PODPOWIEDZI:

Jakość druku i potrzeby biznesowe czynnikami decydującymi o zakupach

Jakość druku i potrzeby biznesowe czynnikami decydującymi o zakupach

Według badań Lexmarka, globalnego dostawcy usług związanych z drukiem, postęp technologiczny sprawia, że drukarki atramentowe trafiają do świata biznesu.

Lexmark przeprowadził badanie wśród 534 pracowników biurowych w dziewięciu europejskich krajach. Tematyką badania był poziom zrozumienia oraz sposoby wykorzystywania zarówno atramentowych jak i laserowych technologii druku.

Ponad połowa ankietowanych (59 procent) nie zgodziła się ze stwierdzeniem, że drukarki atramentowe są bardziej odpowiednie do zastosowań domowych, a laserowe do zastosowań biznesowych.

45 procent ankietowanych uważa, że technologia w jakiej drukujemy nie ma znaczenia. Bez względu, czy informacje są przekazywane na papier dzięki atramentowi czy tonerowi, ankietowani większą wagę przywiązywali do cech i funkcjonalności drukarek, oraz tego czy sprzęt spełnia kluczowe wymagania.

Przedkładając potrzeby nad technologię, istnieje jednak silne przekonanie o różnicach pomiędzy możliwościami drukarek atramentowych i laserowych. Ankietowani uważają drukarki laserowe za lepsze jeśli chodzi o jakość tekstu (65 procent), solidność (64 procent) i przyjazność środowisku (41 procent). Drukarki atramentowe natomiast mają lepszą reputację dotyczącą jakości druku fotograficznego (47 procent).

 Lexmark OfficeEdge Pro5500

„Nasze badania ukazały zakorzenione przekonania o walorach drukarek atramentowych i laserowych.” mówi Józef Lis, Product Manager z Lexmark Polska. „Dzięki postępowi technicznemu, atramentowe drukarki nie są przeznaczone tylko do zastosowań domowych, gdyż oferują takie same funkcje jak drukarki laserowe, czyli szybkość, wydajność i wysoką funkcjonalność.”

„W świecie biznesu, coraz bardziej widoczna staje się współpraca dwóch technologii, umożliwiających organizacjom zapewnienie sprawnego, dobrze zarządzanego i zintegrowanego środowiska druku, odpowiadającym zróżnicowanym potrzebom poszczególnych działów” dodaje Józef Lis.

Badanie dotyczące drukowania w środowisku biznesowym połączone jest z wprowadzeniem serii atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych Office Edge. Urządzenia te łączą zalety drukarek atramentowych (wysoka jakość kolorowych wydruków oraz niski koszt zakupu) z atrybutami drukarek laserowych (niezawodność oraz kompatybilność ze sprzętem zainstalowanym w dużej firmie). W rezultacie Office Edge łączy najlepsze rozwiązania znane z obu światów w jedną linię produktową, łatwo integrującą się z istniejącą flotą. Office Egde mogą być monitorowane i administrowane w środowisku usług zarządzania drukiem (MPS – manager print services).

blog comments powered by Disqus
Jakość druku i potrzeby biznesowe czynnikami decydującymi o zakupach