PODPOWIEDZI:

Smartfon Sony Xperia S finalistą konkursu „Dobry Wzór 2012”

Smartfon Sony Xperia S finalistą konkursu „Dobry Wzór 2012”

Xperia S, pierwszy smartfon od Sony, reprezentujący nową filozofię wzornictwa, zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego Konkursu Dobry Wzór 2012 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku.

Smartfon Xperia S, wyróżniający się minimalistycznym designem, znalazł się w gronie kilkudziesięciu polskich i zagranicznych produktów najwyższej jakości z obszarów sfery domu, sfery pracy, sfery publicznej i sfery usług. „Dobry Wzór” to jedyny konkurs w Polsce, organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który profesjonalnie ocenia poziom i jakość designu produktów i usług obecnych na naszym rynku. W tegorocznej XIX edycji zanotowano rekordową ilość 187 zgłoszeń. Produkty pogrupowane są w 4 sferach:

1.sferze domu

2.sferze pracy

3.sferze publicznej

4.w sferze usług.

„Jesteśmy bardzo dumni z zakwalifikowania się naszego flagowego smartfona Xperia S do finału konkursu Dobry Wzór 2012”, - powiedziała Agnieszka Jaśkiewicz, szefowa marketingu Sony Mobile Communications w Polsce.

„Cieszymy się, że eksperci docenili wzornictwo smartfona Xperia S, które zdecydowanie wyróżnia nas na tle konkurencji – jest rozpoznawalne od pierwszego spojrzenia, aktywizujące wszystkie zmysły i przemawiające zarówno do emocji, jak i intelektu użytkownika” – dodaje Agnieszka Jaśkiewicz.

Budowa smartfona Xperia S wyróżnia się minimalistycznym designem, gdzie nadmiar formy został usunięty, by stworzyć prostą i nowoczesną bryłę, wyrazistą w swej wymowie. Element przezroczysty u podstawy tworzy sylwetkę ikony akcentującą linię ekranu HD Reality Display. Dodatkowo element ten zapewnia wyjątkowy efekt wizualny poprzez podświetlenie oraz integruje w sobie elementy anteny.

Sony Xperia S

Część tylna smartfonu jest lekko zaokrąglona, dzięki czemu naturalnie dostosowuje się do kształtu dłoni. Kształt Xperii S precyzyjnie dopracowano pod względem ergonomicznym, a zastosowanie matowej obudowy chroni smartfon przed pozostawaniem odcisków palców i zabrudzeniami, co zapewnia długotrwały estetyczny wygląd.

Interfejs smartfona Xperia S został zmieniony pod kątem designu tak, by pasować do minimalistycznej wizji obudowy. Zmodyfikowano ruchome tło ekranu podstawowego na bardziej kolorowy strumień, który podkreśla jakość wyświetlacza HD Reality Display i moc procesora z podwójnym rdzeniem. Specjalnie dla rozdzielczości HD zaprojektowano ponad 1000 ikon i czcionkę, która pozwala na doskonały odczyt. Interfejs możemy dopasować do swoich upodobań i stylu, poprzez zmiany tła i koloru kluczowego.

Thomas Waldner, Dział Creative Product Design, Sony Ericsson

“Zanim zabierzemy się za tworzenie designu produktu, musimy pojąć otaczający nas świat; dominujące trendy społeczne, polityczne i makroekonomiczne.” “Poznawanie świata wokół nas nazywamy Inteligencją Designu”

Alexander Sjöstedt, Dział Creative Product Design, Sony Ericsson

“Projektujemy produkt dostarczający nowe wrażenia, poszerzający doświadczenia – naszą pracą jest uczynić go zrozumiałym, przyjemnym i dostarczającym rozrywki.”

Dostępne kolory: czarny i biały

blog comments powered by Disqus
Smartfon Sony Xperia S finalistą konkursu „Dobry Wzór 2012”