PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Test kina domowego Yamaha MusicCast - Bar 400, Sub 100 i MusicCast 20

Ramka cyfrowa ze skanerem, czyli jak szybko zdigitalizować zdjęcia

Ramka cyfrowa ze skanerem, czyli jak szybko zdigitalizować zdjęcia

Firma Hammacher Schlemmer zaoferowała ramkę cyfrową, która w prosty sposób pozwala na digitalizację papierowych fotografii. Otóż w podstawie urządzenia kryje się skaner oferujący rozdzielczość 300 dpi, który przekształca odbitkę na plik w formacie JPEG, który od razu można wyświetlić na ekranie. Sprzęt został wyposażony w 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 600 pikseli i 1 GB pamięci.

Ramka wyświetla zdjęcia w trzech trybach (ikonki, jedna fotografia na całym ekranie, pokaz slajdów) i może służyć jako zegar i kalendarz. Potrafi także odtwarzać muzykę w formacie MP3 i filmy zapisane jako MPEG. Urządzenie jest wyposażone w port USB (jest zgodne ze standardem PictBridge) i czytniki kart MS, SD, xD, MMC i CF. Producent przewidział przy tym możliwość skanowania na karty pamięci lub nośnik podłączony przez USB. Urządzenie ma wymiary 184,2 x 228,6 x 95,3 mm, a energii dostarcza mu zasilacz.

Hammacher Schlemmer Scanner Digital Photo Frame

Prosta konstrukcja i nieskomplikowana obsługa (nie tylko z panela, jest bowiem także pilot) – cechy te decydują o tym, że ramka ze skanerem może się stać użyteczna dla starszych osób, które nie korzystają z komputera. Jedyną przeszkodą może być cena, bowiem urządzenie kosztuje 200 dolarów.

blog comments powered by Disqus
Ramka cyfrowa ze skanerem, czyli jak szybko zdigitalizować zdjęcia