PODPOWIEDZI:

Technologia GIGABYTE Ultra Durable 5 odznaczona nagrodą “Best of Computex 2012”

Technologia GIGABYTE Ultra Durable 5 odznaczona nagrodą “Best of Computex 2012”

Mamy zaszczyt ogłosić, że najnowsza technologia GIGABYTE Ultra Durable 5 została odznaczona prestiżową nagrodą “Best of Computex 2012” przez jeden z największych autorytetów w dziedzinie technologii, portal Tom’s Hardware. Nagroda została przyznana w kategorii „ Innowacje w dziedzinie systemów oraz komponentów” oraz została oficjalnie opublikowana na stronie internetowej http://www.tomshardware.com/picturestory/597-computex-awards.html. Nagroda stanowi doskonałe dla wszystkich prac, które złożyły się na powstanie niezwykle wydajnego układu sekcji zasilania CPU.

Technologia GIGABYTE Ultra Durable 5 to przede wszystkim najwyższej jakości komponenty w sekcji zasilania, układy scalone IR3550 PowIRstage ICs firmy International Rectifier, podwójna ilość miedzi w PCB oraz najwyższej jakości cewki z ferrytowym rdzeniem, które są w stanie dostarczyć prąd o natężeniu aż 60A. Zastosowanie tych wszystkich elementów pozwala na obniżenie temperatury pracy płyty głownej aż o 60 stopni. Technologia została zaimplementowana na najnowszych płytach głównych GIGABYTE z serii 7, oraz na nowych płytach z chipsetem X79.

Cechy technologii GIGABYTE Ultra Durable 5

IR3550 PowIRstage ICs

Układy scalone IR3550 PowIRstage ICs składają się z dwóch cyfrowych kontrolerów, oraz dedykowanego sterownika MOSFET IC, które razem tworzą unikalny, zintegrowany system zasilania sekcji CPU. Co więcej, układ zapewnia największą wydajność energetyczną dostępną obecnie na rynku, dostarczając prąd o natężeniu nawet 60A, dzięki czemu zwiększają się możliwości overclockingu.

UD5

Wyższa wydajność = Mniejsze stary energii = Mniej ciepła = Dłuższa żywotność

Każdy z komponentów sekcji zasilania CPU ma ustaloną maksymalną temperaturę pracy. W momencie, kiedy temperatura ta jest osiągnięta, dalsze podwyższanie napięcia będzie skutkowało błędnym wynikiem podkręcania. Ponieważ układy IR3550 PowIRstages zachowują niższą temperaturę pracy przy wyższym napięciu niż układy tradycyjne, overclockerzy mogą cieszyć się większym potencjałem OC oraz osiągać wyższe wyniki.

Płyty głowne wspierające technologię GIGABYTE Ultra Durable 5

Intel X79 Express Chipset GA-X79S-UP5 WIFI GA-X79S-UP5 GA-X79-UP4

Intel Z77 Express Chipset GA-Z77X-UP7 GA-Z77X-UP5 TH GA-Z77X-UP4 TH

blog comments powered by Disqus
Technologia GIGABYTE Ultra Durable 5 odznaczona nagrodą “Best of Computex 2012”