PODPOWIEDZI:

Panasonic AG-HPX600EJ – nowa, lekka naramienna kamera dla profesjonalistów

Panasonic AG-HPX600EJ – nowa, lekka naramienna kamera dla profesjonalistów

Panasonic wprowadza na polski rynek profesjonalną kamerę naramienną AG-HPX600EJ, wykorzystującą wymienne obiektywy i zaprojektowaną z myślą o dziennikarzach i stacjach telewizyjnych. Urządzenie, wyposażone w przetwornik 2/3 cala typu MOS oraz technologię kart P2, umożliwia rejestrację obrazu w formatach HD oraz SD, zaś waga 2,8 kg czyni je najlżejszym w swojej klasie.

Nowa kamera Panasonic AG-HPX600EJ wyposażona jest w nową matrycę typu MOS 2/3 cala z wysokiej klasy przetwarzaniem obrazu. Urządzenie charakteryzuje się niskim poziomem szumów z S/N rzędu 59 dB i najwyższą czułością w swojej klasie F12 w trybie pracy 59.94 Hz oraz F13 w trybie 50 Hz. Kamera umożliwia rejestrację obrazu w formatach HD z 10-bitowym kodowaniem 4:2:2, wykorzystując kodeki AVC-Intra 100 i 50 oraz DVCPRO HD. Oprócz zapisu w wysokiej rozdzielczości, urządzenie daje możliwość nagrywania w formacie standardowej rozdzielczości z użyciem kodeków DVCPRO50, DVCPRO i DV. Kamerę Panasonic AG-HPX600EJ wyposażono ponadto w szereg funkcji ustawienia obrazu, takich jak Kompensacja Aberracji Chromatycznej (CAC), poprawiająca parametry fizyczne obiektywu, oraz Poszerzony Zakres Kontrastu Dynamicznego (DRS), który umożliwia kompensację słabych warunków oświetleniowych. Kamera AG-HPX600EJ oferuje siedem zaawansowanych funkcji Korekcji Gamma oraz funkcję Flash Band Compensation (FBC), która usuwa niepełne naświetlanie obrazu podczas błysków fleszy. Zapis zarejestrowanych materiałów odbywa się na kartach P2, które umożliwiają bardzo szybki transfer danych, natychmiastowe rozpoczęcie nagrywania, podgląd klipów oraz natychmiastowy dostęp do edycji nagranych materiałów.

Panasonic AG-HPX600EJ 2

Panasonic AG-HPX600EJ charakteryzuje się najmniejszą wagą w swojej klasie, wynoszącą zaledwie 2,8 kg i może korzystać z obiektywów systemu 2/3 cala, zapewniając funkcjonalność i elastyczność pracy. Na nowy interfejs urządzenia składa się ekran LCD wraz z przyciskami umożliwiającymi
proste i szybkie ustawienie parametrów obrazu czy dźwięku
. Kolorowy wizjer LCD o przekątnej 3,45 cali i rozdzielczości 920 tys. pikseli może świetnie służyć jako ekran LCD. Użytkownik ma do wyboru ekonomiczny wizjer AG-CVF10G Color HD Viewfinder lub profesjonalny AG-CVF15G Color HD Viewfinder, który dostępny będzie do końca 2012 roku. Kamera współpracuje z terminalami zdalnej kontroli RCU (AG-EC4G lub AJ-RC10G), adapterem AG-CA300G i stacją bazową AG-BS300E, przez co może być również używana w aplikacjach studyjnych.

Funkcjonalność urządzenia może zostać poszerzona poprzez dodatkowe wyposażenie, takie jak moduły AG-SFU601G i AJ-WM30E, które umożliwiają przesyłanie lub wyświetlanie plików za pomocą standardowej przeglądarki internetowej na komputerze, tablecie lub smartfonie. Aby dostosować kamerę do własnych potrzeb, użytkownik może ją wyposażyć w moduł nagrywania ze zmienną ilością klatek (VFR) AG-SFU602G, pozwalający na tworzenie efektu przyspieszonego (fast motion) lub zwolnionego nagrania (slow motion). Opcjonalna karta AJ-YAX600G umożliwia rejestrację materiałów proxy na kartach SD/SDHC.

Panasonic AG-HPX600EJ

„Nowa kamera AG-HPX600EJ dostarcza najnowszą technologię przetwarzania i zapisu materiału video, umożliwiając skonfigurowanie według własnych potrzeb łatwego w obsłudze systemu rejestracji obrazów do wykorzystania m.in. w dziennikarstwie telewizyjnym czy produkcji filmowej. Jestem przekonany, że urządzenie spotka się z dużym zainteresowaniem zwiedzających największych w Europie targów branży radiowo-telewizyjnej IBC 2012, które odbędą się na początku września w Amsterdamie.” – mówi Dariusz Grudzień, Sales & Marketing Manager w Panasonic.

W Polsce kamera cyfrowa Panasonic AG-HPX600EJ będzie dostępna w sprzedaży u Autoryzowanych Partnerów Panasonic od września 2012 roku w rekomendowanej cenie 59 754 złotych netto.

blog comments powered by Disqus
Panasonic AG-HPX600EJ – nowa, lekka naramienna kamera dla profesjonalistów