłączonej do gniazda USB projektora.

Projektor dostępny będzie w Polsce już na początku kwietnia br. sugerowana cena detaliczna 8.259 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy.

blog comments powered by Disqus
BenQ: pierwszy na świecie laserowy projektory BlueCore