PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Komputer czy laptop na prezent dla dziecka?

Samsung CL80 – zdjęcia z aparatu prosto na Flickra czy Facebooka

Samsung CL80 – zdjęcia z aparatu prosto na Flickra czy Facebooka

Samsung zaprezentuje wkrótce nowy model aparatu kompaktowego, który będzie się wyróżniał wbudowaną kartą Wi-Fi, umożliwiającą bezpośredni transfer zdjęć do serwisów Facebook, Flickr, Picasa i Photobox. CL80 będzie także wyposażone w 3,7-calowy, panoramiczny, dotykowy i wibrujący ekran AMOLED, który w całości wypełni tylny panel urządzenia.

Premiera modelu z 14-megapikselową matrycą odbędzie się najprawdopodobniej podczas targów CES, które odbędą się na początku stycznia w Las Vegas. Producent przewidział czułość z zakresu 80–4800 ISO, a przy redukcji rozdzielczości matrycy do 3 Mpix nawet 6400 ISO. Aparat będzie korzystał ze stabilizowanej optyki Schneider-Kreuznach: ogniskowa obiektywu wyniesie 31–217 mm, co oznacza siedmiokrotny zoom optyczny, a jego otwór względny f/3.3–5.5. Czas otwarcia migawki w trybie manualnym będzie można zmieniać w zakresie 1/2000–16 s.

Samsung CL80

Samsung CL80 zarejestruje nie tylko zdjęcia, ale także filmy w rozdzielczości do 720p zakodowane w H.264 (a także MPEG-4 i MJPEG). Ich odtwarzanie w pełnej wielkości będzie możliwe poprzez wbudowane złącze HDMI. Do zapisywania danych posłużą karty microSD. Nie ujawniono ceny urządzenia.

Samsung CL80

blog comments powered by Disqus
Samsung CL80 – zdjęcia z aparatu prosto na Flickra czy Facebooka