PODPOWIEDZI:

Denon wprowadza na rynek AVR-3313 - flagowy amplituner ze zintegrowanymi funkcjami sieciowymi.

Denon wprowadza na rynek AVR-3313 - flagowy amplituner ze zintegrowanymi funkcjami sieciowymi.

Denon, jeden z wiodących producentów wysokiej jakości produktów domowej rozrywki, przedstawia kolejne unikatowe rozwiązanie do kina domowego – amplituner klasy premium, AVR-3312. Kontynuując tegoroczne premiery serii AV-Art, Denon dodaje do gamy produktowej model flagowy w bezprecedensowym połączeniu funkcji i designu. AV-Art jest kwintesencją nowego konceptu produktowego łączącego wirtuozerskie technologie surround, które zarazem są niesamowicie proste w użyciu.

Denon AVR-3313 7.2-kanałowy amplituner AV Integrated Network jest sercem i mózgiem dla dzisiejszych rozwiązań domowej rozrywki. Wyposażony w metalowy przedni panel i odchylaną klapkę - skrywającą elementy sterujące i połączeniowe, gdy nie są używane - jest godnym dodatkiem do każdego systemu kina domowego. Dostarcza jednakową wartość 165 watów mocy w każdym kanale, czyli bardziej niż wystarczającą moc do dużych pomieszczeń i najbardziej wymagających głośników. Rozszerzone strojenie dźwięku, ściśle wyselekcjonowane części i unikatowe układy audio DDSC-HD tworzą doskonałe stereo i dźwięk surround, z których Denon jest znany. AVR-3313 zawiera również Denon Link HD, autorskie rozwiązanie technologiczne Denona, służące do transmisji audio wolnej od zniekształceń jitter. Ta niezwykła cecha, zaprojektowana do współpracy z przyszłymi uniwersalnymi odtwarzaczami Blu-ray, przyspieszy bicie serca każdego audiofila.

Urządzenie jest wyposażone w siedem wejść HDMI oraz trzy wyjścia HDMI (dwa równoległe przeznaczone dla głównego pomieszczenia i jedno niezależne - do drugiego pomieszczenia), dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z wysokiej rozdzielczości audio i wideo z różnych urządzeń kompatybilnych z HDMI, takich jak tunery telewizyjne, odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier i odtwarzacze multimedialne. Wejście HDMI z przodu amplitunera oferuje szybki i wygodny dostęp dla połączeń z urządzeniami przenośnymi, takimi jak kamery wideo, smartfony i tablety wyposażone w HDMI. Zaawansowany układ wideo jest zdolny do skalowania wideo wysokiej rozdzielczości do 4K (3840 x 2160 pikseli), dzięki czemu zapewnia czterokrotnie większą rozdzielczość obrazu niż aktualny standard Full HD (1080p) i jest gotowy na przyszłe rozwiązania. AVR-3313 może być nawet głównym elementem systemu wielostrefowego, dostarczając ten sam lub różny sygnał audio i wideo do wielu pomieszczeń. Urządzenie obsługuje do dwóch różnych źródeł wideo oraz trzech różnych źródeł dźwięku.

Denon AVR-3312

Dodając jeszcze większej elastyczności i łatwość zarządzania treścią, AVR posiada na pokładzie popularną funkcję AirPlay do strumieniowego przesyłania muzyki. AirPlay pozwala uwolnić swoje biblioteki muzyczne iTunes z komputera PC, Mac lub urządzeń mobilnych firmy Apple. Ponadto oferuje bezpośrednią łączność przez USB z iPodem i iPhonem (współpracującą również z iPadem) w szybki i prosty sposób integrując urządzenia Apple z domowym systemem audio. Prawie nieograniczony wybór zaawansowanych funkcji sieciowych obejmuje wsparcie radia internetowego oraz odtwarzanie plików muzycznych przechowywanych na udostępnionym dysku twardym (NAS) lub z komputera. Na podstawie szeroko zakrojonych badań potrzeb klientów, Denon podjął znaczące wysiłki w celu dalszego zwiększenia łatwości obsługi. Eksploatacja amplitunera nigdy nie była łatwiejsza dzięki nowemu graficznemu interfejsowi użytkownika (GUI), nowemu asystentowi ustawień (Setup Assistant) oraz nowej aplikacji Denon Remote App dla iPada, iPhona lub iPoda touch, upraszczając niesamowicie wstępną konfigurację i codzienną obsługę.

AVR-3313 wyposażony jest w technologię Audyssey MultEQ XT stworzącą realistyczny, zrównoważony profil akustyczny dla każdego systemu kina domowego. Audyssey MultEQ XT automatycznie dostosowuje ustawienia kina domowego w celu przezwyciężenia problemów akustycznych charakterystycznych dla każdego pokoju odsłuchowego, zapewniając w efekcie odtwarzanie wyjątkowo czystego dźwięku. MultEQ XT wykorzystuje wysokiej rozdzielczości filtry korekcji dźwięku, dzięki czemu jest idealny do dużych pomieszczeń lub posiadających nieregularny kształt. Odbiornik wyposażony został w Audyssey Dynamic EQ i technologię Dynamic Volume dla komfortowego i optymalnego słuchania dowolnego źródła, przy dowolnym poziomie głośności. Nawet najbardziej wymagający użytkownicy będą zadowoleni z działania również dostępnych funkcji Audyssey DSX i Audyssey Pro.

Ponieważ Denon jest zwolennikiem redukowania niepotrzebnego zużycia energii, nowe urządzenia w trybie Stand-by pobierają jej jeszcze mniej. Co więcej, wszystkie nowe produkty posiadają teraz funkcję automatycznego wyłączenia dla dalszej oszczędności energii, co potwierdza nowe eco-logo Denona.

AVR-3313 będzie dostępny w wykończeniu czarnym i premium silver począwszy od lipca. To jest właśnie AV-Art. Sztuka dźwięku i obrazu stworzona przez Denon.

Denon AVR-3312 2

W skrócie:

AVR-3313 7.2 kanałowy amplituner sieciowy • 165W x 7 kanałów (6 ohm) – w pełni dyskretne i symetrycznie rozłożone stopnie mocy • Zaawansowana technologia audio wysokiej jakości Denon D.D.S.C.-HD (Dynamic Discrete Surround Circuit – High Definition) i AL24 Multi Processing • Nowy DENON Link HD dla transmisji audio z małym jitter – z kompatybilnymi odtwarzaczami • Skalowanie wideo do 1080p oraz 4k, przełączanie sygnałów 4k dla HDMI, półprzeźroczyste menu GUI, nawet przy obrazie 4k • Dekodery Dolby TrueHD oraz dts-HD Master Audio • Audyssey MultEQ XT z Audyssey Dynamic Volume oraz Dynamic EQ • Compressed Audio Restorer - polepszający jakość z formatów stratnych • 6 wejść (plus 1 z przodu) HDMI ze wsparciem 3D, ARC oraz CEC • 3 wyjścia HDMI – dwa symultaniczne wyjścia HDMI plus jedno dla drugiej strefy • Zaawansowane funkcje sieciowe o certyfikat DLNA1.5 o strumieniowy przesył audio w sieci z obsługą plików FLAC HD o AirPlay - strumieniowy przesył audio Apple o wsparcie serwisu last.fm* o vTuner Internet radio o wsparcie strumieniowego przesyłu zdjęć z serwisu Flickr • Wejście USB z przodu: cyfrowe, kompatybilne z iPod / iPhone • Menu Advanced GUI (dostępne w siedmiu językach) z funkcją Setup Assistant ułatwiającą ustawienia i obsługę • Funkcja Multizone (3 strefy) • Aktualizacja firmware’u przez Internet i USB • Funkcja Auto Power Off dla oszczędzania energii • Obsługa za pomocą nowej aplikacji Denon Remote App

blog comments powered by Disqus
Denon wprowadza na rynek AVR-3313 - flagowy amplituner ze zintegrowanymi funkcjami sieciowymi.