PODPOWIEDZI:

Raport specjalny Skąpiec.pl: Jaki sprzęt warto zabrać na wakacje?

Raport specjalny Skąpiec.pl: Jaki sprzęt warto zabrać na wakacje?

Od kilku dni mamy kalendarzowe lato, zatem sezon wakacyjnych podróży oficjalnie został otwarty. Z tej okazji Skąpiec.pl przygotował raport specjalny „Elektronika na wakacje”. Raport poświęcony został m.in. aparatom i kamerom cyfrowym oraz nawigacjom GPS, czyli sprzętowi, który statystyczny polski turysta najczęściej zabiera ze sobą na urlop.

Jeszcze kilkanaście lat temu wyjazd na wakacje łączył się z koniecznością zabrania mapy czy atlasu w formie drukowanej, aparatu ze sporym zapasem przeznaczonych do niego filmów, a także książek, krzyżówek i gazet przydatnych podczas deszczowej pogody. Dziś mapę zastąpiła nawigacja GPS a tradycyjny aparat kliszowy – funkcjonalna cyfrówka lub poręczna kamera. Raport Skąpiec.pl to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, jakimi kryteriami kierują się użytkownicy serwisu Skąpiec.pl poszukujący różnego rodzaju sprzętu elektronicznego przydatnego podczas urlopu: aparatu cyfrowego, nawigacji GPS, kamery i CB radia.

Preferencje zakupowe internautów

Ze statystyk serwisu Skąpiec.pl wynika, że najistotniejszymi kwestiami podczas wyboru aparatu cyfrowego są: marka oraz rodzaj urządzenia. Użytkownicy porównywarki najczęściej szukali lustrzanek i aparatów kompaktowych firm Nikon, Canon i Sony. Jeżeli chodzi o konkretny model urządzenia to internauci najchętniej zaopatrzyliby się w aparat Sony DSC-HX9V 3D.

raport elektronika na wakacje 6

W kategorii kamery cyfrowe największym uznaniem e-konsumentów cieszył się sprzęt marki Sony. Drugie miejsce w rankingu producentów zajęła firma Panasonic, trzecie – JVC. Osoby, które skorzystały z filtra „Rodzaj” w zdecydowanej większości (83%) zainteresowane były kamerami HD. Kwota, którą internauci byli skłonni zapłacić za kamerę cyfrową mieściła się natomiast w przedziale do 1200 złotych. Najpopularniejszym modelem okazał się być HDC-SD90 firmy Panasonic, który ma możliwość (po zamontowaniu opcjonalnego obiektywu) nagrywania filmów w technologii trójwymiarowej.

Tytuł najpopularniejszej nawigacji GPS przypadł modelowi Goclever NAVIO 500 Polska, natomiast trzy czołowe miejsca w rankingu na ulubionego producenta zajęły marki TomTom, Garmin i Mio. Użytkownicy Skąpiec.pl w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2012 roku poszukiwali przede wszystkim nawigacji samochodowych. Zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się moduły GPS, nawigacje motocyklowe i lokalizatory.

Ulubioną marką sprzętu z kategorii CB radia okazał się być President. Na podium znalazły się jeszcze Alan oraz Uniden. Najbardziej pożądanym modelem był natomiast Uniden Pro 520 XL, który - zdaniem użytkowników serwisu – cechują niskie szumy, duży zasięg i bardzo dobrym stosunek jakości do ceny.

blog comments powered by Disqus
Raport specjalny Skąpiec.pl: Jaki sprzęt warto zabrać na wakacje?