PODPOWIEDZI:

Ultrabook Samsung Serii 5 ULTRA T z Windows 8 i dotykowym ekranem

Ultrabook Samsung Serii 5 ULTRA T z Windows 8 i dotykowym ekranem

Samsung prezentuje pierwszy w swojej ofercie ultrabook z 13,3-calowym, dotykowym ekranem, wykorzystującym funkcjonalności nowoczesnego interfejsu Windows 8. Model 540U3C bazuje na sprawdzonej i popularnej serii ultrabooków, oferując dodatkowo matrycę HD LED z obsługą 10-punktowego wielodotyku. Oprócz lekkiej, kompaktowej konstrukcji, nowy ultrabook zapewnia wysoką wydajność dzięki zastosowaniu procesora Intel Core i5 trzeciej generacji oraz nawet do 12 GB szybkiej pamięci RAM. Komfort użytkowania gwarantuje też dysk iSSD z technologią ExpressCache o pojemności 24 GB, pozwalający na błyskawiczne uruchamianie systemu i aplikacji.

Nowe ultrabooki Samsung Serii 5 ULTRA T to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie stylowe wzornictwo, połączenie wysokiej mobilności z wydajnością oraz wygodę sterowania za pomocą dotyku. Komputery te zostały zaprojektowane specjalnie, by w pełni wykorzystać interaktywne funkcje interfejsu „modern design” premierowego systemu Windows 8.

Zaawansowany ekran dotykowy

W nowym ultrabooku zamontowano 10-punktowy ekran wielodotykowy, który wyprzedza tradycyjne rozwiązania dwupunktowe, umożliwiając wygodne sterowanie za pomocą wszystkich palców obydwu dłoni. Antyrefleksyjna matryca LED w technologii SuperBright nie męczy oczu i zapewnia wysoką jakość wyświetlanego obrazu w każdym otoczeniu. Ekran HD o przekątnej 13,3 cala i jasności 300 nitów wyraziście odzwierciedla detale, które można oglądać niemal pod każdym kątem w pionie i poziomie.

Mini rozmiar, maksi wydajność

Pomimo smukłej, kompaktowej konstrukcji, nowy ultrabook oferuje ponadprzeciętną szybkość i wydajność działania, a w rezultacie komfort codziennej pracy. Za wydajność odpowiada dwurdzeniowy procesor Intel Core i5/i7 trzeciej generacji, a także 4 GB pamięci RAM (DDR3/1600MHz) z możliwością rozbudowania nawet do 12 GB. Błyskawiczne uruchamianie systemu i aplikacji zapewnia hybrydowy dysk twardy, łączący zalety dysku HDD z szybkością pamięci SSD, która zarezerwowana jest na potrzeby systemu operacyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, ultrabook jest gotowy do pracy w kilka sekund, a jednocześnie użytkownik ma do dyspozycji dużą przestrzeń na potrzebne mu pliki. W modelu 540U3C zamontowano dysk iSSD o pojemności 24GB (z technologią ExpressCache). Dysk ten przeznaczony jest do przechowywania danych, z których użytkownik korzysta najczęściej – plików systemowych, dokumentów etc. Cała reszta plików przechowywana jest na dysku HDD (S-ATA II) o pojemności 500 GB. Oprócz rozwiązania hybrydowego, dostępna jest też alternatywna konfiguracja, wykorzystująca jako pamięć wyłącznie ultraszybki dysk SSD o pojemności 128 GB.

1

Stylowa, minimalistyczna konstrukcja i długi czas pracy mobilnej

Atutem nowych ultrabooków jest lekka (1,7 kg) i smukła (16,9 mm) konstrukcja oraz niewielkie rozmiary, dzięki którym urządzenia bez problemu mieszczą się w niewielkim plecaku lub damskiej torebce. Ultrabooki Samsung z pewnością zainteresują miłośników eleganckiego wzornictwa inspirowanego modnym, minimalistycznym stylem. Na ich korzyść przemawia również żywotność baterii, pozwalająca nawet na 8 godzin pracy bez ładowania. Zastosowana w ultrabookach Samsung technologia Battery Life Plus zapobiega pogorszeniu parametrów akumulatora i sprawia, że zachowuje on 80% oryginalnej pojemności w cyklu życia obejmującym maksymalnie 1500 cykli ładowania przez okres 3 lat.

Pomimo smukłej konstrukcji, ultrabook Samsung Serii 5 ULTRA T wyposażono w pełnowymiarowe złącze HDMI i sieci LAN (RJ-45), aktywny port szybkiej komunikacji USB 3.0 z funkcją ładowania oraz dwa porty USB 2.0. Podłączenie do monitora za pośrednictwem złącza VGA jest możliwe przy wykorzystaniu dodatkowego adaptera.

Rozwiązania Samsung dla komputerów z Windows 8

Wartość urządzeń Samsung z systemem Windows 8 podnoszą własne, unikalne usługi i treści. W ultrabooku Samsung dostępne są aplikacje globalne Samsung – m.in. S Gallery, S Player, zapewniający płynne odtwarzanie plików multimedialnych w dowolnym formacie, a także S Camera, w pełni wykorzystująca możliwości wbudowanej kamery. Użytkownicy mają też dostęp do aplikacji lokalnych (TVN Player, Onet.tv, Tuba.FM).

2

Kolejnym udogodnieniem jest funkcja „connectivity”, dzięki której przez aplikację Samsung AllShare Play i dostęp do zasobów w chmurze można bezprzewodowo zsynchronizować komputer z kompatybilnymi urządzeniami firmy Samsung, jak np. smartfon, tablet, aparat fotograficzny czy Smart Blu-ray. Funkcja ta pozwala na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie treści audio-wideo pomiędzy urządzeniami, rozmawianie przez komunikator czy telefon. Usługa Samsung ChatON stanowi uzupełnienie popularnego centrum kontaktów Microsoft (People Hub), oferując szeroką gamę opcji komunikacyjnych.

Nowy ultrabook Samsung Serii 5 ULTRA T (540U3C) jest dostępny w sugerowanej cenie producenta od 3699 zł.

blog comments powered by Disqus
Ultrabook Samsung Serii 5 ULTRA T z Windows 8 i dotykowym ekranem