PODPOWIEDZI:

Na targach IFA 2013 Samsung przedstawił pierwszy na świecie profilowany telewizor Curved UHD

Na targach IFA 2013 Samsung przedstawił pierwszy na świecie profilowany telewizor Curved UHD

Pierwszy na świecie profilowany telewizor Curved UHD został zaprezentowany w dwóch wariantach – 55 i 65 cali. Telewizor łączy najnowszą technologię z profilowanym ekranem, dzięki któremu widz czuje się otoczony obrazem. Berlińskie targi IFA to największe w Europie wydarzenie w branży elektroniki użytkowej.

55 i 65-calowe telewizory Samsung Curved UHD oferują telewidzom niedostępne dotychczas doznania dzięki połączeniu niezwykle wyrazistego obrazu UHD z panoramicznym kształtem, który sprawia, że użytkownik czuje się częścią tego, co ogląda.

Postanowiliśmy pokazać pierwszy na świecie profilowany telewizor Curved UHD na targach IFA 2013 aby zaprezentować możliwości technologiczne naszej firmy i zaspokoić ciekawość wszystkich użytkowników, którzy czekali na telewizory nowej generacji – mówi Hyun-suk Kim, wiceprezes działu Visual Display w Samsung Electronics. Jest to przełomowy moment, który wyznacza początek nowej ery kolejnej generacji telewizorów i ożywia rynek telewizorów UHD.

Samsung Curved UHD

Ze względu na właściwości panelu, stworzenie zakrzywionego ekranu UHD jest znacznie trudniejsze niż w przypadku telewizorów OLED. Pierwszy na świecie profilowany telewizor UHD to kolejny dowód na to, że Samsung jest bezsprzecznie liderem technologii w segmencie telewizorów. Trzeba jednak pamiętać, że rynek telewizorów UHD jest jeszcze bardzo młody. Samsung zdecydował, że data rynkowej premiery Curved UHD będzie uzależniona od reakcji użytkowników i zapotrzebowania ze strony rynku.

Curved UHD dołączył do coraz większej rodziny telewizorów UHD oferowanych przez Samsung. Są wśród nich modele o przekątnej ekranu wynoszącej 110, 98, 85, 65 oraz 55 cali. Tak szeroka gama telewizorów UHD potwierdza, że era telewizorów nowej generacji rozpoczęła się na dobre.

Premiera Curved UHD nastąpiła niedługo po niedawnej premierze telewizora Curved OLED, który trafił na rynki m. in. w Korei Południowej i USA. Pierwsza prezentacja Curved OLED odbyła się podczas tegorocznej edycji targów CES w Las Vegas.

blog comments powered by Disqus
Na targach IFA 2013 Samsung przedstawił pierwszy na świecie profilowany telewizor Curved UHD