PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki najtańszy smartfon do 500 zł?

Alcatel-Lucent zwiększy dostępność szybkich usług szerokopasmowych w Chinach

Alcatel-Lucent zwiększy dostępność szybkich usług szerokopasmowych w Chinach

Alcatel-Lucent poinformował, że rozbuduje szerokopasmową sieć dostępową chińskiego operatora China Telecom, co umożliwi udostępnianie takich usług, jak telewizja internetowa (IPTV), wideo na żądanie i telefonia internetowa (VoIP) milionom gospodarstw domowych w Chinach.

Alcatel-Lucent dostarczy China Telecom system 7360 Intelligent Services Access Manager (ISAM), który obsługuje technologie szerokopasmowe GPON i EPON. Produkty z rodziny ISAM są podstawą architektury High Leverage Network Alcatela-Lucenta.

Alcatel-Lucent jest globalnym liderem rynku usług stacjonarnego dostępu szerokopasmowego. Obecnie na całym świecie co trzeci abonent stacjonarnego łącza o wysokiej przepustowości korzysta z dostępu do sieci dzięki systemom tej firmy. Alcatel-Lucent uczestniczy w realizacji ponad 160 projektów FTTH na całym świecie.

Alcatel Lucent

Alcatel-Lucent odgrywa również bardzo ważną rolę jako innowator w dziedzinie usług stacjonarnego dostępu szerokopasmowego. 27 marca 2012 r. konsorcjum GreenTouch zaprezentowało nową technologię, opracowaną przez naukowców z Bell Labs, działu badawczego Alcatela-Lucenta, która znacznie zmniejszy zużycie energii w sieciach FTTH. Przełomowa technologia Bi-PON (Bit-Interleaved Passive Optical Network) umożliwia aż 30-krotne zmniejszenie poboru mocy w porównaniu z obecnie używanymi technologiami, przy równoczesnym zwiększeniu wydajności i obniżeniu kosztów.

blog comments powered by Disqus
Alcatel-Lucent zwiększy dostępność szybkich usług szerokopasmowych w Chinach
Autor: Łukasz