PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Lodówek do zabudowy do 2000 zł

Nowoczesność, elegancja i wydajność - nowy aparat Samsung ST77

Nowoczesność, elegancja i wydajność - nowy aparat Samsung ST77

Zapowiadany na początku roku Samsung ST77 pojawił się właśnie na polskim rynku. Ten mały, niepozorny aparat posiada całe mnóstwo funkcji ułatwiających fotografowanie i łączy w sobie stylowy, nowoczesny wygląd z łatwością obsługi i wydajnością pracy.

ST77 wyposażony jest w matrycę rozdzielczości 16 megapikseli i wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 2,7”. Dużą zaletą jest zoom optyczny 5x oraz jasny obiektyw F2,5 o szerokim kącie 25mm, który dobrze spisuje się przy fotografowaniu w słabszym oświetleniu. Optyczna stabilizacja obrazu gwarantuje ostre, klarowne zdjęcia, niezależnie od doświadczenia fotografa, warunków, w jakich fotografujemy i lokalizacji.

To wszystko zamknięte jest w solidnej i bardzo smukłej obudowie wykonanej ze szczotkowanego aluminium. Najciekawsze jednak w tym aparacie są tryby fotografowania i efekty specjalne. Wśród tych pierwszych znalazł się Smart Auto 2.0 - wyszukuje i automatycznie wybiera optymalny tryb sceny, tak, aby zawsze osiągnąć najlepszy możliwy efekt przy określonych warunkach. Aparat sam dobierze odpowiednie ustawienia, wystarczy nacisnąć spust migawki. Funkcja panoramy na żywo (Live Panorama) pozwoli uchwycić jeszcze więcej przestrzeni, ułatwiając wykonywanie zdjęć panoramicznych. Teraz, fotografując szczyty gór czy większą grupę znajomych, bez problemu zmieścimy wszystkich w kadrze. Jest to bardzo łatwe: wystarczy tylko przytrzymać spust migawki i przesuwać aparat po fotografowanej scenie. Na ekranie LCD można od razu obejrzeć tak wykonane zdjęcie.

Samsung ST77 2

Dzięki funkcji Magiczna Ramka można łatwo stworzyć ciekawe, niemal plakatowe obrazy: zmienić portret w kadr ze starego filmu lub umieścić twarz koleżanki na billboardzie. Wystarczy wybrać jeden z wbudowanych wzorów, np. mural, pełnię księżyca, magazyn czy wczasy. Po nakierowaniu aparatu na odpowiednią osobę wystarczy dopasować ustawienie do wyświetlonego na ekranie wzoru. Możliwe jest też użycie opcji Zdjęcie w Zdjęciu i osadzenie jednego obrazu w drugim. Ponadto, dla zabawy można również wykrzywiać, rozciągać i odkształcać fotografowane twarze – wybierając funkcję Funny Face wystarczy tylko użyć 5-kierunkowego klawisza, aby powiększyć głowy i nosy lub stworzyć śmieszne kompozycje czy dodać Smart Filter.

Aparat jest już dostępny na rynku w cenie sugerowanej 549 zł i w pięciu różnych kolorach: czarnym, srebrnym, purpurowym, czerwonym i białym.

Specyfikacja aparatu ST77: Matryca 1/2.3″ (ok. 7.76mm) CCD, Efektywna liczba pikseli Ok. 16.1 Mega pikseli, Całkowita liczba pikseli Ok. 16.4 Mega pikseli, Obiektyw Samsung 5X Zoom f = 4.5 ~ 22.5mm (ekwiwalent małoobrazkowy: 25~125 mm), Zoom cyfrowy, OIS (optyczna stabilizacja obrazu), Wyświetlacz TFT LCD 2.7"(6.9cm), QVGA (230K), TTL Auto Focus (Centralny AF, Multi AF, Podążanie za obiektem AF, Inteligentne wykrywanie twarzy AF), Tryb: Smart Auto, Program, Scena, OIS, Zdjęcie w Zdjęciu, Żywa Panorama, Pojedyncze zdjęcie, Miniaturka, Zaawansowany pokaz slajdów, Klip filmowy, Smart Album.

blog comments powered by Disqus
Nowoczesność, elegancja i wydajność - nowy aparat Samsung ST77
Autor: Łukasz