PODPOWIEDZI:

Szybki wydruk przez WiFi – Brother DCP-J140W

Szybki wydruk przez WiFi – Brother DCP-J140W

Firma Brother wprowadza do sprzedaży w Polsce nowe atramentowe urządzenie wielofunkcyjne – DCP-J140W. Urządzenie charakteryzuje wysoka prędkość druku, możliwość podłączenia do sieci bezprzewodowej oraz niewielkie rozmiary.

Brother DCP-J140W to drukarka, skaner oraz kopiarka, zamknięta w stylowej, kompaktowej obudowie. Urządzenie można podłączyć do kilku komputerów za pośrednictwem lokalnej sieci bezprzewodowej, dzięki czemu idealnie sprawdzi się zarówno w domu jak i w małym biurze. DCP-J140W może drukować z prędkością aż 33 stron na minutę w trybie monochromatycznym oraz 27 stron na minutę w trybie kolorowym. Czarny tusz pozwala na wydruk około 300 stron A4, a pozostałe 3 tusze na wydruk około 260 stron.

Wysoką jakość wydruków zapewnia rozdzielczość drukarki, wynosząca w trybie kolorowym 6000x1200dpi. Zastosowana w DCP-J140W technologia druku 1,5 piktolitra tuszu na jedną kroplę oznacza, że wydrukowane obrazy będą dokładnie odwzorowane bez widocznej ziarnistości. Dodatkowo urządzenie pozwala na całkowite wykorzystanie papieru, poprzez możliwość zadrukowania całej powierzchni strony.

DCP-J140W została wyposażona w skaner rozdzielczości 1200x2400dpi. Skanowanie strony A4 w trybie monochromatycznym zajmuje zaledwie 3,37 sekundy, a w trybie kolorowym 4,83 sekundy. Płaska szyba skanera pozwala na skanowanie dokumentów o nieregularnych kształtach oraz na skanowanie zszytych dokumentów, bez konieczności rozszywania arkuszy. Zeskanowany plik można zapisać w formacie JPEG, BMP, PDF, TIFF lub PNG, a także dodać bezpośrednio do poczty e-mail jako załącznik.

Brother DCP-J140W

Kopiowanie dokumentów na DCP-J140W jest proste i nie wymaga dostępu do komputera. Za pomocą przycisków na urządzeniu oraz wyświetlacza LCD można w łatwy sposób wykonać do 99 kopii jednego dokumentu. Kopiarka w urządzeniu została wyposażona w możliwość zmniejszania lub powiększania kopiowanego dokumentu od 25% do 400% pierwotnego rozmiaru. Dodatkowo na jednej stronie A4 można umieścić jeden, dwa lub cztery egzemplarze kopiowanego dokumentu.

Dzięki obsłudze aplikacji AirPrint DCP-J140W pozwala drukować bezprzewodowo (z wykorzystaniem sieci Wi-Fi) materiały ze smartfonów i tabletów wyposażonych w system iOS, Windows oraz Android, a także skanować dokumenty bezpośrednio do urządzeń mobilnych. Aplikację można pobrać za darmo w sklepie z aplikacjami odpowiednim dla wybranego systemu operacyjnego.

Do urządzenia dołączono oprogramowanie Brother Control Center, dzięki któremu można zmieniać parametry wydruku lub wybrać odpowiedni format zapisu zeskanowanego pliku. Dodatkowo do DCP-J140W dołączono program Reallusion FaceFilter Studio Software, który pozwala w prosty sposób edytować i ulepszać fotografie przed wydrukowaniem.

W zgodzie ze środowiskiem

Wszystkie urządzenia atramentowe Brother posiadają oddzielne pojemniki z tuszami, które można niezależnie od siebie wymieniać. Niski pobór energii, wydajność oraz ograniczony poziom hałasu potwierdzają certyfikaty ekologiczne, takie jak „Energy Star” czy „Blue Angel”.

blog comments powered by Disqus
Szybki wydruk przez WiFi – Brother DCP-J140W