PODPOWIEDZI:

Otwarte turnieje w Counter Strike i FIFA 2013 na Intel Extreme Masters

Otwarte turnieje w Counter Strike i FIFA 2013 na Intel Extreme Masters

Każdy może zostać mistrzem cybersportu! Podczas Intel Extreme Masters, poza potyczkami w StarCraft II i League of Legends zarezerwowanymi dla profesjonalnych graczy, rozegrane zostaną dwa turnieje otwarte. Gracze z Polski i innych krajów europejskich będą mogli zmierzyć się w Counter Strike Global Offensive oraz FIFA 2013.

„Your road to Katowice” to oficjalna nazwa turniejów otwartych Intel Extreme Masters. W eliminacjach będzie mógł wziąć udział każdy kto marzy o stanięciu na podium w katowickim Spodku. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy dotyczących liczby rozegranych wcześniej turniejów.

Organizatorem tych zmagań będzie Intel Polska. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Pula nagród w turnieju Counter Strike to 7 tysięcy USD, natomiast zwycięzcy FIFA 2013 otrzymają Ultrabooki oraz inne, cenne nagrody rzeczowe.

„Kiedy ogłosiliśmy, że impreza Intel Extreme Masters zawita do Polski, spotkaliśmy się z wieloma głosami społeczności, która chciałaby rywalizować w grach o kultowym statusie w naszym kraju. Jedną znich jest z pewnością Counter Strike. Wsłuchaliśmy się w głos społeczności gamingowej i stworzyliśmy nie tylko bardzo oczekiwany turniej Counter Strike lecz dodatkowo włączyliśmy do rozgrywek inną popularną grę turniejową – FIFA” – mówi Juliusz Kornaszewski, PR Manager CEE z Intela.

„Zależy nam na tym aby impreza Intel Extreme Masters nie była zarezerwowana tylko dla profesjonalnych graczy. Chcemy aby każdy, kto czuje, że drzemie w nim nieodkryty potencjał mógł zostać mistrzem cybersportu. „Your road to Katowice” daje taką szansę – dodaje Krzysztof Pikiewicz, CEO firmy Turtle Entertainment Polska, współorganizator Intel Extreme Masters Katowice.

1

Droga do chwały

W przypadku FIFY 2013 pojedynki będą odbywały się w formule jeden na jednego. Natomiast w popularnego CS’a zawodnicy będą grali w pięcioosobowych zespołach. W Katowicach zmierzy się odpowiednio 8 zawodników i 4 zespoły, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach online. Turniej finałowy będzie się składał z dwóch etapów. Na początku zawodnicy będą rywalizowali w dwóch grupach. Następnie przejdą na system single elimination, który pozwoli wyłonić najlepszych z najlepszych.

Zanim gracze zawitają w styczniu 2013 do katowickiego Spodka będą musieli przejść eliminacje online, które rozpoczną się 21.11.12. Aby móc wziąć w nich udział trzeba będzie zarejestrować się na portalu Electronic Sports League. W Counter Strike’a Global Offensive eliminacje będą podzielone na polskie i ogólnoeuropejskie. Natomiast w FIFA 2013 poza kwalifikacjami krajowymi rywalizacje regionalne zostaną rozegrane: na Węgrzech, Bałkanach, w Rumunii, Bułgarii, a także Słowacji i Czechach (eliminacje wspólne).

Patronami medialnymi imprezy są: Hyper +, Dziennik Zachodni, Naszemiasto, Gazeta.pl, Polygamia.pl, CD Action, PC Format, interia.pl, Radio Eska, TVS, benchmark.pl.

blog comments powered by Disqus
Otwarte turnieje w Counter Strike i FIFA 2013 na Intel Extreme Masters