PODPOWIEDZI:

87 proc. osób szybciej przyswaja dokumenty wydrukowane w kolorze niż czarno-białe

87 proc. osób szybciej przyswaja dokumenty wydrukowane w kolorze niż czarno-białe

Uwypuklenie kolorami kluczowych sformułowań sprawia, że wydrukowany dokument jest uporządkowany, a przez to przejrzystszy i łatwiejszy do przyswojenia w krótszym czasie. W natłoku komunikatów, docierających do pracowników i menedżerów, ma to ogromne znaczenie. Dotyczy to także klientów i partnerów biznesowych, którzy oczekują wyłącznie merytorycznego przekazu, ale są nim bardziej zainteresowani, jeśli towarzyszą mu odpowiednie emocje. „Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem ich wyrażenia są kolory” – mówi Izabela Sulima, Marketing Manager HP Polska.

„Przez wiele lat jednak firmy częściej wykorzystywały w komunikacji czarno-białe wydruki. Powodem była chęć ograniczenia wydatków, jak i niedostateczna świadomość, jak duży wpływ na kształtowanie wizerunku mają dokumenty, przekazywane np. w trakcie biznesowych spotkań i prezentacji. Dzisiaj jest inaczej. Świadomość jest większa, a oferta urządzeń drukujących w kolorze nieporównywalnie bogatsza i atrakcyjniesza cenowo” – mówi Izabela Sulima, Marketing Manager HP Polska.

Przykładem są wielofunkcyjne urządzenia HP Officejet Pro 8100 ePrinter oraz HP Officejet 8600 e-AiO (dostępny także w wersji Pro 8600 Plus e-AiO). W połączeniu z oryginalnymi tuszami HP XL mogą one drukować kolorowe dokumenty profesjonalnej jakości nawet o 50 proc. taniej niż urządzenia laserowe. Atutem jest też ogromna szybkość drukowania. W ciągu minuty HP Officejet Pro 8100 ePrinter drukuje do 20 stron w czerni i 16 stron w kolorze. Jeszcze szybciej pracuje HP Officejet Pro 8600 Plus e-AiO – do 32 stron tak w czerni, jak i w kolorze. W przypadku obu modeli wydruki są jednocześnie odporne na blaknięcie i wilgoć.

Użytkownicy HP Officejet mają także do dyspozycji szereg praktycznych funkcjonalności, m.in. automatyczny druk dwustronny (np. ulotek), drukowanie formluarzy i kopert, zdjęć bez marginesów i faksowanie. Dzięki intuicyjnemu ekranowi dotykowemu sterowanie kluczowymi zadaniami (np. skanowaniem dokumentów bezpośrednio do komputera, poczty e-mail lub folderu sieciowego) jest proste i intuicyjne.

Atutem HP Officejet Pro 8100 oraz HP Officejet 8600 e-AiO jest także technologia mobilnego drukowania HP ePrint, dzięki której można drukować dowolne dokumenty z dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do poczty email. W tym celu wystarczy załączyć i wysłać tekst, grafikę, raport lub zdjęcie np. ze smartfona, podając adres email przyporządkowany do drukarki HP (alternatywnym rozwiązaniem jest zdalne drukowanie przez AirPrint). Dokument wysłany np. ze Szczecina zostanie po chwili wydrukowany na HP Officejet, który może znajdować się w innych, odległych miejscach.

HP Officejet Pro 8100 ePrinter

„Tego typu rozwiązanie jest nie tylko proste i bezpieczne (chronią go najnowsze filtry antyspamowe, m.in. spamhaus, spamcop i programy antywirusowe), ale też istotnie podnosi wydajność firm. Prawie 40 proc. osób pracuje jeszcze przed przyjściem do biura lub w trakcie lunchu czy wieczorami. Jednocześnie dokument papierowy jest wciąż głównym nośnikiem komunikacji. Dotyczy to nie tylko zawierania kontraktów, ale też codziennych działań operacyjnych, np. przekazywania zleceń przez przedstawicieli handlowych, fakturowania czy wydawania przesyłek w magazynie” -wyjaśnia Adam Pawłowski, Product Manager HP Polska.

W wielu firmach każda wymieniona czynność wymaga wydrukowania dokumentu, co – jeszcze do niedawna - mogło wydawać się czasochłonne, a przez to niekomfortowe, wymagało bowiem najpierw przekierowania informacji na komputer znajdujący sie w pobliżu urządzenia drukującego. HP ePrint działa inaczej. Dokumenty, które wysyłamy z urządzenia mobilnego, najpierw trafiają do HP ePrint Center, a stąd – już po przetworzeniu dokumentu na język zrozumiały dla drukarki – przesyłane są na adres email przyporządkowany do drukarki HP. Co równie ważne, w odróżnieniu od wcześniejszych rozwiązań druku bezprzewodowego, HP ePrint nie wymaga instalowania w drukarkach sterowników.

Nie jest to jedyne rewolucyjne rozwiązanie HP. W czerwcu 2012 r. na polskim rynku do sprzedaży zostanie wprowadzone pierwsze na świecie mobilne urządzenie wielofunkcyjne HP Officejet 150 Mobile AIO , które, tak jak laptop, wyposażone jest w akumulator litowo-jonowy i po jego pełnym naładowaniu umożliwia wydrukowanie nawet 500 stron.

Lekki i niewielkich gabarytów HP Officejet 150 Mobile AIO wyposażony jest dodatkowo w podajnik na 50 arkuszy papieru. Drukuje z prędkością do 22 str./min w czerni i 18 str./min w kolorze. Urządzenie drukuje dokumenty profesjonalnej jakości z notebooków, smartfonów i telefonów komórkowych przy użyciu Bluetooth.

„Dla pracowników, którzy często się przemieszczają, tego typu urządzenie powinno być doskonałym wsparciem w ich codziennej pracy. Mogą bowiem drukować dowolne dokumenty z dala od siedziby swojej firmy, np. u kontrahenta lub klienta. W ten sposób zyskują na czasie, a firma podnosi swoją mobilność i konkurencyjność – dodaje Adam Pawłowski.

blog comments powered by Disqus
87 proc. osób szybciej przyswaja dokumenty wydrukowane w kolorze niż czarno-białe