PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Obudowy komputerowe do 200 zł |TOP 16|

SilentiumPC wkracza na rynek zasilaczy komputerowych

SilentiumPC wkracza na rynek zasilaczy komputerowych

SilentiumPC polska firma znana głównie do tej pory z produkcji chłodzeń na procesory oraz wysokiej klasy obudów śmiało wkracza na rynek zasilaczy. SilentiumPC Deus (nazwa nawiązuje do mitologicznego boga – Zeusa) to nowoczesne zasilacze przeznaczone do rozbudowanych zestawów komputerowych posiadających do dwóch kart graficznych.

W ofercie SilentiumPC znalazły się dwa zasilacze. Obydwie konstrukcje posiadają aktywny układ PFC oraz oficjalny certyfikat 80+ Bronze. Wysoka sprawność pozwoliła na obniżenie hałasu generowanego przez zasilacz, którego wentylator, przy niski obciążeniu, pracuje wyjątkowo cicho, a zaawansowany system sterowania obrotami wentylatora sprawia, że nawet przy obciążeniu hałas jest ograniczony do minimum.

as

qw

Za bezpieczeństwo zasilacza, a także podłączonych do niego komponentów, odpowiada siedem zabezpieczeń (OCP, OVP, SCP, OPP, OTP, SIP, UVP). Podstawą konstrukcji jest specjalnie wzmocniona płytka drukowana, w której konstrukcji użyto dwa razy więcej miedzi niż normalnie (2oz PCB).

Co ważne, zasilacze te posiadają bardzo obiecującą specyfikację techniczną. Konstrukcja 500W posiada dwie linie +12V po 24A każda, co daje w sumie maksymalne dopuszczalne obciążenie ponad 460W. Wersja mocniejsza - 600W została wyposażona w dwie linie ale po 26A co zwiększa moc zasilacza na liniach +12V do ponad 550W.

t1

t2

Producent zadbał również o odpowiednią wygodę w użytkowaniu zasilacza. Wiązki są odpowiednio długie i zabezpieczone czarnymi oplotami wykonanymi z tworzywa.

w1

Zasilacze te zostały zaprojektowane tak, aby posiadały możliwie długą żywotność, dlatego wszystkie kondensatory użyte w ich budowie odznaczają się możliwością pracy w temperaturze do 105ºC.

blog comments powered by Disqus
SilentiumPC wkracza na rynek zasilaczy komputerowych
Autor: Dawid Nowak