PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 10 Ekspresów ciśnieniowych do 3000 zł

Ramka cyfrowa ze skanerem, czyli jak szybko zdigitalizować zdjęcia

Ramka cyfrowa ze skanerem, czyli jak szybko zdigitalizować zdjęcia

Firma Hammacher Schlemmer zaoferowała ramkę cyfrową, która w prosty sposób pozwala na digitalizację papierowych fotografii. Otóż w podstawie urządzenia kryje się skaner oferujący rozdzielczość 300 dpi, który przekształca odbitkę na plik w formacie JPEG, który od razu można wyświetlić na ekranie. Sprzęt został wyposażony w 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 600 pikseli i 1 GB pamięci.

Ramka wyświetla zdjęcia w trzech trybach (ikonki, jedna fotografia na całym ekranie, pokaz slajdów) i może służyć jako zegar i kalendarz. Potrafi także odtwarzać muzykę w formacie MP3 i filmy zapisane jako MPEG. Urządzenie jest wyposażone w port USB (jest zgodne ze standardem PictBridge) i czytniki kart MS, SD, xD, MMC i CF. Producent przewidział przy tym możliwość skanowania na karty pamięci lub nośnik podłączony przez USB. Urządzenie ma wymiary 184,2 x 228,6 x 95,3 mm, a energii dostarcza mu zasilacz.

Hammacher Schlemmer Scanner Digital Photo Frame

Prosta konstrukcja i nieskomplikowana obsługa (nie tylko z panela, jest bowiem także pilot) – cechy te decydują o tym, że ramka ze skanerem może się stać użyteczna dla starszych osób, które nie korzystają z komputera. Jedyną przeszkodą może być cena, bowiem urządzenie kosztuje 200 dolarów.

blog comments powered by Disqus
Ramka cyfrowa ze skanerem, czyli jak szybko zdigitalizować zdjęcia