PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Intel przedstawia dyski SSD serii 910

Intel przedstawia dyski SSD serii 910

Firma Intel Corporation zapowiedziała dziś serię bardzo wydajnych stacji półprzewodnikowych Intel Solid-State Drive 910 (Intel SSD 910), które spełniają rygorystyczne wymagania centrów danych w zakresie chmurowego przetwarzania danych, wirtualizacji i transakcji online.

Dyski z serii Intel SSD 910 zapewniają wyższą wydajność, wytrzymałość i niezawodność pamięci masowej, co ma kluczowe znaczenie dla współczesnych centrów danych. Są wyposażone w technologię Intel High Endurance oraz zoptymalizowaną, 25-nanometrową pamięć NAND flash typu multi-level cell (MLC), która umożliwia 10 pełnych cykli zapisu dziennie przez 5 lat. Są 30-krotnie bardziej wytrzymałe, niż standardowe produkty flash MLC, więc stanowią ekonomiczne rozwiązanie pamięciowe.

Dyski Intel SSD 910 mają interfejs PCIe i pozwalają na łatwą modernizację serwerowej pamięci masowej bez zmian w istniejącej konstrukcji serwerów. Można ich używać w systemach wielowarstwowej pamięci masowej oraz do buforowania plików w przetwarzaniu wysokowydajnym lub dostępie do krytycznych danych. Jeden dysk Intel 910 SSD może zastąpić wiele dysków twardych (HDD) o szybkości 15 tys. obrotów na minutę, nie tylko oszczędzając miejsce i energię, ale również zwiększając wydajność dostępu sekwencyjnego i skalowalność pamięci masowej oraz ograniczając opóźnienia. Dyski skonstruowano z wykorzystaniem intelowskiego kontrolera i firmware’u, który został zoptymalizowany pod kątem mniejszego zużycia sprzętu i oferuje redukcję błędów NAND oraz zarządzanie błędami systemowymi.

„Seria Intel SSD 910 to kompletne rozwiązanie, które sprawdza się na wszystkich frontach: wysokiej wydajności, wytrzymałości i niezawodności, przez co stanowi idealny zamiennik dysków twardych wykonujących wiele operacji wejścia-wyjścia — powiedział Roger Peene, dyrektor ds. marketingu dysków SSD dla centrów danych w Intel Non-Volatile Memory Solutions Group. — Jesteśmy liderem w dziedzinie technologii SSD, więc specjaliści IT w centrach danych mogą zaufać łatwemu w instalacji rozwiązaniu SSD wspartemu jakością, niezawodnością i pomocą techniczną Intela”.

„Supermicro ściśle współpracuje z czołowymi firmami technologicznymi, aby oferować swoim klientom rozwiązania zoptymalizowane pod kątem centrów danych (Data Center Optimized, DCO), które cechują się najwyższą wydajnością i efektywnością — powiedział Tau Leng, dyrektor generalny ds. wysokowydajnego przetwarzania danych w Super Micro Computer Inc. — Dzięki dyskom Intel SSD 910 systemy serwerowe mogą osiągnąć wyższy stopień wykorzystania procesora, wykorzystując zwiększoną moc obliczeniową zaawansowanych produktów, takich jak procesory z serii Intel® Xeon® E5-2600. Po raz kolejny testujemy i certyfikujemy nasze produkty we współpracy z Intelem, aby zaoferować naszym klientom niższy łączny koszt użytkowania oraz możliwość szybszego wprowadzania produktów na rynek”.

Intel SSD-910

Seria Intel SSD 910 rozszerza ofertę intelowskich rozwiązań przeznaczonych dla centrów danych jako pierwszy model z rodziny 900, do której należą najwydajniejsze dyski SSD z interfejsem PCIe. Rodzina Intel SSD 900 dołącza do innych rozwiązań dla centrów danych, takich jak rodzina Intel 700 SSD z interfejsem SATA i technologią High Endurance oraz rodzina Intel SSD 300 z interfejsem SATA, które są przeznaczone do szerokiej gamy zastosowań serwerowych i pamięciowych.

W pomiarach wydajności dysk Intel SSD 910 800 GB uzyskał takie wyniki, jak szybkość ciągłego sekwencyjnego odczytu danych w wysokości 2 gigabajtów na sekundę (GB/s) oraz sekwencyjnego zapisu danych w wysokości 1 GB/s; do 180 000 operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) przy losowym zapisie bloków 4K; oraz do 75 000 IOPS przy odczycie losowych bloków 4K. Dyski Intel SSD 910 są dostępne w wersjach o pojemności 400 GB i 800 GB. Klienci mogą już zamawiać próbki do testów i weryfikacji jakości. Ogólna dostępność jest planowana na połowę 2012 r..

blog comments powered by Disqus
Intel przedstawia dyski SSD serii 910