PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Telewizorów OLED do 10000 zł

Trzy wymiary Euro

Trzy wymiary Euro

Euro, Olimpiada w Londynie oraz cyfryzacja telewizji naziemnej, to trzy powody dla których warto zastanowić się nad zakupem nowego telewizora. Internetowa porównywarka cen Nokaut.pl sprawdziła jakich odbiorników poszukują Polacy. Jak się okazuje zwycięzca jest jeden, a nasi rodacy nie stronią od najnowszych technologii.

Przyjrzeliśmy się preferencjom zakupowym Polaków w kategorii Telewizory - tłumaczy Fabian Adaszewski, PR Manager Grupy Nokaut SA, właściciela porównywarki cen Nokaut.pl. - Wiadomo nie od dziś, że dobry telewizor jest największym przyjacielem kibica. Nie bez znaczenia jest również cyfryzacja telewizji naziemnej. Wszystko wskazuje na to, że wielu Polaków stanie w tym roku przed wyborem nowego telewizora. – dodaje Adaszewski.

Jak podał Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego sprzedaż nowych telewizorów może wzrosnąć w tym roku nawet o 8 procent. Powody takiego zainteresowania już znamy. Pora sprawdzić jak wyglądają preferencje zakupowe naszych rodaków.

Wśród Internautów zdecydowanie rządzą telewizory 3D. Są one, średnio pięć razy bardziej popularne od odbiorników LCD. Na drugim miejscu uplasowała się technologia LED. Jest dwa razy popularniejsza od LCD.

Wynika to z rosnącej popularności technologii 3D oraz coraz atrakcyjniejszej oferty cenowej w sklepach internetowych - tłumaczy Adaszewski. - Trójwymiarowy telewizor można kupić już za niewiele ponad 1200 złotych.

Tyle kosztować będzie nas 32 calowy odbiornik rodzimej firmy Manta. Warto zauważyć, iż jest to obecnie jeden z najlepiej sprzedających się telewizorów 3D w Wielkiej Brytanii. Telewizory 3D europejskich i japońskich marek można nabyć już od niespełna 1700 złotych. Tak atrakcyjne ceny z pewnością wpływają na decyzje zakupowe Polaków. Zwłaszcza, że sklepy prześcigają się w promocjach, aby skorzystać z szumu jaki generuje zbliżające się wielkimi krokami Euro.

Samsung UE40D6500

Ranking najpopularniejszych telewizorów w internetowej porównywarce cen Nokaut.pl nie pozostawia miejsca na dyskusję. Samsung rządzi we wszystkich kategoriach. Telewizory tej marki zajęły pierwsze miejsca w kategoriach 3D, LED i LCD. Co więcej, marka ta zdominowała dwie ostatnie kategorie. W obu przypadkach 9 na 10 najpopularniejszych telewizorów pochodzi właśnie od tego producenta.

Patrząc na dane można śmiało powiedzieć, iż Samsung rozdaje w tej chwili karty - mówi Adaszewski. - Trudno jest także wskazać jednoznacznie kolejną w rankingu firmę. Tu już głosy rozkładają się w miarę równo.

Najtańszego, 19-calowego Samsunga LCD można kupić za pośrednictwem porównywarki cen Nokaut.pl już za 750 złotych. W ofercie pozostałych producentów znajdziemy jeszcze atrakcyjniejsze ceny. Wszystko zależy od naszych preferencji odnośnie producenta oraz danych technicznych odbiornika.

Polacy zwracają uwagę nie tylko na technologię, ale również na rozmiar. Obecnie najpopularniejsze są telewizory o przekątnej ekranu powyżej 40 cali. Wśród nich najczęściej wyszukiwane są te w przedziale 40-47 cali.

Telewizory 32-calowe już dawno przestały robić na Polakach wrażenie - zauważa Adaszewski. - W tej chwili standardem jest posiadanie przekątnej o wielkości 42-47 cali. Myślę, że ta tendencja będzie się utrzymywać – kończy.

Najtańszy telewizor o przekątnej 40 cali kosztować będzie nas niewiele ponad 1000 złotych. Około 3 tysięcy złotych musimy wydać na odbiornik 47-calowy. Ceny z oczywistych względów będą jeszcze ulegać zmianom, a w podjęciu ostatecznej decyzji przydatna może się okazać porównywarka cen Nokaut.pl, w której znajduje się ponad 1100 produktów w samej tylko kategorii Telewizory.

blog comments powered by Disqus
Trzy wymiary Euro
Autor: Łukasz