PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Niedrogie projektory za 2000 zł | TOP 5 |

BenQ GH800 – aparat z 36x zoomem optycznym i ruchomym ekranem

BenQ GH800 – aparat z 36x zoomem optycznym i ruchomym ekranem

Firma BenQ wprowadza na polski rynek zgrabny, ergonomiczny aparat z 36x zoomem optycznym i ruchomym ekranem. Zakres ogniskowych obiektywu to 22,5-810mm (odpowiednik dla klatki 35mm) pozwalają na fotografowanie szerokich planów i dużych zbliżeń, a także na robienie zdjęć w trybie Super Makro z odległości 1 cm. Dzięki matrycy Sony CMOS 18 Mpix BenQ GH800 charakteryzuje się doskonałymi, wyrazistymi kolorami, niskim poziomem szumów oraz wyraźnymi, ostrymi detalami.

Uniwersalny obiektyw

Aparat wyposażono w wysokiej jakości obiektyw z asferycznymi soczewkami o małej dyspersji i dużej przepuszczalności, pokrytymi powłoką antyrefleksyjną wykonaną w nanotechnologii. Dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowych od 22,5 do 810 mm - 36x zoom optyczny – można bardzo kreatywnie i wygodnie fotografować zarówno szerokie plany oraz robić bardzo duże zbliżenia. Dzięki funkcji Super Makro można fotografować obiekty z odległości zaledwie 1 cm.

Wygodny odchylany ekran

Dla ułatwienia robienia zdjęć z różnych nietypowych pozycji aparat wyposażono w uchylny ekran regulowany w zakresie od 1 do 135 stopni. Ekran na przekątną 3 cale i rozdzielczości 920 tys. pixeli.

1

EVF - elektroniczny wizjer

BenQ GH800 jest pierwszym aparatem BenQ z wyposażonym elektroniczny wizjer, a nie tylko w ekran do ustalania fotografowanego kadru. W wizjerze prezentowane są najważniejsze informacje o parametrach zdjęcia – oczywiście nieco mniej niż na ekranie. Przełączanie ekran-wizjer (EVF - Electronic View Finder) odbywa się specjalnym przyciskiem bardzo wygodnie umiejscowionym nad ekranem, obok wizjera. Korzystanie z wizjera jest szczególnie wygodne w słoneczne dni, gdy kadrowanie na ekranie utrudnia bezpośrednio padające światło słoneczne. Dodatkowo, EVF zużywa znacznie mniej energii niż ekran.

HDR, LOMO, MagiQ …

Dla osób z artystycznym zacięciem GH800 został wyposażony w ponad 20 predefiniowanych planów tematycznych pozwalających na wykonywanie oryginalnych, wystylizowanych zdjęć. Po ustawieniu pokrętła trybów fotografowania na SCN (Scena) wybór funkcji wspomagają widoczne a ekranie zdjęcia.

2

18 Mpix matryca CMOS

Wysokiej jakości matryca CMOS zapewnia nie tylko uzyskanie wysokiej jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych – czułość do ISO 12800, ale i dużą szybkość działania, pozwalającą na wykonywanie zdjęć szybko poruszających się obiektów. Jest to przydatne szczególnie przy fotografii sportowej czy tworzeniu dokumentacji z imprezy.

Cena, gwarancja i dostępność

BenQ GH800 dostępny będzie w Polsce od marca 2013 roku w sugerowanej cenie detalicznej 1 199 zł (z VAT). Gwarancja 24 miesiące dorr-to-door.

blog comments powered by Disqus
BenQ GH800 – aparat z 36x zoomem optycznym i ruchomym ekranem
Autor: Łukasz