PODPOWIEDZI:

Nowa wersja TomTom HD Traffic przyspiesza podróż

Nowa wersja TomTom HD Traffic przyspiesza podróż

Firma TomTom zaprezentowała podczas targów IFA w Berlinie najnowszą wersję usług HD Traffic, źródła o bieżącej sytuacji na drodze. HD Traffic 6.0 oferuje jeszcze dokładniejsza informację o robotach drogowych, zamkniętych drogach, korkach, pomagając kierowcom jeszcze szybciej dotrzeć do celu.

Nowości w HD Traffic

• Jeszcze dokładniejsza informacja o sytuacji na drodze. Lokalizacja korków drogowych jest raportowana 5 razy dokładniej niż w poprzednich wersjach usługi i 15 razy dokładniej niż standardowe TMC (Traffic Message Channels).

• Dokładniejsze informacje o robotach drogowych i zamkniętych drogach. Społeczność TomTom na co dzień poruszająca się po drogach otrzymuje informacje o robotach i zamkniętych ulicach nawet w przypadku, gdy nie informują o tym oficjalne źródła. Testy wykazały, że wersja 6.0 jest dokładniejsza od 5.0 pod kątem zamkniętych dróg aż o 65%. Automatyczne aktualizacje usług TomTom obejmują do 90% informacji o pracach drogowych pochodzących ze źródeł rządowych i medialnych.

HD Traffic 6.0

„Stale pracujemy nad aktualnością i dokładnością naszych serwisów informujących o korkach na drodze” – powiedział Ralf-Peter Schäfer, szef działu Traffic w TomTom. – „TomTom HD Traffic 6.0 pomaga kierowcom docierać do celu szybciej, bezpieczniej i przyjemniej”.

TomTom HD Traffic otrzymał rekomendację organizacji TÜV SÜD Group za bardzo dokładną i szczegółową informację o korkach na autostradach, drogach szybkiego ruchu i innych głównych drogach.

Cena i dostępność

HD Traffic 6.0 jest dostępny jako część usług TomTom LIVE. Automatyczna aktualizacja do wersji 6.0 jest dostępna dla osób korzystających obecnie z usług LIVE.

HD Traffic 6.0 będzie dostępny w Polsce przed końcem 2012 roku.

blog comments powered by Disqus
Nowa wersja TomTom HD Traffic przyspiesza podróż