PODPOWIEDZI:

HTC UltraPixel czy nowa technologia odmieni oblicze fotografii?

HTC UltraPixel czy nowa technologia odmieni oblicze fotografii?

Wielu z nas wciąż myśli, że większa ilość megapikseli oznacza lepszą jakość dla naszych zdjęć. To błąd. Prawda jest taka, że większa ilość megapikseli wcale nie gwarantuje nam dobrej jakości obrazu. HTC UltraPixel to nowoczesne rozwiązanie tego problemu.

HTC UltraPixel

Wpływ na jakość zarejestrowanego obrazu np. w aparacie ma kilka czynników: m.in. rozdzielczość matrycy, autofokus, czy właśnie piksele. Wielu producentów zmniejsza rozmiar pikseli, aby było ich jak najwięcej, czego konsekwencją jest rejestrowanie mniejszej ilości światła i w efekcie gorsza jakość zdjęć, czy filmów wideo.

Nowa technologia HTC oferuje konsumentowi „ultrapiksele”, które są większe od „zwykłych” pikseli. Pierwszym smart fonem wykorzystującym tą technologię jest HTC One. Ultrapiksele są w stanie przechwycić o wiele więcej światła, dzięki swej większej powierzchni. W efekcie aparat może uchwycić i zarejestrować więcej szczegółów, dlatego też zdjęcia i filmy robione nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych nie stracą na jakości. Obraz z pewnością nie będzie zaszumiony, wręcz przeciwnie – będzie bardziej wyrazisty.

Ultrapiksele HTC mogą okazać się lekarstwem na małe matryce, a ciągle zwiększający się apetyt producentów na wzrost mega pikseli. To, czy nowa technologia HTC pozwoli na wykonywanie nieporuszonych zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych, przy niższej czułości ISO okaże się w praktyce.

blog comments powered by Disqus
HTC UltraPixel czy nowa technologia odmieni oblicze fotografii?