PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tablety do 1000 zł |TOP 5|

Spring Design Alex i Owen ONN E1 – dwa interesujące czytniki e-booków

Spring Design Alex i Owen ONN E1 – dwa interesujące czytniki e-booków

Światło dzienne ujrzały właśnie dwa interesujące czytniki elektronicznych książek. Modele te pochodzą od różnych producentów i wyróżniające je cechy są zupełnie inne. Firma Owen przedstawiła ONN E1, sprzęt, który jest skupiony na podstawowej funkcji i nie oferuje praktycznie żadnych dodatków. Z kolei Alex, konstrukcja Spring Design, ma oprócz zasadniczego ekranu wykorzystującego technologię e-papieru także mniejszy, kolorowy wyświetlacz LCD i oferuje dostęp do Internetu.

ONN E1 oferuje tylko podstawową funkcjonalność. To jednak może okazać się atutem tego sprzętu, bowiem nie ma w nim niczego zbędnego. 5-calowy ekran został zbudowany z wykorzystaniem technologii e-papieru, więc energia jest potrzebna tylko do zmiany jego stanu. Urządzenie ma czytnik kart SD, które są wykorzystywane jako pamięć, oraz port USB służący do transmisji plików z komputera. Oprócz tego E1 potrafi odtwarzać pliki MP3, WMA i OGG oraz wyświetlać obrazki w formatach JPEG i PNG. Producent nie poinformował o tym, jakie formaty plików e-książek obsługuje nowy model czytnika.

Owen ONN E1

Wbudowany akumulator ma pojemność 2500 mAh i pozwala na 25 dni czuwania oraz 10 tys. zmian wyświetlanej strony. Wymiary urządzenia wynoszą 170 x 120 x 11,5 mm. Niestety zarówno masa sprzętu, jak i jego sugerowana cena pozostają nieznane.

Owen ONN E1

W pewnym sensie oferowany przez Spring Design model Alex jest przeciwieństwem ONN E1. Dwa ekrany, spore możliwości komunikacyjne (karta Wi-Fi, modem 3G/EVDO/CDMA), wbudowana pamięć, a system operacyjny to Android – takie są główne cechy urządzenia, które premierę będzie miało już za kilka dni podczas targów CES 2010.

Spring Design Alex

Podstawowy wyświetlacz, korzystający z technologii E-Ink, ma przekątną 6 cali, zaś kolorowy, dotykowy LCD – 3,5 cala. Urządzenie ma wbudowane głośniki i czytnik kart SD. Technologia nazwana Duet Nawigator pozwala przenosić wyświetlaną treść między oboma ekranami, dzięki czemu np. po znalezieniu w Internecie interesującego nas tekstu można go przeczytać korzystając z większego ekranu zużywającego znacznie mniej energii.

Spring Design Alex

blog comments powered by Disqus
Spring Design Alex i Owen ONN E1 – dwa interesujące czytniki e-booków