PODPOWIEDZI:

Konwerter mediów RS-232/RS-422/RS-485 do Fast Ethernet marki Planet Technology!

Konwerter mediów RS-232/RS-422/RS-485 do Fast Ethernet marki Planet Technology!

PLANET ICS-105A to konwerter mediów / serwer urządzeń pozwalający na komunikację pomiędzy interfejsem RS-232 / RS-422 / RS-485 a siecią Fast Ethernet. Urządzenie wyposażono w port LC i pozwala ono na łatwe i tanie połączenie dwóch segmentów sieci. Konwerter może być wykorzystywany jako urządzenie samodzielne lub zainstalowany w zbiorczej obudowie konwerterowej PLANET (MC-700 oraz MC-1500). Dzięki tym cechom zarządzanie siecią jest ułatwione i nie ma potrzeby wymiany istniejących urządzeń i oprogramowania.

Zwiększenie zasięgu sieci

ICS-105A pozwala na zwiększenie zasięgu urządzeń podłączanych do portu szeregowego. Zasięg będzie zależał od zainstalowanego modułu SFP, co pozwala na elastyczne dobranie konfiguracji w zależności od potrzeb. Dzięki temu urządzenie nadaje się do zastosowania w różnych sieciach i ogranicza koszty rozbudowy sieci.

Zdalne zarządzanie

ICS-105A zmienia urządzenia podłączane do portu szeregowego w urządzenia bazujące na standardzie IP. Dzięki temu możliwe jest ich natychmiastowe podłączenie do sieci TCP / IP. Dodatkowo konwerter może być zarządzalny poprzez interfejs sieciowy, co pozwala na łatwą konfigurację zaawansowanych funkcji Smart. Dzięki temu skraca się czas jaki administrator potrzebuje na zarządzanie siecią, identyfikację problemów i lokalizację awarii sprzętu i okablowania. Dostępne jest również wiele trybów połączeń, co pozwala na instalację w dużych sieciach.

Podstawowe cechy

Interfejs szeregowy

• Jeden port RS-232 / RS-422 / RS-485 oraz jeden 100Base-FX • Obsługuje RS-232, 4-przewodowe RS-422, 2/4-przewodowe RS-485 • Asynchroniczne przesyłanie danych z prędkością do 921600b/s

Interfejs Ethernet

• Zgodny z IEEE 802.3u 100Base-FX • Złącze LC na moduły SFP

ICS-105A

Funkcje Smart

• Interfejs standardu TCP / IP i liczne tryby pracy • Programowa obsługa protokołów ARP, ICMP, TCP / IP, UDP, HTTP serwer, DHCP klient, Telnet serwer/klient • Wbudowany interfejs sieciowy oparty na IP do zdalnego zarządzania • Wybierane tryby pracy portu szeregowego • Tryb połączenia w parze umożliwiający połączenie dwóch urządzeń z interfejsem szeregowym poprzez sieć • Oprogramowanie PLANET Smart Discovery automatycznie wykrywające urządzenia PLANET w sieci • Aktualizacja oprogramowania Firmware poprzez HTTP

Sprzętowe

• Kompaktowa obudowa łatwa instalacja • Możliwość montażu na ścianie lub szynie DIN • Współpraca z obudowami PLANET serii MC ( MC-700 / 1500) • Diody LED ułatwiające diagnozowanie sieci • Przycisk Reset na przednim panelu przywracający ustawienia fabryczne

Zastosowanie

System kontroli dostępu – instalacja tradycyjna

Większość firm i urzędów wykorzystuje panele dostępu oraz karty Mifare lub systemy RFID aby identyfikować wchodzących. W tradycyjnej instalacji, urządzenie kontrolne wykorzystuje interfejs szeregowy RS-232 lub RS-485 i poprzez kable jest podłączone do serwera logowania. Po podłączeniu do konwertera ICS-105A, urządzenie kontrolujące dostęp może znajdować się daleko od serwera i komunikować się z nim poprzez Ethernet. ICS-105A może też zostać podłączony do routera XDSL i uzyskać dostęp do Internetu; można więc zdalnie poprzez Internet przyznawać prawa dostępu i monitorować system przez Internet.

Kontrola procesów produkcji

Monitorowanie, konfigurowanie i zarządzanie automatyczną linią produkcyjną wymaga urządzenia PLC (Programmable Logical Control). ICS-105A może zostać ustawiony w tryb serwera TCP i podłączony do PLC. Dzięki temu administrator może konfigurować i wysyłać zestawy komend do urządzenia PLC poprzez sieć Fast Ethernet Intranet. Nie ma potrzeby tworzenia stanowiska kontrolnego w pobliżu maszyny.

Zbieranie danych z terminala RTU – tryb UDP

Podłączenie do terminala RTU (Remote Terminal Unit) umożliwia zbieranie i monitorowanie danych wykorzystania mocy, sygnałów, itd. ICS-105A po ustawieniu w tryb UDP pozwala automatycznie przesyłać dane z RTU poprzez sieć Fast Ethernet do lokalnego serwera lub poprzez Internet do serwera zdalnego.

Zdalny nadzór

Zainstalowanie konwertera ICS-105A na dwóch końcach systemu – przy ruchomej kamerze oraz w centrum monitorowania przy klawiaturze poprzez interfejs RS-232 / RS-422 / RS-485 pozwala zdalnie kontrolować ruchy kamery z centrum monitoringu.

blog comments powered by Disqus
Konwerter mediów RS-232/RS-422/RS-485 do Fast Ethernet marki Planet Technology!