PODPOWIEDZI:

Tunery DVB-T – Jakich Produktów Szukają Internauci?

Tunery DVB-T – Jakich Produktów Szukają Internauci?

Na znacznym obszarze Polski cyfrowa telewizja naziemna zastąpiła już analogową, a w najbliższym czasie zmiana ta obejmie teren całego kraju. Z tego też względu wiele osób musiało wymienić telewizory lub zaopatrzyć się w specjalne dekodery, umożliwiające odbiór sygnału cyfrowego. Skąpiec.pl postanowił sprawdzić, które tunery DVB-T cieszyły się w ostatnich tygodniach największym zainteresowaniem konsumentów i przygotował zestawienie najpopularniejszych modeli.

Kategoria „Tunery DVB-T” w serwisie Skąpiec.pl od kilku miesięcy należy do grona najchętniej odwiedzanych przez internautów. Nic w tym dziwnego - zakup nowego telewizora, posiadającego wbudowany cyfrowy tuner MPEG-4, to dość duży wydatek i dlatego znaczna część naszych rodaków wybiera tańszą alternatywę. Ile kosztuje zewnętrzny tuner DVB-T? Ceny są uzależnione głównie od dodatkowych funkcji urządzenia, jednak najprostsze modele można kupić za mniej niż 100 złotych.

Preferencje zakupowe internautów

Statystki pokazują, że aż 70% użytkowników porównywarki cen Skąpiec.pl, którzy w kwietniu szukali tunera DVB-T, kierowało się przede wszystkim nazwą producenta urządzenia. Dla pozostałej grupy potencjalnych kupujących najważniejszy były natomiast dodatkowe funkcje i możliwości sprzętu.

Tytuł najpopularniejszej marki przypadł firmie Wiwa, na którą stawiało 17,82% konsumentów, drugie miejsce zajął Ferguson (15,98% zaznaczeń w filtrze „Producent”), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Cabletech, który uzyskał wynik na poziomie 12,56% wszytki wyborów. Nieco ponad 10% użytkowników Skapiec.pl szukało w analizowanym okresie tunerów marki Manta, dla 5,73% najlepszą opcją wydawał się wybór produktu Opticum, a 4,78% chciało znaleźć urządzenie firmy Technisat. Na pozostałych producentów stawiało mniej niż 3% internautów.

Wiwa HD-95

W przypadku filtra „Dodatkowe opcje”, wariantem najczęściej zaznaczanym przez użytkowników, było PVR, czyli Personal Video Recorder. Funkcja ta, umożliwiająca nagrywanie programów telewizyjnych, istotna była dla ¼ potencjalnych kupujących. Dla nieco ponad 22% internautów najważniejszą opcją dodatkową było EPG, czyli ekranowy przewodnik po programach telewizyjnych, a dla 18,29% - funkcja „Napisy”. Jeżeli chodzi o tunery z teletextem to szukało ich ok. 15% konsumentów. Funkcja TimeShift, pozwalająca na zatrzymanie na jakiś czas programu telewizyjnego, miała duże znaczenie dla ok. 10% użytkowników Skąpiec.pl, natomiast 6% z nich chciało, aby urządzenie miało timer.

Najbardziej poszukiwane modele

Na pierwszym miejscu w rankingu na najpopularniejszy model tunera DVB-T znalazł się produkt o nazwie Ferguson Ariva T65. Urządzenie to umożliwia m.in. odbiór kanałów w rozdzielczości Full HD, posiada funkcję automatycznego skanowania kanałów, nagrywania programów przez USB oraz Time Shift, a także ma elektroniczny przewodnik po programach (EPG).

Ciekawą opcją jest również funkcja FAN, pozwalająca na zapisanie ulubionych programów telewizyjnych. Drugie miejsce w zestawieniu top10 przypadło tunerowi Wiwa HD-95, który pochwalić się może najwyższą oceną i najlepszymi opiniami na Skąpiec.pl, podium zamyka natomiast urządzenie Ferguson Ariva T650i.

FERGUSON ARIVA T650i

Najpopularniejsze tunery DVB-T – kwiecień 2013:

1 - Ferguson Ariva T65

2 - Wiwa HD-95

3 - Ferguson Ariva T650i

4 - Wiwa HD-90

5 - Wiwa HD-50

6 - Manta DVBT02

7 - Media-Tech MT4166

8 - Cabletech URZ0195

9 - Wiwa HD-80

10 - Thomson THT501

blog comments powered by Disqus
Tunery DVB-T – Jakich Produktów Szukają Internauci?